Koszyk 0
Opis:
„Ojczyzny prywatne” to efekt poszukiwania trzeciej drogi, poza oferowaną przez ponowoczesny świat alternatywą: globalizacja (płynność, bezgraniczność) – lokalność (marginalizacja). W sytuacji nieograniczonego wyboru, triumfu filozofii względności i haseł głoszących kres zaufania do tzw. Wielkich Narracji twórcy polskiego kina dają wyraz odwiecznej potrzebie zakorzenienia w świecie trwałych wartości. Aby żyć w świecie, trzeba go ustanowić. Tadeusz Konwicki ... Jan Jakub Kolski i Andrzej Kodratiuk podejmują to wyzwanie w naszym imieniu. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Rabid
 • miękka
Mniej Więcej
 • Natasza Korczarowska
 • 2007
 • 1
 • 266
 • 205
 • 145
 • 97883-60236-12-3
 • 9788360236123
 • L8966

Recenzje czytelników

"W ramionach gwiazd"

Ocena:
Autor:
Data:
Akcja utworu rozgrywa się w kosmosie, gdzie głównymi bohaterami są: Lilac - córka najbogatszego i najbardziej wpływowego człowieka w całej galaktyce, od najmłodszych lat jej zdjęcia widniały na okładkach gazet, a ojciec przez cały czas kierował jej życiem; oraz Tarver - młody bohater wojenny, który zdobył tytuł majora, syn nauczyciela i znanej pisarki (ich pokrewieństwo nie jest powszechnie znane), nie należy on do elity ani nie chce się w niej znaleźć ...
Pewnego dnia tych dwoje poznaje się podczas rejsu na Ikarze - największym promie kosmicznym . Na początku bardzo dobrze się dogadują, ale po stwierdzeniu, że są z całkiem innych światów ich kontakt się urywa, lecz nie na długo. Kilka godzin później Ikar wypada z hiperprzestrzeni i zostaje zniszczony. Jedyni ocaleni to właśnie Lilac i Tarver. Okazuje się, że wylądowali na nieznanej planecie, na której nie mieszka żaden człowiek. Mimo różnic charakteru i innego pochodzenia muszą zjednoczyć siły, aby wrócić do domu. Między czasie na planecie dzieją się niezrozumiałe rzeczy. Zaczynają ich nękać tajemnicze wizje i szepty, a przedmioty, które stracili w dziwny sposób znów stają na ich drodze.
Po jakimś czasie miedzy nimi rodzi się uczucie, ale w świecie, z którego pochodzą ich związek nie ma szans na przetrwanie. Czy nadal będą chcieli opuścić tajemniczą planetę i wrócić do ich dawnego życia? I czy uda im się rozwiązać zagadkę tajemniczych zjawisk?

"W ramionach gwiazd" to powieść pełna zaskakujących wydarzeń, zagadek i tajemniczych miejsc. Okładka jest nie tylko przepiękna, ale także idealnie oddaje jej klimat. Autorki doskonale potrafiły stworzyć napięcie i przyznam szczerze, że były takie momenty, w których bałam się przewrócić kartkę w obawie o dalsze losy bohaterów. Bardzo podobało mi się, że narracja jest naprzemienna. Raz prowadzona z punktu widzenia Tarvera, a raz z punktu widzenia Lilac, dzięki temu mogliśmy wiedzieć, co w tej strasznej sytuacji myślą i czują główni bohaterowie.

Oczywiście nie mogło też zabraknąć wątku miłosnego. Główni bohaterowie pochodzący z dwóch różnych światów i sytuacja w jakiej się znaleźli nie sprzyja rozwojowi głębszego uczucia, a jednak Lilac i Tarver mimo dzielących ich różnic potrafili spojrzeć na siebie w właśnie taki sposób. I ukazuje nam się obraz nieszczęśliwej miłości, która aby prztrwać musi przejść wiele przeszkód. Dużym plusem jest też to, że ta miłość rozwijała się stopniowo, a nie była widoczna już na początku.

Bohaterowie są bardzo dobrze wykreowani. Szczególnie zmiany widzimy w Lilac, która podczas pobytu na nieznanej planecie przeszła totalną metamorfozę. Gdy ją poznajemy jest rozpieszczoną panienką, ustawioną przyszłościowo przez ojca, w otoczeniu służby i ochroniarzy nigdy nie musiała się martwić tym co nastąpi kolejnego dnia. Kiedy oboje wylądowali nie słuchała Tarvera i cały czas chciała postawić na swoim, chociaż wiedziała, że ma on duże doświadczenie, a miejsce, w którym się wychował przypomina właśnie tą planetę. Kiedy zbliżamy się do końca jej nastawienie do świata znacznie się zmieniło. Nauczyła się współpracować i poświęcać, co było w jej przypadku dużym osiągnięciem.
Tarver podczas pobytu na planecie nie zmienił się prawie wcale, tak samo jak na początku troszczył się o swoją towarzyszkę i zapewniał jej bezgraniczną ochronę, dlatego zyskał moją sympatię.

Książkę czytało mi się bardzo przyjemnie, ale nie jestem pewna czy kosmos to do końca moje klimaty. Główna bohaterka na początku była wielką egoistką, co bardzo mnie denerwowało i osobiście wolałam rozdziały z perspektywy Tarvera. Nie da się ukryć, że ta książka pochodzi z gatunku fantasy, co dla niektórych może być przeszkodą, ale mogę Was zapewnić, że fabuła jest dobrze dopracowana, więc myślę, że się na niej nie zawiedziecie.
Polecam wszystkim szczególnie fanom fantastyki.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena