Koszyk 0
Opis:
My, ludzie Zachodu, jesteśmy nienasyceni, gdy chodzi o zalety, przyjaciół, zdrowie, miłość, wykształcenie, wyrażanie siebie, potrzebę uznania, wolność, pasję, rozrywki… Znaczy to, że częściej popadamy w chorobę przez pożądanie dóbr niematerialnych, niż pieniędzy czy władzy. Za wszystkimi naszymi czynami, zachowaniami, pragnieniami i niechęciami kryje się umysł ... Zdrowie psychiczne – lub jego brak – może dobroczynnie wpłynąć na każdy aspekt naszego życia albo go zrujnować. Dlatego tak ważne jest poznanie możliwości uporania się z zaburzeniami emocjonalnymi i adaptacyjnymi, przemiany w ludzi silniejszych i szczęśliwszych. Praca Rafaela Santandreu bazuje na najnowszych trendach naukowych w psychologii i szeroko zakrojonych badaniach. Wartość jego książek polega na tym, że trudna problematyka zdrowia psychicznego przekazywana jest odbiorcom w taki sposób, by czytelnik mógł sam stosować w praktyce zasady higieny psychicznej. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Muza
 • miękka
Mniej Więcej
 • Rafael Santandreu
 • 2016
 • 1
 • 320
 • 210
 • 135
 • 97883287-0305-6
 • 9788328703056
 • ZDFR7

Recenzje czytelników

Bardzo dobra książka psychologiczna!

Ocena:
Autor:
Data:
Recenzja pochodzi z bloga: turkusowa-sowa.blogspot.com

"Okulary szczęścia" to jedna z wielu pozycji psychologicznych, które obecnie możemy znaleźć na rynku. Wyróżnia ją jednak nietuzinkowość oraz fakt, że została napisana przez doświadczonego psychologa, który zna się na tym co robi i "przerobił" tysiące przypadków - stąd jego ogromna wiedza. W książce tej nie znajdziemy kolejnych porad jak lepiej żyć, jak postępować, by osiągnąć szczęście. Nie ... Rafael Santandreu pokazuje nam nasze błędy, nasze fobie, nasze kompleksy i uczy nas jak sobie z nimi radzić. Wiadomo, że rady te są uniwersalne, a każdy przypadek inny, ale z pewnością każdy zaczerpnie coś z tej wiedzy dla siebie i jeśli ta wiedza choć w małym stopniu przyczyni się do tego, że lepiej będziemy sobie radzić z naszym problemem, to z pewnością nie będą to pieniądze wyrzucone w błoto na zakup "Okularów szczęścia".

Nie ukrywajmy - każdy z nas ma jakieś problemy ze sobą. Mniejsze czy większe, ale ma. Często się czegoś boimy, wyolbrzymiamy niektóre problemy, jesteśmy zazdrośni, nieśmiali, niepewni. Jedni radzą sobie z nimi lepiej, inni gorzej. Niektórzy chodzą do psychologa, inni nie. Ale może warto choć sięgnąć po taką książkę, by zrozumieć istotę naszego problemu i zostać nakierowanym na drogę wiodącą ku rozwiązaniu go?

"Musisz unikać unikania. Wiemy, że unikanie tego, czego się boimy, wzmaga strach."

Ja nie żałuję ani jednej kartki przeczytanej z tej książki! Zrozumiałam kilka rzeczy, pewne sprawy przeanalizowałam, przemyślałam i doszłam do wniosku, że w sumie to autor ma rację. Za bardzo się martwię, przejmuję, skupiam na nie tych rzeczach, co trzeba. Życie mamy jedno i trzeba je jak najlepiej wykorzystać: samemu czy z kimś, podróżując, czy się leniąc - jeśli tylko sprawia nam to przyjemność, to żyjmy po swojemu. Nie ważne co mówią o nas inni. Ważne, że to MY jesteśmy szczęśliwi sami ze sobą!

"Nierzadko trwonimy życie na gonitwę bez celu, odsuwając radość na później, podczas gdy to właśnie teraz mamy okazję cieszyć się nim: prasując, przygotowując posiłki, uprawiając sport, rozmawiając z bliskimi."
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena