Koszyk 0
Opis:
Saga kryminalna Camilli Lackberg osiągnęła światowy sukces czytelniczy. To nie tylko mroczne thrillery, ale również doskonałe powieści obyczajowe, znakomicie oddające klimat współczesnej szwedzkiej prowincji. Od kilku lat zajmują czołowe miejsca na europejskich listach bestsellerów. Książki Lackberg przetłumaczono już na ponad 35 języków. W skład kompletu wchodzą 4 części sagi: 1. Księżniczka z lodu Gdy w spokojnym miasteczku Fj ... llbacka na zachodnim wybrzeżu Szwecji zostaje znaleziona martwa Alexandra Wijkner, wszystko wskazuje na to, żepopełniła samobójstwo. Matka kobiety ma jednak wątpliwości i prosi przyjaciółkę córki z dzieciństwa, pisarkę Erikę Falck, żeby przyjrzała się tej tragedii. Erika wspólnie z Patrikiem Hedstromem, kolegą z młodzieńczych lat, a obecnie policjantem, próbują rozwikłać sprawę. Wkrótce zaczynają podejrzewać, że śmierć Alex ma związek z mroczną tajemnicą z przeszłości. 2. Kaznodzieja Patrik Hedstrom i jego koledzy z komisariatu w Tanumshede stają przed skomplikowaną zagadką. Próbują odkryć, jaki związek może mieć morderstwo młodej kobiety, której zwłoki odnaleziono w Wąwozie Królewskim, ze sprawą zaginięcia dwóch dziewczyn przed dwudziestu pięciu laty. Prawda okazuje się okrutniejsza, niż ktokolwiek mógłby przypuszczać... 3. Kamieniarz Październikowy poranek. Rybak Frans Bengtsson wypłynął łódka, aby opróżnić więcierze, które zastawił na homary. Przy ostatnim coś się mocno zacina. Frans przeczuwa, że nie będzie to zwykły połów, i nie myli się ? w siatce więcierza tkwi ciało dziewczynki. Patrik Hedstróm i jego koledzy z komisariatu policji w Tanumshede mają do rozwikłania kolejną skomplikowaną zagadkę. Podczas sekcji zwłok w płucach dziecka wykryto słodką wodę i ślady mydła. Ktoś utopił małą w wannie i wrzucił zwłoki do morza. Kto i dlaczego zamordował dziecko? Odpowiedzi należy szukać w odległej przeszłości... 4. Ofiara losu Policja w Tanumshede bada wypadek samochodowy. To, co wygląda na tragiczne zdarzenie, po kolejnym, podobnym wypadku zaczyna budzić podejrzenia. Policja ma pełne ręce roboty, tym bardziej że w mieście kręcony jest telewizyjny reality show. Obecność kamer podsyca tylko konflikt między "gwiazdami" a miejscową społecznością. Pogoń za zabójcą oraz problemy osobiste wywołują u Patrika Hedstroma stres i frustrację. Tym silniejsze, że staje wobec największego dotąd wyzwania detektywistycznego w swojej karierze, a przy okazji musi się zmierzyć z bolesną przeszłością. Camilla Lackberg, jedna z najciekawszych szwedzkich pisarek, uznawana za mistrzynię skandynawskiego kryminału. Jest także autorką książeczki dla dzieci i dwóch książek kulinarnych. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Camilla Lackberg
  • 210
  • 135
  • Czarna seria
  • 978-83-7554-218-9
  • 9788375542189
  • ZAD17

Recenzje czytelników

POLECAM

Ocena:
Autor:
Data:
Gorąco polecam miłośnikom kryminałów trzymających w napięciu. Początki są troszkę nudnawe, ale z każdą przeczytaną stroną rośnie ciekawość oraz napięcie i nie można oderwać się od lektury. Do samego końca nie wiadomo, kto jest sprawcą.
Nie byłam nigdy przekonana do kryminałów, ale ta seria sprawiła, że bardzo je polubiłam i zabieram się za następne części. I tu sprawdza się przysłowie "nigdy nie mów nigdy";)
Czy ta recenzja była przydatna?

Rewelacyjne kryminały!

Ocena:
Autor:
Data:
Camilla Lackberg osiągnęła coś, co rzadko udaje się innym autorom, a mianowicie - napisała Sagę o Fjällbace składającą się z ośmiu książek, z których KAŻDA trzyma bardzo wysoki poziom. Są to doskonale napisane kryminały, które trzymają w napięciu od pierwszej do ostatnie strony. Nie sposób się od nich oderwać. Osobiście sprezentowałam lub poleciłam je kilku osobom i każda z nich chwali sobie tą Sagę. Są to książki do których chętnie się powraca.
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena