Koszyk 0
Opis:
Druga część detektywistycznej serii dla dzieci. Pośrodku ścieżki ktoś wykopał dużą, głęboką dziurę. Oliver nie zauważa jej na czas i przelatuje przez kierownicę roweru. Kto zniszczył ścieżkę i dlaczego? W trakcie śledztwa Tiril i Olivera pojawia się także stara mapa z dziwnymi znakami. Czy parze młodych detektywów uda się rozwiązać zagadkę?
Mniej Więcej
  • Jorn Lier Horst
  • 2015
  • 104
  • 205
  • 150
  • *, 978838008-071-3
  • 9788380080713
  • ZCKDD
  • 7-10 lat, 10-13 lat

Recenzje czytelników

Operacja Człowiek w Czerni

Ocena:
Autor:
Data:
Jorn Lier Horst zachwycił mnie podczas czytania pierwszego tomu serii dziecięco-młodzieżowej pt. ,,Operacja". Niezwłocznie sięgnęłam więc po drugi tom. W przygotowaniu są dwie kolejne części.

Tym razem bohaterowie jadąc na rowerach przez przypadek zauważyli głębokie doły. Przez to ich rowery się uszkodziły. Zauważyli też mężczyznę w czerni, który za chwilę zniknął. Postanowili dowiedzieć się, co ma wspólnego z tą sprawą, dlaczego kopie doły ... Rozwiązanie zagadki miało przejść ich najśmielsze oczekiwania.

Tiril i Oliver prowadzą Biuro Detektywistyczne nr 2, znajdujące się na ul. Piekarskiej 2. Ich biuro ma dodatek 2 tylko dlatego, że ich wuj założył wcześniej swoją agencję. Młodzi bohaterowie nie boją się podejmowania działań i już po raz drugi udowodnili, że nie ma dla nich sprawy nie do rozwiązania. Bardzo podobają mi się w tej serii ilustracje, które są bardzo ładne, kolorowe i nie tylko. Na końcu znajdują się pytania, prośby o odnalezienie czegoś na obrazkach z książki. Dzięki czemu uczą też spostrzegawczości. Niektóre elementy jest naprawdę ciężko znaleźć.

Duża czcionka sprawia, że z książką może zapoznać się czytelnik nawet w najmłodszym wieku. Preferowany wiek to jednak początek klas podstawowych. Myślę jednak, że nawet starsi czytelnicy będą zadowoleni. Bardzo podoba mi się przedstawienie postaci na samym początku książki i ich krótki opis. Wewnątrz, podczas prowadzenia śledztwa, czujemy, jakbyśmy brali udział w prawdziwej sprawie detektywistycznej. Wszystko jest opisane bardzo realistycznie, a to dlatego, że pisarz sam kiedyś pracował w biurze detektywistycznym,

,,Operacja Człowiek w Czerni" to publikacja dla miłośników zagadek, którzy nie boją się wyzwań. Z niecierpliwością czekam na kolejne dwa tomy, gdyż czytając ich krótki opis nabrałam na ich ochotę jeszcze większej ochoty. Jorn Lier Horst znany jest w Polsce z serii kryminalnej dla dorosłych, teraz wyszła jego seria dla dzieci. Ja jestem nią oczarowana. Sprawdźcie, czy i Wam się spodoba.

Moja ocena: 5/6
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

SUPER!

Ocena:
Autor:
Data:
Książa jest solidnie wykonana z odpowiednio dużą czcionką! Idealna dla ciekawego dziecka, które nie lubi się nudzić ;)

Polecam
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena