Koszyk 0
Opis:
 Powieść z bohaterką Dziewczyny ze śniegiem we włosach „Taką powieść chciałaby napisać Camilla Läckberg”. „BORÅS TIDNING” o Dziewczynie ze śniegiem we włosach Realistyczna sensacyjna intryga rozwija się w zamkniętej społeczności, wśród wiarygodnych bohaterów – zwykłych ludzi, z których każdy kryje sekret, o którym wolał ... by zapomnieć. Najbardziej malowniczy zakątek, lasy pod Hagfors. Podczas polowania pada strzał. Ginie jeden z myśliwych. Jego czternastoletnia córka, która była razem z nim, znika...Nieszczęśliwy wypadek czy morderstwo? Dwadzieścioro uczestników polowania. Wszyscy są podejrzani. Wśród nich jest szefowa policji w Hagfors i ojciec młodej dziennikarki Magdaleny Hansson. I to właśnie ona wpada na trop przeoczony przez policję. Jest na urlopie macierzyńskim, związek z mężczyzną jej życia przeżywa kryzys, a mimo to (a może właśnie dlatego?) angażuje się w śledztwo na własnąrękę. I odkrywa, że zabity miał wiele sekretów i wielu wrogów. A każdy z nich miał motyw, żeby zabić – z zemsty, zawiści, rozpaczy…„W swoim kolejnym świetnym kryminale Ninni Schulman imponująco wiarygodnie pokazuje, jak rozpada się życie wszystkich związanychze zbrodnią”.„DAGENS NYHETER”. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Amber
 • miękka
Mniej Więcej
 • Ninni Schulman
 • 2015
 • 1
 • 368
 • 205
 • 130
 • *, 9788324152094
 • 9788324152094
 • ZCFO9

Recenzje czytelników

www.swiamiedzystronami.blogspot.com

Ocena:
Autor:
Data:
Możliwe, że tak jak ja znacie już wcześniejsze losy Magdaleny Hansson oraz Christera Berglunda. Ja z reguły jeśli zaczynam serię to staram się ze wszystkich sił je zakańczać lub śledzić na bieżąco. Jedne cykle faktycznie na to zasługują, a inne niekoniecznie. Ninni jest jednak autorką, którą dość chętnie czytuję.

"Odpowiedz..." to trzeci tom przygód Magdy - młodej dziennikarki z niesamowitą wręcz tendencją do wpadania w tarapaty oraz Christerem - młodym policjantem ... który oddaje całe swoje serce pracy. Petra - jego przełożona często bierze udział w polowaniach na łosie. W trakcie jednego z nich dochodzi do tragedii. Ginie jeden z myśliwych, a jego córka zostaje uznana za zaginioną. Po około dobie udaje się ją znaleźć, ale dziewczynka jest w fatalnym stanie i nie da się z nią nawiązać kontaktu. Policja stara się ustalić czy był to nieszczęśliwy wypadek czy może zaplanowane morderstwo. Petra niestety zostaje odsunięta od śledztwa jako osoba obecna przy wypadku, lista osób, które mogą poć podejrzane wydłuża się, a Magdalena swoim szczęściem znów wplątuje się w coś co może jej zaszkodzić. Czy Christer, Betty, Folke i Urban poradzą sobie z rozwiązaniem sprawy i to pod dowództwem Geira? Czy dziennikarka, która jest na urlopie macierzyńskim, przemęczona opieką nad małym dzieckiem, zżerana nerwami o cięcia budżetowe i bezczynnością w pisaniu artykułów powinna się w to mieszać? Kto odpowiada za śmierć mężczyzny, traumę nastolatki oraz kłopoty Magdy? Czy dojdzie do jeszcze jakiejś tragedii nim sprawa zostanie rozwiązana?

Warto zapoznać się z dalszymi losami bohaterów książek Schulman. Choć nie jest to ani wybitna ani idealna powieść to czyta się dość przyjemnie i naprawdę szybko. Klimat jest mroczny, akcja dość dynamiczna, a bohaterowi choć momentami irytują to jednak nie są "płascy". Seria warta uwagi szczególnie jeśli cenicie sobie tak jak ja skandynawskie klimaty!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena