Koszyk 0
Opis:
Zaprawdę powiadam ci, przeczytasz szybciej niż myślisz. Na początek nokaut. Tu nie ma zmiłuj. Ucieczka do przeszłości to obóz przetrwania dla Marka, Staszka i Heleny. W XVI- wiecznej Norwegi krzyżują się bowiem drogi i interesy istot z różnych czasów, stron świata i wszechświata. Jest śmiertelnie niebezpiecznie. Zawsze pod górę. Czasem cuchnie. Zawsze pachnie wolnością, przygodą i wędrówką. Nie polecamy tej książki jeśli masz coś pilnego. Bo nie odłożysz szaleńczej misji ... Nie porzucisz zacnej kompanii, w której ludziom honoru tak blisko do typów spod ciemnej gwiazdy, co i ratować, i torturować potrafią. „Okiem jelenia” spojrzysz na świat z perspektywy tych co przed nami i tych, którzy właśnie… nadchodzą. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Andrzej Pilipiuk
  • 2012
  • 3
  • 384
  • 195
  • 125
  • *, 97883-7574-7171
  • 9788375747171
  • ZAJR1

Recenzje czytelników

Pilipuk kolejy raz

Ocena:
Autor:
Data:
Osadzona w realiach historycznych fantastyka Pilipuka jest świetną lekturą dla miłośników tego gatunku. Cały cykl "Oko Jelenia" gorąco polecam, nie zawiedziecie się !!
Czy ta recenzja była przydatna?

Hanza wkracza do akcji!

Ocena:
Autor:
Data:
Hela i Staszek z ledwością radzą sobie w górach, gdy spotyka ich nie mała tragedia, która zmusza szlachciankę do podróży ku Bergen, gdzie znajduje się obecnie Marek. Ten zaś dochodzi do siebie po pewnej niezbyt przyjemnej przygodzie i powoli odkrywa tajemnice, jakie skrywa Hanza, łasica oraz Oko Jelenia, zdobywając nowych sojuszników... i wrogów.

Po przeczytaniu tego tomu odnoszę wrażenie, że wszystkie części dałoby się zamknąć w góra trzech tomach, szczególnie ... gdyby powycinać niektóre niekoniecznie potrzebne dialogi i rozważania bohaterów z poprzednich części... szczególnie, że Drewnianą Twierdzę, tak, jak i dwa poprzednie tomy z serii czyta się na prawdę niezwykle szybko. Choć z drugiej strony dłuższa seria ładniej wygląda na półce, a te wydania są na prawdę ładne i klimatyczne, jak z resztą na książki z Fabryki Słów przystało. Niemniej, tak, uważam, że treść jest za bardzo podzielona, a sama fabuła jest jednym ciągiem. Rozdzielanie go dosłownie co chwilę jest wręcz nieco irytujące.
Trzeci tom nie różni się ani stylem, ani konwencją od poprzednich, nic z resztą w tym dziwnego, w końcu to jedna i ta sama historia, która... chyba powoli zaczęła mnie nieco nudzić. Czemu? W końcu jest tu więcej akcji niż w tomie drugim. Dialogów i rozważań oraz porównywań do przeszłości bohaterów jest jakby mniej, coś bezustannie się dzieje, Hanza w końcu dochodzi do głosu... i powinno być ciekawiej... Wydaje mi się, że powodem jest właśnie sam rozwój historii, która nie jest aż tak ciekawa, jak by być mogła. Początkowa idea ciekawiła, była inna, oryginalna, trzeci tom zaś powoli zmienia się w taki tam, średniowieczny akcyjniak. Mamy coraz więcej science-fiction, za to traci się gdzieś klimat z pierwszego tomu.
Powodem mogą być nowi bohaterowie. Postacie związane z Hanzą to nie prości chłopi, a ludzie wykształceni, których trudniej zaskoczyć. To dzięki nim fabuła posuwa się do przodu, ale jednocześnie... chyba są nieco nierealistyczni. Bo kto to widział, aby ktoś sprzed kilkuset lat nawet nie zdziwił się zbytnio, słysząc o helikopterze...?
Drewniana Twierdza odkrywa przed nami także kilka tajemnic, które całość upraszczają? Sprawiają, że historia traci ciut ze swoich barw, szczególnie, że są one tak banalne i zwyczajne, że na pewno każdy z Was gdzieś na nie w filmie, czy powieści trafił.
Tak, trzeci tom sprawił, że seria powoli traci w moich oczach, niemniej - nie jest to zła historia. Jest,... po prostu zwykła. Codzienna. Po poznaniu pierwszych części Drewniana Twierdza nie zaskakuje właściwie niczym nowym pozwalając na bezpieczną, stabilną rozrywkę. Ot, tyle. Ni mniej, ni więcej. Wydaje mi się, że choć na pewno dobrze sprawdzi się w formie powieści do relaksu, do chwili wytchnienia, to bardziej wymagający czytelnik, szczególnie taki, którego nie za bardzo zainteresowały poprzednie tomy, nie musi po nią koniecznie sięgać :)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena