Koszyk 0
Opis:
Drogi młody Czytelniku, trzymasz w rękach historię wielkiego i niezwykłego człowieka, opowiedzianą jednak tak, jak opowiada się o kimś najbliższym i kochanym. Zanim Karol Wojtyła został Janem Pawłem II, Papieżem Pielgrzymem uwielbianym przez miliony ludzi na całym świecie, był najpierw kardynałem, biskupem krakowskim, prostym księdzem z malutkiej miejscowości pod Krakowem, uśmiechniętym Lolkiem z malowniczo położonych Wadowic ... Ta niewielka książeczka opowiada o niełatwym dzieciństwie małego Karola, jego rodzicach i starszym bracie, o latach szkolnych i górskich wycieczkach z przyjaciółmi, o tajnych studiach i ciężkiej pracy w czasie wojny. Kolejne rozdziały prowadzą szlakiem człowieka, który z wesołego skromnego chłopca piszącego wiersze wyrósł na przywódcę całego Kościoła katolickiego i którego słuchali z uwagą nie tylko chrześcijanie. Opowiem ci o Janie Pawle II to mały przewodnik po wielkim życiu dla młodych ludzi, którzy stają dopiero na początku swojej drogi, rozpoczynają naukę w szkole, przystępują do Pierwszej Komunii. Do nich właśnie skierowane są słowa listu Ojca Świętego, o który wzbogacone zostało niniejsze wydanie. Być może ta piękna i budująca historia spełnionego bez reszty ludzkiego losu stanie się i dla ciebie, Czytelniku, wzorem do naśladowania. Papież zawsze przypominał: każdy człowiek powołany jest do świętości. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Joanna Majewska
  • 2014
  • 1
  • 88
  • 240
  • 170
  • 978-83-7791-266-9
  • 9788377912669
  • ZBFHD
  • 7-10 lat, 10-13 lat

Recenzje czytelników

Opowiem ci o Janie Pawle II

Ocena:
Autor:
Data:
Jan Paweł II był wielkim Polakiem i wielkim człowiekiem. Myślę, że warto, a wręcz należy szczególnie dzieciom, które nie miały okazji poznać go wcześniej, przybliżyć historię tak wybitnego człowieka, który przez niemal 27 lat przewodził Kościołowi katolickiemu. Możemy to zrobić sięgając chociażby po książkę "Opowiem ci o Janie Pawle II".

Jest to niewielka publikacja skierowana przede wszystkim do małych dzieci. Przybliża natomiast postać wielkiego człowieka, dziś już świętego ... który całe swoje życie poświęcił Bogu. Obrazuje ona w skrócie życie papieża Polaka od jego narodzin 18 maja 1920 roku aż do 27 kwietnia 2014, daty kanonizacji. Autorka wspomina o trudnym dzieciństwie Karola, o tym jak został księdzem i pełnił swą posługę w niewielkiej miejscowości pod Krakowem, jak został biskupem krakowskim, kardynałem, a w końcu Opatrzność Boża zaprowadziła go do bram Watykanu gdzie pełnił funkcję biskupa Rzymu.

Prezentowana książka jest rewelacyjnie wydana. Twarda oprawa, mnogość kolorowych fotografii umiejscowionych na wszystkich parzystych stronach lektury. Całość prezentuje się bardzo estetycznie i elegancko. Dla każdego młodego czytelnika tekst powinien być zrozumiały a jego czytanie zajmujące i przyjemne. Poza tym wydanie to zostało wzbogacone o słowa listu Ojca Świętego do dzieci w Roku Rodziny, co czyni tę lekturę jeszcze bardziej wyjątkową i bliską sercu.

Publikacja moim zdaniem zawiera wystarczającą ilość informacji jak dla dzieci. Będą one bowiem miały okazję jeszcze wzbogacić swoją wiedzę w późniejszych latach. Na początek zdecydowanie wystarczy. Lektura nakreśla młodym odbiorcom sylwetkę i postawę Papieża i zaspokaja tę pierwszą ciekawość idealnie. Na pewno warto wzbogacić o nią biblioteczkę swoich maluchów. Jej lektura z pewnością przybliży odbiorcy również przesłania Papieża i uzmysłowi dzieciom, że, jak mówił sam Papież, każdy człowiek powołany jest do świętości. Serdecznie polecam ;)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena