Koszyk 0
Opis:
* współczesna powieść obyczajowa o miłości i samotności, o rozdźwięku między modą na bycie singlem a tęsknotą za ciepłem domowego ogniska * historia opowiedziana na przemian przez parę głównych bohaterów, raz z perspektywy jego, raz z perspektywy jej On - Andrzej, dojrzały mężczyzna, scenarzysta filmowy. Ona - Kaśka, trzydziestokilkuletnia fotografka i samotna matka dorastającego syna. Poznają się przypadkowo na planie filmu i szybko odkrywają, że są dla siebie kimś wyjątkowym ... Od tej chwili stają przed trudnym wyborem: miłość czy kariera. Opis miłosnych zmagań, pełnych niedomówień, pomyłek i podejrzeń, wzbogacają reportażowe fragmenty z podróży Kaśki do Afryki i w Alpy, widziane od kuchni ciekawostki z planu filmowego Andrzeja oraz duża doza ciepłego humoru. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Muza
 • miękka
Mniej Więcej
 • Urszula Jarosz, Jerzy Gracz
 • 2011
 • 1
 • 398
 • 205
 • 145
 • 978-83-7495-9-315
 • 9788374959315
 • ZA1L9

Recenzje czytelników

Godna polecenia

Ocena:
Autor:
Data:
Urszula Jarosz z zawodu psycholog i implantolog, jest korespondentką wydawanej w Niemczech gazety "Polregio". Tam też pracuje nad zbiorem opowiadań Punkt widzenia oraz powieścią o dorastaniu i poszukiwaniu swojego miejsca w Europie, której granice istnieją tylko w naszej mentalności. Wspólnie z Jerzym Graczem - dziennikarzem, publicystą, a także autorem pięciu książek literatury faktu - tworzą zgrany duet pisarski, choć na co dzień dzieli ich bariera 1600 kilometrów. Ona i on ... Całkiem zwyczajna historia. jest już drugim, prócz scenariusza filmowego, wspólnym projektem Urszuli Jarosz i Jerzego Gracza.

Stworzona przez dwójkę polskich autorów powieść opowiada swoim czytelnikom historię zapalonej pani fotograf, a także scenarzysty filmowego, który ponad wszystko inne uwielbia swoją pracę. Zarówno Kasia, jak i Andrzej ani myślą wiązać się z osobami płci przeciwnej i nadzwyczaj dobrze czują się będąc singlami. Dzięki temu odczuwają cudowne poczucie samorealizacji, swobody podejmowania decyzji, czy też szeroko pojmowanej wolności. Oboje żyją tak nowocześnie, jak to tylko możliwe: posiadają ciekawą pracę, podróże, wielkie plany, o które warto walczyć...

Bohaterowie spotykają się całkiem przypadkiem i wydawać by się mogło, że nic między nimi nie iskrzy... Niespodziewanie dla nich samych, z tego, co miało być jedynie przygodą, rodzi się wielkie uczucie, z którym muszą sobie poradzić sami. Związek tych dwojga niesie za sobą wiele przeciwności losu, które nie szczędzą ich ani trochę. Niemalże na każdym kroku dają o sobie znać różnego rodzaju niedomówienia, a dotychczasowe przyzwyczajenia podsycają niezastąpiony ogień. Zarówno Kasia, jak i Andrzej nie są do końca pewni swoich racji, a także tego, jak powinni zachowywać się w obecnej sytuacji.

Ona i on. Całkiem zwyczajna historia to książka, którą z całą pewnością mogłabym polecić każdemu bez wyjątku. Zawiera ona bowiem wiele momentów, które są w stanie poruszyć czytelnika do granic jego możliwości, a dodatkowo nie pozwalających mu na przedwczesne odłożenie jej na półkę. Urszula Jarosz i Jerzy Gracz wspólnymi siłami stworzyli dzieło, które jest w stanie wzbudzić w człowieku wiele sprzecznych emocji. Dzięki temu opowieść wydaje się być jeszcze bardziej wyjątkowa a początkowe niedoskonałości związane z poznaniem się bohaterów, samoistnie zaczynają człowiekowi umykać z pamięci.

Lektura została napisana przystępnym dla potencjalnego Mola Książkowego językiem, umilając czas spędzony z tą pozycją literacką. Narracje zostały poprowadzone w sposób mistrzowski i dzięki temu całość powieści uplasowała się na bardzo wysokim poziomie. Chyba po raz pierwszy w życiu miałam okazję zaobserwować aż tak widoczne różnice w myśleniu kobiety i mężczyzny, które były zarówno subtelne, jak i niesamowicie widoczne. Gorąco polecam!

Wydawnictwo Muza, styczeń 2011
ISBN: 978-83-7495-931-5
Liczba stron: 400
Ocena: 8/10
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

świetna powieść

Ocena:
Autor:
Data:
Ona i Ona całkiem zwyczajna historia” to powieść autorstwa Urszuli Jarosz i Jerzego Gracza .
Poznajemy Kasię i Andrzeja.
Katarzyna - od lat jest zafascynowana górami i fotografią. Ma dorosłego syna Jaśka. Po przykrych doświadczeniach niezbyt , zainteresowana nawiązywaniem nowych znajomości . Inteligentna , piękna kobieta i niespokojna dusza .
Andrzej – scenarzysta, filmowiec, pracoholik ceniący sobie niezależność.
Ciepły , czuły mężczyzna , przez znajomych zwany Cudakiem.. ...
Poznają sie na planie filmu i ... życie zaczyna pisać własny scenariusz.
Czy odnajdą drogę do siebie? Czy potrafią zaufać raz jeszcze ?
Związek tych dwojga rozwija się powoli.
A przecież żadne z nich nie chce bliskości...
Bo dobrze jest jak jest....

Historia napisana z dwóch punktów widzenia : kobiety i mężczyzny .
To duży plus tej powieści.
Książkę czyta się świetnie. Urzeka czytelnika od pierwszych stron...
Żeby pokochać z wzajemnością trzeba odrzucić obawę przed odrzuceniem.
Ja w tej książce odnalazłam część siebie ... I chyba nie tylko ja.


Moja ocena 6/6

Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena