Koszyk 0
Opis:
Magdalena Kordel - autorka bestselerowych powieści: 48 tygodni, Uroczysko, Sezon na cuda, Wino z Malwiną, Wymarzony dom, Wymarzony czas oraz Tajemnica Bzów. Powieść "Okno z widokiem" przenosi nas do Malowniczego – miasteczka położonego wśród sudeckich gór. Róża, doktor na wydziale archeologii w Warszawie, dość ... niespodziewanie postanawia odwiedzić babcię. Czemu, nie bacząc na trwający rok akademicki, przerywa pracę i jedzie taki szmat drogi? Co z tym wszystkim ma wspólnego kapliczka ze świętym Antonim i diabeł? Kim jest tajemniczy inwestor, który pojawia się w Malowniczym i burzy spokój mieszkańców? W powieści przeszłość miesza się z teraźniejszością, przez wiele lat skrywane sekrety rodzinne wychodzą na jaw, a grupa studentów archeologii dokonuje wstrząsającego odkrycia. To książka ciepła i jednocześnie pełna humoru, jak to u Magdaleny Kordel zazwyczaj bywa. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Magdalena Kordel
  • 2015
  • 2
  • 304
  • 205
  • 144
  • 9788362405-32-9
  • 9788362405329
  • ZCR85

Recenzje czytelników

Okno z widokiem

Ocena:
Autor:
Data:
Twórczość Magdaleny Kordel pokochałam za serię o Madeleine pt. ,,Malownicze" - Wymarzony czas, Wymarzony dom, Tajemnica bzów. Postanowiłam zakupić także dwa wznowienia jej starszych powieści - ,,Okno z widokiem" oraz ,,Wino z Malwiną". O ,,Uroczysku" nie muszę chyba wspominać?Prawie każdy z nas lubi czytać, w tym ja, o sielskich klimatach, gdzie życie toczy się swoim rytmem, nikt się nie śpieszy, nie goni. No może przeszkadzałoby mi to ... że wszyscy wszystko o mnie wiedzą, no ale... Nie można przecież mieć wszystkiego. Niemniej, dzieciństwo wśród łąk i pól z pewnością należałoby do szczęśliwych. Nie oznacza to, że w mieście nie może takie być, ale wiecie. Spokój zawsze jest w cenie.

Jedyną niedogodnością, jeśli można w ogóle tak powiedzieć, był fakt, że Róża Winiarska od najmłodszych lat była zapatrzona i zasłuchana we wszystko, co mówiła ukochana babcia Matylda. A miała świetne przygody, na przykład spotkania z diabłem. Uwierzycie? Jakiż był problem, gdy okazało się, że ów stwór jednak nie istnieje, a przynajmniej nie w taki sposób, jak wyobrażała sobie mała dziewczynka. Na rozstaju dróg (w ulubionym miejscu czorta) bohaterka odkryła figurkę świętego Antoniego. Róża upodobała sobie to miejsce, jako to, w którym spędzała wiele czasu. Niestety, wszystko wskazywało na to, że Antoni wybierze się na wycieczkę...

Jest to jedna z pierwszych powieści pisarki. Skłamię, jeśli powiem, że jest tak dobra, jak te pozycje, które obecnie pojawiają się na rynku. Niemniej, widać już wtedy potencjał, który owocuje np. w serii ,,Malownicze", która wychodzi spod pióra pisarki. Jest intryga, sielski klimat. Poznajemy Majkę, właścicielkę pensjonatu ,,Uroczysko", która jak wyczytałam stanie się główną bohaterką następujących książek - ,,Uroczyska", ,,Okna z widokiem" i ,,Wina z Malwiną". To ostatnie czytałam kilka lat temu, nie mając pojęcia, że stanowi jakąkolwiek część cyklu, więc z chęcią do niej wrócę.

Ostatnio trudno było wciągnąć mi się w cokolwiek. Chyba miałam zły czas, jednak ,,Okno z widokiem" przełamało tę niefortunną passę. W planach mam powyższe pozycje, 2 tomu poszukam w bibliotece, bo nigdzie nie można już go dostać. Chyba ma być wznowienie na początku przyszłego roku. Jeszcze ,,48 tygodni" i miałabym wszystkie książki Magdaleny Kordel. Są to lekkie pozycje na poprawę humoru, zabawne, miejscami refleksyjne. Lubię prozę tej pisarki, jeszcze nigdy się nie zawiodłam.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Świetna

Ocena:
Autor:
Data:
Powieść przenosi nas do Malowniczego- małego miasteczka położonego wśród sudeckich gór. Tam właśnie od dziecka wychowywała się Róża. Pewnego dnia niespodziewanie w środku roku akademickiego powraca do rodzinnych stron. Kobieta zawsze uciekała przed problemami w swoje ulubione miejsce, więc i tym razem gdy problemy zwaliły się jej nad głowę wróciła pod skrzydła babci i jej przyjaciela Juliana. Jednak i tam nie czekało ją nic dobrego. Inwestor ... który zasilił szeregi w mieście postanowił zbudować halę produkcyjną w miejscu kapliczki świętego Antoniego, którego Róża jak i inni mieszkańcy miasteczka darzą ogromnym sentymentem. Kobieta postanawia znaleźć za wszelką cenę jakiś sposób na uratowanie miejsca na którym stoi kapliczka, dlatego ściąga swojego znajomego profesora z Uniwersytetu, by razem z nią przeprowadził wykopaliska. Tam odkrywają coś intrygującego, ale czy to ma szansę na uratowanie kapliczki? Czy w tym chaosie Róża odnajdzie swoje szczęście? Nie dowiecie się jeżeli nie przeczytacie.

To moje pierwsze spotkanie z twórczością pani Magdaleny Kordel i na pewno nie ostatnie. ,,Okno z widokiem" już od kilku miesięcy przyciągała mnie do siebie, ale nigdy nie miałam szansy się z nią zapoznać. Tyle już o niej słyszałam, że chrapka na tę konkretną książkę wciąż rosła i gdy w końcu ją otrzymałam cieszyłam się jak dziecko. Gdy tylko otworzyłam pierwsze strony powieści przeniosłam się do Malowniczego, pięknego miejsca w którym żyją ciekawi bohaterowie. Jedna z nich zaskarbiła sobie moje serce. A mianowicie babcia Matylda, bardzo przypominała moją. Jest ciepła, zakręcona, wesoła i trudno jej nie pokochać. Cieszę się, że mogłam zawitać do Malowniczego, poznać wszystkich i każdego z osobna. Zostałam mile ugoszczona i na pewno nie raz powrócę do tego ciepłego miejsca.

Malownicze sprawiło, że uciekłam od codziennych obowiązków by choć na chwilę wyciszyć się i spojrzeć na wszystko z dystansem. Odnalazłam w niej swój własny raj na ziemi. Barwni i charakterystyczni bohaterowie umilili mi czas i pokazali, że ich życie nie różni się od naszego. Oni jak i my przechodzimy wzloty i upadki, często nie łatwo nam się z problemów wydostać, ale zawsze odnajdzie się na nie jakieś rozwiązanie. Powieść nie tylko ukazuje piękne uroki miejsca jakim jest Malownicze, ale także przedstawia nam swoją tajemnicę, autorka wodzi nas za nos byśmy odkrywali wraz z bohaterami różne zagadki, sekrety. Nie tylko można się przy niej świetnie bawić, czy zrelaksować, ale także odkrywać różne, ciekawe tajemnice rodzinne, poznawać ciepłą relację między babcią, a wnuczką.

Autorka posiada ciekawe i lekkie pióro, dzięki któremu z łatwością przenosimy się do danego miejsca. Tekst nie razi, a porywa nas swym nurtem, odkrywa przed nami swoją historię, zadziwia nas, zachwyca, uszczęśliwia, sprawia, że mamy ochotę wciąż powracać do powieści. Cieszę się, że mogłam poznać w końcu twórczość pani Magdaleny. Nie dziwie się, że wiele osób poleca jej twórczość. ,,Okno z widokiem" jest przyjemna na jesienne wieczory, czy chociażby na smutne dni. Odnajdziemy w niej ukojenie i nie tylko. Gorąco polecam.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena