Koszyk 0
Opis:
Zmysłowa powieść o kobietach Napoleona. „To najlepsza powieść o miłosnym życiu Napoleona. Cóż za piękne sceny pełne poetyckiej zmysłowości. Ale to przede wszystkim historia Marii Walewskiej. Jak kobieta mogła kochać mężczyznę, który tak ją niszczył...” „LE MONDE” Kochały Napoleona. Dzieliły jego los. Uwiodły go i przekroczyły granice samotności Cesarza. Józefina de Beauharnais (niewierna kreolska żona), Maria Walewska (polska kochanka ... wierna aż do upadłego) i Maria Ludwika (Austriaczka, która miała dać mu potomka). Janine Boissard pisze emocjami i zmysłami. Nadaje znanym sytuacjom i postaciom kolor i rytm powieści. Cudownej powieści o miłości. Albo raczej o miłościach niemożliwych: Bonapartego do Józefiny, Marii Walewskiej do Napoleona i Cesarza do siebie – władcy świata. Janine Boissard ożywia trzy niezapomniane kobiety, które wzbudziły w Cesarzu namiętność. Wskrzesza czas, który ich połączył, a potem rozdzielił… I oddaje głos Marii Walewskiej… JANINE BOISSARD jest jedną z ulubionych pisarek francuskich. Urodziła się i ukończyła studia w Paryżu. Zaczęła pisać w wieku 22 lat. Była pierwszą kobietą piszącą kryminały dla prestiżowej „Série Noire” wydawnictwa Gallimard. W 1979 roku zyskała sławę sześciotomową sagą rodzinną L’Esprit de famille. W swoich współczesnych i historycznych powieściach – przepojonych ciepłem i sięgających w głąb emocji bohaterów i czytelników – pisze o dylematach kobiet, ich problemach i spełniających się marzeniach. Polskie czytelniczki poznały ją w 2013 roku dzięki powieści o pięknych ludziach w pięknym miejscu Winnice szepczą „cicho sza” i Historii miłosnej – opowieści o bezgranicznym uczuciu dziewczyny do niewidomego tenora światowej sławy. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Amber
 • miękka
Mniej Więcej
 • Janine Boissard
 • 2014
 • 1
 • 416
 • 205
 • 128
 • 9788324150823
 • 9788324150823
 • ZCAJV

Recenzje czytelników

Polecam!!

Ocena:
Data:
Kochały Napoleona.
Dzieliły jego los.
Uwiodły go.
I przekroczyły granice samotności Cesarza.

Pani Boissard przybliża nam świat jednego z najznamienitszych władców w historii świata. Dla wielu Napoleon stanowił niedościgniony wzór, dla innych był szaleńcem uwięzionym przez własne ambicje. Ale czy któryś z obrazów Bonapartego jest właściwy? Jaki był naprawdę? Czy decyzje, które podejmował były tylko jego?
Dzięki autorce mamy okazję do poznania Napoleona z innej strony ... myślę ze dużo pełniejszej i prawdziwszej niż tej z lekcji historii.

- Nie będę cię nazywał Różą – powiedział. – Dla mnie, pierwszego, będziesz Józefiną. A ona zadrżała pod tym spojrzeniem, podobnym do wzroku ptaka, gdy unosi się zafascynowany nad swoja zdobyczą.


Janine Boissard ożywia trzy niezapomniane kobiece istoty, które wzbudziły w Cesarzu namiętność. I wskrzesza czas, który ich połączył, a potem rozdzielił...

Józefina de Beauharnais – niewierna kreolska żona

Maria Walewska – polska kochanka, wierna aż do upadłego

Maria Luiza – Austriaczka, która miała dać mu potomka

Trzy piękne kobiety, trzy inne kobiety, trzy nieszczęśliwe kobiety…

Czy kochała tego małego wielkiego człowieka o orlim spojrzeniu, tego żołnierza w oficerkach ubrudzonych krwią i błotem, tego władcę w delikatnych pantofelkach z białej satyny? Takie pytania należy zadawać sobie w dniach pogody, a nie w chwilach burzy, która sprawia, że bierze się za miłość zwykły strach przed samotnością.

Ale gdybyśmy zapomnieli kim był Napoleon? One Trzy i Cesarz to przepiękna opowieść, nie o władcy świata, a zwykłym mężczyźnie, widzianym oczami kobiety zakochanej w nim bez pamięci. Jest to wspaniała opowieść o miłości, a właściwie miłościach: Bonapartego do Józefiny, Marii Walewskiej do Napoleona i Cesarza do siebie. Jesteśmy świadkami przemian jakie dokonują się w Napoleonie pod wpływem uczucia, które chyba nie zostało do końca przez niego zrozumiane. Autora pokazuje jaka silna jest miłość, jak wiele jest jej odmian, jak może zmienić człowieka i jak może pochłonąć kilka istnień na raz. Powieść jest nie tylko lekcją historii ale też lekcją, która daje do myślenia.

Jak szybko przechodzi wielka miłość! Nie próbujcie jej zatrzymać. To byłoby jak próba zatrzymania gołymi dłońmi burzy.

Autorka w znakomity sposób nadała kolor i nowy rys historii, która wydarzyła się kilka wieków temu. Książka w żaden sposób nie jest nudna, pochłania się ją jednym tchem chcąc wiedzieć co jest dalej. Myślę, że jest to niezwykle dopracowana i kunsztownie napisana powieść, która nie do końca jest tylko historyczna.

Polecam ją wszystkim, bo nie można koło niej przejść obojętnie.

Recenzja na blogu
http://books-culture.blogspot.com/2015/06/one-trzy-i-cesarz-janine-boissard.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena