Koszyk 0
Opis:
Powieść napisana przez mężczyzn dla mężczyzn. Inspirująca historia bohaterów, którzy chcą być dla swoich dzieci takimi ojcami, którzy potrafią wpływać na ich życie. Jako oficerowie policji, Adam Mitchell, Nathan Hayes i ich partnerzy chętnie zmagają się z wszystkim najgorszym, co oferuje świat, jednak pod koniec każdego dnia stawiają czoła wyzwaniu, do którego tak naprawdę żaden z nich nie był przygotowany - ojcostwu. W pracy dają z siebie wszystko, lecz szybko odkrywają ... że tymczasem ich dzieci zaczynają się od nich coraz bardziej oddalać. Kiedy tragedia uderza blisko domu, cała czwórka pragnie odzyskać wiarę i nadzieję, i odnaleźć się w rolach mężów i ojców. Czy znajdą sposób, by ochronić najbliższych ich sercu? Autor bestsellerów, Randy Alcorn, przenosi poruszającą opowieść zawartą w scenariuszu Alexandra i Stephena Kendricka na karty inspirującej powieści, wzbogacając ją o dodatkowe wątki i postacie. Powieść napisana na podstawie filmu z 2011 roku o tym samym tytule. Patroni medialni: Deon.pl, Tato.net, Mojeksiazki.pl, Przewodnik katolicki, Być dla innych, Mężczyźni Św. Józefa, Kościół Domowy Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Randy Alcorn
  • 2014
  • 408
  • 212
  • 141
  • 978-83-7516-677-4
  • 9788375166774
  • ZBO9I

Recenzje czytelników

Odważni

Ocena:
Autor:
Data:
Dzisiejsze czasy nie wymagają od nas spektakularnych wyczynów. Nie musimy wykazywać się odwagą walcząc o pożywienie, broniąc się przed najeźdźcą, bijąc się na śmierć i życie. Te niebezpieczne wyzwania już dawno nas nie dotyczą. Obecnie odwaga, to walka tylko i wyłącznie o siebie, swoje przekonania i wartości. Niewątpliwie wielu się ze mną zgodzi, że rodzina jest tą najwyższą wartością o którą warto walczyć. Bo, to dzięki rodzicom stajemy się takimi ludźmi, a nie innymi ... Autor książki ukazuje niezwykłą rolę jaką odgrywają w wychowaniu dzieci ojcowie. Nie chodzi w tym przypadku tylko i wyłącznie o zaspokojenie podstawowych potrzeb, ale o realizowanie tych wyższych.

Grupa oficerów policji Adam, David, Shane i Nathan zmagają się z przeciwnościami tego świata. Każdego dnia stają naprzeciw złu jakie się na nim szerzy. Niejednokrotnie ryzykują własne życie w obronie niewinnych osób. Wydawać, by się mogło, że jest to jedno z najtrudniejszych zadań jakie muszą wykonać. Okazuje się, że niełatwą misją w ich życiu jest ojcostwo. Troska i zapewnienie bezpieczeństwa własnej żonie i dzieciom. Sprawa nie jest prosta, bo bohaterowie nie chcą poprzestać na zwykłym spędzaniu czasu ze swymi bliskimi. Pragną oddać im całych siebie, są w stanie ofiarować wiele, aby tylko ratować najbliższych. Na kartach książki śledzimy trudy codziennego dnia. Widzimy jak rozpaczają po stracie dziecka i podejmują próby ratowania zepsutych już relacji z pozostałymi pociechami. Niesamowite jest to, że pokładają ogromne zaufanie z Bogu. Wierzą, że tylko z jego pomocą są w stanie wypełniać swoje obowiązki.

„Odważni”, to przepiękna i genialna opowieść o ojcostwie. O takich wartościach jak rodzina, wiara, czy miłość. Taka pozycja jest potrzeba w czasach, kiedy wydaje nam się, że rodzina jest jakimś przereklamowanym sloganem. Autor przestrzega przed tym, że nie można bagatelizować roli mężczyzny. Przez wieki uważano, że to matka pełni kluczową rolę w życiu dziecka. Ojcowi byli tymi, którzy karzą, zarabiają i dbają o dobre prowadzenie się swoich pociech. Miłość ojcowska była niedoceniona i nieokreślona. Dopiero niedawno zauważono, że ojciec jest tak samo ważny, jak matka. Nie ma być tylko obrońcą i żywicielem, ale ma się angażować w opiekę na dziećmi. Pełni kluczową rolę w ich wychowaniu. Nie można o tym zapominać.

Książka pełna jest interesujących i ciekawie zarysowanych postaci. Fabuła nie jest schematyczna, pojawia się wiele zwrotów akcji. Nie mamy do końca pewności co się wydarzy. Dodatkowo język sprawia, że czytanie jest niezwykle przyjemne. Urzekły mnie opisy relacji między rodzicami, a dziećmi. Opowieść okraszono niesamowitym humorem. Cała historia wstrząsnęła moim sercem i urzekła mnie swoją prostotą.

Pozycja świetnie nadaje się na zimę, swoim niesamowitym pozytywnym nastawieniem ogrzewa nasze serduszka i skraca długie wieczory. Bez wątpienia jest warta uwagi wszystkich tych, którzy cenią sobie wartościową literaturę. Idealnie pozwala oderwać się od codzienności i łatwo zatopić się w fabule. Myślę, że wzruszy nie jednego czytelnika i zapewni wiele miłych chwil.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Jedna z najlepszych książek jakie ostatnio czytałam

Ocena:
Autor:
Data:
Książka to pozycja wzruszająca. Ma nieoczekiwane zwroty akcji, spodoba się zarówno mężczyźnie jak i kobiecie. Pomimo, że nie jestem osobą zbyt religijną to bardzo miło mi się ją czytało.
Opowiada o życiu czwórki policjantów. Ich potyczkach w pracy jak i o ich życiu prywatnym. Starają się naprawić swoje relacje z dziećmi, podpisując rezolucję przed znajomymi, rodziną i Bogiem. Książka daje wiele do myślenia.
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena