Koszyk 0
Opis:
Sam i Remi Fargo, zgrany zespół małżeński poszukiwaczy skarbów,w swoich wyprawach zapuszczali się w najdalsze zakątkiświata i stawiali czoło największym niebezpieczeństwom.Teraz powracają w szóstej książce nazwanej „perłą w koronie”królestwa przygody Clive’a Cusslera. Ale jeszcze nigdy nie ryzykowaliaż tak wiele...Sam i Remi Fargo uczestniczą ... w arktycznej ekspedycji klimatologicznej.Ku swemu zdumieniu znajdują zachowany w doskonałym stanie,skuty lodem statek wikingów, pełen zabytków kultury prekolumbijskiejz obszaru obecnego Meksyku.Jak to możliwe? Podczas dociekań zaczynają pojawiać się kuszącehipotezy o istnieniu związku między wikingami, a legendarnym,przyjmującym postać pierzastego węża bogiem Tolteków, Quetzalcoatlem,oraz baśniowym przedmiotem zwanym Okiem Niebios. Jużwkrótce Sam i Remi wyruszą na eskapadę poprzez dżunglę, świątyniei ukryte grobowce, podczas której będą musieli zmierzyć się z poszukiwaczamiskarbów, zbrodniczymi kartelami oraz ludźmi chcącymiich powstrzymać z bardziej osobistych powodów. Na końcu tej drogiczeka ich rozwiązanie tysiącletniej zagadki albo śmierć.CLIVE CUSSLER to najpopularniejszy i najbardziej lubiany autor powieściprzygodowo-sensacyjnych świata. Jego bestsellery sprzedanow kilkuset milionach egzemplarzy. Są tłumaczone na 60 języków i publikowanew 105 krajach.Podróżnik, badacz historii katastrof morskich, poszukiwacz zatopionychwraków, autorytet w dziedzinie żeglugi morskiej jest uosobieniemprzygody, tak jak jego najsłynniejszy bohater, Dirk Pitt .Clive Cussler to jedyny autor, który od 40 lat nie schodzi ze szczytu list bestsellerów.W każdym tygodniu jego książki są w pierwszej dziesiątce list„New York Timesa”. Na każdą jego powieść czekają niecierpliwie wierniczytelnicy w każdym wieku. I każda zdobywa nowych miłośników. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Amber
 • miękka
Mniej Więcej
 • Clive Cussler
 • 2016
 • 1
 • 352
 • 130
 • 205
 • 97883241-6014-3
 • 9788324160143
 • ZDFMV

Recenzje czytelników

Czas zacząć marzyć

Ocena:
Autor:
Data:
„Historyczne” tło powieści koncentruje się na wciąż opartych w znacznej mierze spekulacjach o wyprawach skandynawskich śmiałków aż na tereny Ameryki Północnej. Jeśli zastanowić się nad sposobem postrzegania przez ówczesnych Europejczyków spoza północnej części kontynentu, wyczyn taki byłby szaleństwem czy też wręcz bluźnierstwem. A jednak byli ludzie – ci określani mianem dzikusów, barbarzyńców z północy, dopustem bożym. To właśnie oni, nieustraszeni kupcy i wojownicy ... dokonujący rzeczy nie do pomyślenia dla chrześcijańskich w dużej części mas europejskich, zdolni byli sterroryzować wybrzeża kontynentu. Wikingowie zawdzięczali to nie tylko szaleńczej waleczności wspartej taktyczną biegłością i niesamowitej na owe czasy mobilnością.

Czynnikiem decydującym o sukcesach była wyobraźnia. To właśnie marzenia ich przywódców były głównym motorem zamorskich wypraw, to właśnie one i zrodzona z nich charyzma pozwalały im pociągnąć za sobą innym, powieść ich na spotkanie z nieznanym, wykroczyć poza ograniczenia dostępnej techniki i rzucić wyzwanie tajemnicom świata przez długi czas skrywanych pod płaszczem lęków narzuconym przez tradycję i wierzenia. Te marzenia pozwoliły im pogodzić wiarę z postępem i sukcesami rzadkimi w owym czasie, pozwoliły też zmienić świat.

Zbliżające się święta dla większości z nas związane są ze stresem przygotowań i często postrzegane przez pryzmat przyjętej konwencji postępowania. A jednak, gdzieś tam, przez kilka przynajmniej minut poczujemy spokój jakiego nam potrzeba. To jest właśnie to, chwila relaksu, która pozwoli cieszyć się z sytuacji, zapomnieć o problemach dnia codziennego... i marzyć o wspaniałej przyszłości. Raczej nie dane nam będzie zmienić świata, lecz może właśnie te świąteczne marzenia pomogą zmienić nas i nasze życie.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena