Koszyk 0
Opis:
Cześć! Mam na imię Tomek i chodzę do przedszkola. W moim przedszkolu, w domu i na podwórku dzieje się tyle fajnych rzeczy, że postanowiłem Wam o nich opowiedzieć.
 • Bis
 • twarda
Mniej Więcej
 • Renata Piątkowska
 • 2013
 • 3
 • 108
 • 202
 • 198
 • *, 9788389685896
 • 9788389685896
 • ZB34F
 • 4-6 lat

Recenzje czytelników

Ciekawe i zabawne

Ocena:
Autor:
Data:
To już druga książeczka Renaty Piątkowskiej (pierwsza to "Paluszki" ), którą czytamy ostatnio w każde popołudnie i każdego wieczora do snu z moim 4-letnim synkiem. Jak tylko usłyszę "Mamo, a zobaczymy co tam słychać u Tomka?" - to już wiem, że teraz nie będziemy robić nic innego, tylko czytać :)

A opowiadania są ciekawe: dla rodziców na pewno zabawne, dla dzieci zrozumiałe. Pisarka potrafi wczuć się doskonale w rolę przedszkolaka ... w jego sposób myślenia i rozumienia świata i otaczającej go rzeczywistości - dzięki czemu język jest prawdziwy - jakby naprawdę kilkuletni chłopiec opowiadał swoje przygody :) Mój synek często porównuje przeżycia Tomka z wydarzeniami w jego przedszkolu.

Nie mogę się już doczekać na drugą i trzecią część opowiadań o przygodach Tomka. Mam nadzieję, że będą napisane w ten sam ciekawy i prawdziwy sposób, jak część pierwsza.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

opowiadania

Ocena:
Autor:
Data:
Tomek zabiera nas w swój dziecięcy świat pełen różnych przygód pokazujących świat z różnych stron. Dowiemy się od niego o niezwykłym czarnym lwie, zebrze w kratkę, sposobie na zrobienie idealnej peleryny dla rycerza, dlaczego dorosłych przerażają dziury i co można z nimi zrobić, o wielkiej przyjaźni z małą myszką, sposobach na zupę jarzynową i dlaczego koniom smakują warzywa, a dzieciom niekoniecznie. Podzieli się również swoim sposobem powiększania miejsca na prezenty pod choinką ... stworzonkach mieszkających w jabłkach. Ponadto przekona nas jak bardzo ważne są plany na przyszłość, chęć pomagania innym i budzenie księżniczek ze snu. Razem z Tomkiem dzieci odkryją, że bycie innym nie oznacza inwalidztwa czy dziwactwa, ale indywidualizm, a nakłanianie dorosłych do zmiany swojego stylu życia i zainteresowań nie zawsze spotyka się ze zrozumieniem. Mali czytelnicy poznają czas choroby i sposobów na jej przetrzymanie. Dorosłych zadziwi bezmiar wyobraźni i pomysłowości przedszkolaka, który w kanalizacji umiejscawia smoka.
Książka pełna jest ciepłych opowieści z perspektywy dziecka o świecie, w którym żyje. Razem z Tomkiem nasze pociechy odkrywają, że przedszkole nie jest straszne, świat jest pełen żywych istot, a strachy żyją tylko w naszej wyobraźni. „Opowiadania dla przedszkolaków” Renaty Piątkowskiej to piękny zbiór przygód z interesującymi ilustracjami przypominającymi prace dzieci. Niewielka ilość ilustracji pozwala rozwijać wyobraźnię, a duża czcionka zachęca do samodzielnego czytania. Niedługie opowieści sprawiają, że dzieci są nimi zainteresowane i stopniowo mogą ćwiczyć swoją koncentrację.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena