Koszyk 0
Opis:
Ośmioletnia Asia wypożycza z biblioteki starą baśń. okazuje się, że książka posiada magiczną moc i przenosi dziewczynkę do zaczarowanego świata. Odtąd Asia staje się główną bohaterką utworu i żeby wrócić do domu, musi odwiedzić siedem czarownic!
Mniej Więcej
  • Lidia Miś
  • 2012
  • 3
  • 126
  • 220
  • 220
  • 978-83-933831-2-2
  • 9788393383122
  • ZATO7
  • 7-10 lat, 10-13 lat

Recenzje czytelników

Odwiedzając czarownice

Ocena:
Autor:
Data:
Książki dla dzieci czytam naprawdę bardzo rzadko, jednak zważywszy na niespodziewaną przesyłkę musiałam to zmienić. Z twórczością Pani Lidii Miś zapoznałam się po raz pierwszy, więc nie wiedziałam, czego się spodziewać. Już teraz mogę powiedzieć, że fabuła mi się podobała, choć sam pomysł na napisanie książki już nie bardzo.

Ania wypożyczyła w biblioteczce książkę ,,Odwiedzając czarownicę”, podczas czytania której przeniosła się w magiczny świat tych siedmiu kobiet ... U każdej z nich musiała spędzić trochę czasu, dostawała także upominki, które mogła zabrać do domu. Nie mogła tam jednak wrócić szybciej, niż trwało odwiedzenie wszystkich zainteresowanych…

Pomysł na fabułę nie jest ani trochę nowatorski. Już wielokrotnie słyszałam o pozycjach, w których główny bohater przenosi się do czytanej książki i wspólnie z bohaterami uczestniczy w ich życiu. Dla kogoś kto nie jest tak bardzo obeznany z tą tematyką pozycja z pewnością okaże się miłą, nową niespodzianką.

Autorka chciała zwrócić uwagę na to, aby zawsze pomagać innym i nie zostawiać wszystkiego dla siebie, aby nie dbać tylko o swoją korzyść. Jeśli możemy komuś pomóc to warto to zrobić, pamiętajmy: dobro zawsze do nas powraca.

Warto także mieć czas dla każdego, gdyż kiedyś może go zabraknąć. Nie wypada żyć w pośpiechu, gdyż wtedy nie możemy nic z tego życia zaczerpnąć. Cały czas w biegu nie zwracamy uwagi na ja prostsze kwestie. Czasem drugiej osobie wystarczy tylko chwila naszego towarzystwa, inne sprawy mogą poczekać.

Styl autorki był prosty, fabuła ciekawa, całość podzielona na rozdziały. Znajdowało się także dość sporo ilustracji, kolorowych, które tylko upiększały pozycję. Wydanie w sztywnej oprawie sprawi, że mimo wielokrotnego użytkowania będzie mogła przetrwać wiele lat.

,,Odwiedzając czarownice” to książka dla najmłodszych pociech, która doskonale nada się także na prezent dla trochę starszych dzieci. Mi się podobała, najważniejsze, że treść niosła ze sobą jakieś wartości, które można przekazać małemu czytelnikowi.

Moja ocena: 7/10
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Odwiedzając czarownice

Ocena:
Autor:
Data:
Muszę przyznać, że gdy tylko zaczęłam czytać tę baśń dałam się ponieść fantazji. Jej autorka w ciekawy sposób snuje opowieść o przygodach małej dziewczynki. A bardzo obrazowe opisy otaczającej ją przyrody, oraz postaci sprawia, że nasza wyobraźnia ma duże pole do popisu. Szybko więc zapominamy o tym co nas otacza i wyruszamy z Asia w podróż ku przygodzie. Poza tym baśń ta jest naprawdę pięknie wydana. Zawsze zwracam na to uwagę, bo przecież dużo przyjemniej jest zaglądać do książki ... która poza ciekawym tekstem ma również miłe w dotyku grube kartki, a czytana przez nas opowieść jest pięknie zdobiona wesołymi i kolorowymi ilustracjami. I tak jest też i tutaj. Poszczególne strony wykonane z dobrej jakości papieru są wszyte w grubą i kolorowa okładkę. A podczas lektury tej baśni towarzyszą nam śliczne ilustracje Ewy Ludwikowskiej, które nie tylko zachęcają młodego czytelnika do zagłębienia się w jej treść, lecz świetnie równie doskonale go uzupełniają. Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena