Koszyk 0
Opis:
 Przez cztery lata miał absolutną władzę nad jej ciałem i psychiką.Przetrwała, bo strach o własne życie był jednak silniejszy.Morgane i Yassine są Francuzami arabskiego pochodzenia. Krótkobyli szczęśliwi. Kiedy przyszła niechciana ciąża, zaczął się dramat. Pobiłją po raz pierwszy...Potem coraz częstsze bicie stało się potwornym rytuałem:Mija godzina ... od kiedy zaczęło się odliczanie. Spieszę się, żeby zdążyćwszystko wyprasować. Potem będę za bardzo obolała. Pół godziny!Jeszcze boli mnie głowa po wczorajszym biciu. Dziesięć minut! Bioręsynka na ręce i idę położyć go spać. Nie chcę, żeby moje dziecko czuło,że się boję. Yassine włączył muzykę, żeby zagłuszyć hałas.– Chodź tutaj! – Trzy kroki. Ręce wzdłuż ciała! Mam wrażenie, żemoje serce za chwilę eksploduje. Jedno uderzenie w twarz, drugie,potem ciosy pięścią. Kiedy upadam, zaczyna mnie kopać.– Błagam cię, przestań! – Zwinięta w kłębek próbuję osłaniać się,jak potrafi ę…Przez cztery lata miał absolutną władzę nad jej ciałem i psychiką.Przetrwała, bo strach o własne życie był jednak silniejszy. Odważyłasię zadzwonić na policję, uciekła, ukrywała się. Teraz próbuje ułożyćsobie życie od nowa…MORGANE SÉLIMAN ma 32 lata i mieszka w Normandii. Jej historiastała się głośna, kiedy wzięła udział na programie telewizyjnym znanegodziennikarza Oliviera Delacroix, którego tematem były zagrożenia,w jakich żyją kobiety. Według szacunków Światowej OrganizacjiZdrowia (WHO) z 2013 roku blisko jedna trzecia (30%) kobiet pozostającychw związku było ofiarą fizycznej i/lub seksualnej przemocyze strony partnera. 38% zabójstw kobiet zostało popełnione przez ichpartnera. 20% kobiet będzie ofiarą gwałtu lub próby gwałtu. Czytaj dalej >> << Zwiń
  • Amber
  • miękka
Mniej Więcej
  • MORGANE SÉLIMAN
  • 2016
  • 224
  • 130
  • 205
  • *, 9788324158249
  • 9788324158249
  • ZDAAD

Recenzje czytelników

www.swiamiedzystronami.blogspot.com

Ocena:
Autor:
Data:
Nie wiem już która to książka z serii "Moja historia" wydawanej przez Amber. Czytam je nałogowo i praktycznie nie patrzę o czym jest następna pozycja. Wystarczy, że pokazuje się nowa i od razu muszę ją mieć za sobą. Głównym tego powodem jest to iż tematyka poruszana w tych książkach to wszelkiego rodzaju przemoc i walka ze sobą lub innymi. Wiele poruszanych na ich stronach aspektów szokuje i dobija. Ale ten typ literatury jest po to by nas uświadamiać ... Przede wszystkim w kwestii tego jak wielkie dzielą nas różnice między warunkami w jakich żyjemy na całym świecie. I to różnice w XXI w. .

"Okradziona z życia" to autobiograficzna powieść Seliman. Tytuł tej historii jest niezwykle wymowny i prawdziwy jeśli chodzi o to co spotkało Morgane. Dziewczyna szczęśliwa u boku swojego męża była bardzo krótko. Yassine pierwszy raz podniósł na nią rękę, gdy powiedziała mu, że spodziewa się dziecka. Potem wszystko szło lawinowo i mężczyzna bardzo szybko zdobył władzę nad ciałem i psychiką kobiety. Przez cztery lata była pod jego całkowitym wpływem. Nie widział nic złego w tym, że odcinał ją najpierw znajomych, potem od przyjaciół, a na koniec od rodziny. Miał do tego prawo tak jak do znęcania psychicznego i fizycznego. Morgane była jego własnością i to on decydował na co zasłużyła - najczęściej na karę lub coś złego.

Osobiście nie miałam okazji doświadczyć przemocy ze strony ani rodziny ani partnera. Nie wiem jak bym się zachowała, ale śmiem myśleć, że odejście nie jest tak łatwą i prostą sprawą jak można widzieć to z zewnątrz. Szczególnie, gdy ma się dziecko i jest duże ryzyko, że niepowodzenie odbije się nie na nas, a na naszej pociesze. Stąd też nie krytykuję tego, że Morgane czekała cztery lata nim podjęła tak ważny dla niej samej krok. Cieszę się, że to zrobiła gdyż zasłużyła na lepsze życie, a tego nie zaznała by u boku Yassina. I nie powinniśmy krytykować faktu, że kroplą, która przelała czarę jeśli chodzi o bycie workiem treningowym dla męża w przypadku Morgane było trafienie do szpitala. Ważne, że ten krok uczyniła, a my wspierajmy w tym każdą jedną ofiarę przemocy domowej. Tak fizycznej jak psychicznej. Tak kobiety jak i mężczyzn. Nie ma tu reguły.

Przeczytajcie proszę tą książkę tak jak ja. A być może w przyszłości dzięki niej będziemy w stanie komuś pomóc...
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena