Koszyk 0
Opis:
Blanca Perea, doktor filologii u szczytu zawodowej kariery, dowiaduje się, że mąż zostawił ją dla młodszej kobiety i będzie miał z nią dziecko. Rozżalona i załamana postanawia wyjechać, jak najdalej od domu i życiowych problemów. Dostaje grant na niewielkim uniwersytecie w Kalifornii, gdzie ma zbadać archiwum tragicznie zmarłego hiszpańskiego profesora. Czy będzie miała odwagę, by skorzystać z kolejnej szansy, jaką da jej życie?
 • Muza
 • miękka
Mniej Więcej
 • Maria Duenas
 • 2014
 • 1
 • 432
 • 235
 • 155
 • 9788377586815
 • 9788377586815
 • ZBER3

Recenzje czytelników

POLECAM:)

Ocena:
Autor:
Data:
Maria Duenas jest doktorem filologii angielskiej i na co dzień wykłada na uniwersytecie w Murcji, uczestniczyła w licznych projektach edukacyjnych, kulturalnych i wydawniczych. W 2009 roku wdarła się na listy bestsellerów opowieścią o krawcowej - kobiecie silnej i odważnej, powieścią o miłości, szpiegowaniu i modzie. "Krawcowa z Madrytu"
'Olvido znaczy zapomnienie' czyta się lekko i z prawdziwą przyjemnością.
Rok 1999. 45-letnia Blanca Perea, filolog hiszpański, trafia do Kaliforni ... ponieważ ucieka przed przeszłością. W ramach otrzymanego stypendium ma badać i katalogować dokumenty zmarłego przed trzydziestu laty hiszpańskiego profesora. Spotyka tam jego byłego studenta i przyjaciela - Daniela Carter..historia wciągnęła mnie od pierwszych stron. Mimo, iż jest to powieść obyczajowa, dzięki swojej wielowątkowości nie była nudna i nie dłużyła mi się. Autorka zgrabnie lawiruje pomiędzy teraźniejszością, a wydarzeniami sprzed wielu lat. Razem z bohaterami podróżujemy po różnych kontynentach oraz epokach historycznych.pOLECAM Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Gdy pamięć odchodzi w przeszłość

Ocena:
Autor:
Data:
Ciekawa, wciągająca opowieść, której akcja toczy się współcześnie i przed wielu laty, skupiając się na losach szukającej zapomnienia pani filolog i nieżyjącego już wykładowcy. Dodatkowo poznajemy burzliwą przeszłość iberysty, którego los związał ze wspomnianymi postaciami.

Wiele jest w tej książce tajemnic z przeszłości, które są stopniowo odkrywane. Śledzenie ich jest interesujące, ale (niestety!) w pewnym momencie, już pod koniec powieści, fabuła staje się nieco nużąca (a to dziwne ... bo przecież właśnie wtedy powinna trzymać najbardziej w napięciu).
To jedyny, moim zdaniem, minus, jednak na tyle poważny, że oceniłam całość na 4 gwiazdki (początkowo sądziłam, że powieść okaże się co najmniej rewelacyjna).

Tytułowe "olvido" odnosi się w treści do konkretnej nazwy, jednak tytuł można różnie interpretować - wszak zapomnienia szuka Blanca, główna bohaterka. Ona też z zapomnienia wydobywa spuściznę swojego rodaka.

Powieść tę na pewno warto przeczytać, gdyż jest ona ciekawa, wartościowa i nie pozostawia czytelnika obojętnym na wiele problemów.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena