Koszyk 0
Opis:
Po budzących zachwyt dzieci i ich rodziców książkach "Opowiem ci, mamo, co robią mrówki" oraz "Opowiem ci, mamo, co robią pająki" przygotowaliśmy kolejny tom tej wyjątkowej serii. Znakomity prezent dla dzieci w wieku od 2 do 6 lat (i starszych). Sztywne kartki (dzięki którym książka przetrwa wielokrotne przeglądanie), poręczny format, a przede wszystkim niezwykłe ilustracje Katarzyny Bajerowicz, którym towarzyszą rymowane zagadki Marcina Brykczyńskiego - to prawdziwe dzieło sztuki ... Twoje dziecko z wypiekami na twarzy będzie oglądać ilustracje pełne licznych detali, a na deser rozwiąże ciekawe zagadki. Przy okazji pogłębi swoją wiedzę przyrodniczą, nie tylko na temat różnych gatunków żab. To książka nie tylko do czytania, ale głównie do oglądania, zgadywania i opowiadania. Ćwiczy spostrzegawczość dziecka, umiejętność opowiadania, pobudza zainteresowanie światem, ale przede wszystkim jest fantastyczną zabawą oraz sposobem na miłe i twórcze spędzenie czasu. Katarzyna Bajerowicz (1969) - poznanianka, prywatnie mama trzech córek, właścicielka trzech psów i kota, malarka, fotografka, autorka bloga mama3swinek.blogspot.com, majsterklepka, niezła kucharka i rekordowa bałaganiara. Przez kilkanaście lat pracowała jako grafik, a od jakiegoś czasu zajmuje się ilustracją. Najbardziej lubi akwarele, makaron z sosem pomidorowym i kapelusze. Od dzieciństwa czuje pociąg do rozmaitych robali. Zaczęło się od spacerów z tatą po lesie - do wielkiego mrowiska w buczynie. Później hodowała pająki, żuki, patyczaki, karaluchy z Madagaskaru i olbrzymie ślimaki. I tak jej zostało, choć nie trzyma już owadów w terrarium - teraz podgląda ja we własnym ogrodzie. I robi to codziennie, bo to najlepsza i najbardziej niezwykła opowieść, jaką zna. Marcin Brykczyński (ur. 1946) - ekonomista z wykształcenia, poeta z powołania. Laureat licznych nagród, w tym Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek, Polskiej Sekcji IBBY oraz Fundacji Świat Dziecka. Znakiem rozpoznawczym jego twórczości dla najmłodszych są błyskotliwe zabawy słowne, oryginalne poczucie humoru i optymistyczne spojrzenie na świat. W "Naszej Księgarni" poeta wydał m.in. "Białego niedźwiedzia, czarną krowę" (z ilustracjami Grażki Lange), pozycję umieszczoną na Liście Honorowej IBBY, oraz "Skąd się biorą dzieci". Jest także autorem wierszowanych zagadek do książek "Opowiem ci, mamo, co robią mrówki" i "Chodzi o to, czy wiesz co to. Zwierzęta". Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Marcin Brykczyński, Katarzyna Bajerowicz
  • 2014
  • 1
  • 28
  • 281
  • 201
  • *, 9788310127167
  • 9788310127167
  • ZBLA4
  • 1-3 lata, 4-6 lat

Recenzje czytelników

Lepiej żaby nie całować :)

Ocena:
Autor:
Data:
"Opowiem Ci, mamo, co robią żaby" to książka dla dzieci, która opisuje cykl rozwojowy żab, ich zwyczaje oraz otoczenie, w którym żyją. Znajduje się w niej również wiele informacji o innych stworzeniach żyjących tuż obok żab. Na kolejnych stronach książki widzimy jak ze skrzeku rozwijają się kijanki, jak stopniowo rosną i w końcu zmieniają się w małe żabki. Widzimy suma, topika, cierniki, kałużnicę i najróżniejsze roślinki. Czy te nazwy są Wam znane ... Niektóre z tych żyjątek do tej pory były mi zupełnie obce. Dopiero z tej książeczki się o nich dowiedziałam.

W poprzednim akapicie napisałam, że ta książka "opisuje". Pisząc to, nie miałam na myśli tylko słów. W "Opowiem Ci, mamo, co robią żaby" przede wszystkim znajdziecie szczegółowe ilustracje, obrazujące życie toczące się zarówno pod jak i nad wodą. Przyznam, że to na prawdę fajna sprawa. Na początek można przeczytać króciutki, rymowany tekst, który wzbogacony naszymi rodzicielskimi opowieściami o ilustracjach będzie wystarczający dla najmłodszych dzieci. Na specjalnych stronach, widocznych na załączonych zdjęciach, znajdują się informacje bardziej szczegółowe, które sprawdzą się w przypadku trochę starszych dzieci. Jeszcze więcej dowiedzieć się można z filmików publikowanych przez Katarzynę Bajerowicz na youtubie. Autorka w kolejnych odcinakach bardzo fajnie opowiada o zilustrowanych na danej stronie zwierzętach i roślinach.

W książce "Opowiem Ci , mamo, co robią żaby" znajdziecie również instrukcję do wykonania żaby z papieru oraz grę :) Wystarczy zorganizować kostkę i pionki (albo guziki) i można świetnie się bawić :)

Wspomnę może jeszcze, że książka jest dość duża (20x28 cm) i cała kartonowa, a rogi są zaokrąglone. Dzięki temu z pewnością dłużej przetrwa :)

Zdjęcia książki oraz link do filmików Katarzyny Bajerowicz znajdziecie u mnie na blogu. Zapraszam
http://yllla-cowgowiepiszczy.blogspot.com/2015/01/opowiem-ci-mamo-co-robia-zaby.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

żaby

Ocena:
Autor:
Data:
Żaby – niby brzydkie, a jednak urokliwe płazy, które są bohaterami wielu bajek i piosenek. Kto nie zna chociaż jednego wierszyka lub opowieści czy legendy o nich? Ich urokowi ulegli również Katarzyna Bajerowicz i Marcin Brykczyński, którzy w „Opowiem ci, mamo, co robią żaby” zamieścili całe stada żab. Jedne skaczą, inne łapią owady, pływają z rybami, robią śmieszne miny, przytulają się, by były małe kijanki. Cały staw jest przepełniony życzliwością i miłością oraz czułą obserwacją nowego życia ... zabawy i walki o przetrwanie. Poza obserwacją wyczynów żab dzieci na pewno dowiedzą się wiele o ich życiu, a wszystko zostało uwieńczone grą planszową, w której pionki mają naśladować żabki. Nie zabraknie też instrukcji zrobienia własnej skaczącej żabki.
Niewielka książka kryje wielkie bogactwo, które są dla dzieci przygotowane w bardzo przystępny sposób: większość informacji kryje się w pięknych ilustracjach, które przyciągają wzrok dzieci, kuszą swoja zielenią i przedziwnymi zachowaniami. Dzieci obserwując je dowiadują się jak wygląda staw i życie, które się w nim toczy. „Opowiem ci mamo, co robią żaby” pozwala maluchom na to, co one kochają najbardziej: samodzielne czytanie, czyli opowiadanie, co widzą na obrazku. Jest to niesamowicie przydatna umiejętność. Dzieci za każdym razem podczas przeglądania książki zauważają kolejne nowe rzeczy, a mnogość postaci sprawia, że pędzą od jednej żaby do kolejnej.
„Opowiem ci, mamo…” to seria solidnych książek grubymi stronami oraz z licznymi ilustracjami, które przybliżają dzieciom świat. Ciekawe maluchy śledzą w nich zmiany w otoczeniu, które uchwycone w określonym momencie nie rozprasza maluchów w pędzie za jednym zwierzątkiem. Książki te są doskonałą lekturą przed spacerami, podczas podróży czy po spacerze. Pozwoli rodzicom przygotować swoje pociechy do uważnego patrzenia na otoczenie. Zwykle w książkach dla dzieci tekst jest niezbędny dla ilustracji. Tu mamy tak cudowną sytuację, że wierszyki są nieważne. Uwagę przyciągają jedynie ilustracje, o których koniecznie trzeba sobie opowiedzieć. Podczas lektury dzieci ćwiczą swoja spostrzegawczość, nabywają umiejętności językowych i manualnych, które przeradzają się w zabawę z papierowymi żabami i pionkami do gry.
Książkę polecam wszystkim lubiącym żaby. Szczególnie tym w wieku od dwóch do sześciu lat, ale ze względu na grubość stron mogą po nią sięgnąć po nie młodsze dzieci, a jeśli nawet podczas ząbkowania nadgryzie którąś żabę to na pewno nie będzie pierwszym dzieckiem gustującym w żabich udkach.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena