Koszyk 0
Opis:
Wiecie, co może się wydarzyć, jeśli nie umyjecie zębów przed snem? Myślicie, że nic strasznego? Tylko Wam się wydaje! Poznajcie sympatycznego Franka, jego siostrę Ninę i kundelka Bobika. Chłopiec raz zapomniał o wieczornym szczotkowaniu zębów i wtedy właśnie nastąpiła niespodziewana przemiana… Przekonajcie się, że smok może zionąć nie tylko ogniem! „ ... Oddech smoka” należy do kolekcji „Pierwsze Czytanki”. Książka przeznaczona jest dla dzieci, które opanowują naukę czytania. Główny tekst narratorski powinien czytać ktoś dorosły, dziecko natomiast może zmierzyć się z krótkimi i prostymi zdaniami zapisanymi w dymkach. Zdania te zostały zbudowane z wyrazów, w których nie występują zmiękczenia i dwuznaki. Książka stanowi doskonałą okazję do wspólnego spędzania czasu. Ponadto ciekawy i humorystyczny tekst oraz piękne kolorowe ilustracje sprawią, że dziecko będzie chciało wrócić do samodzielnej lektury! Idealna książka do nauki czytania.Poziom 2. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Skrzat
 • zintegrowana
Mniej Więcej
 • Mariusz Niemycki
 • 2015
 • 40
 • 190
 • 140
 • 978837915-276-6
 • 9788379152766
 • ZCZFW
 • 4-6 lat

Recenzje czytelników

Polecam

Ocena:
Autor:
Data:
"Oddech smoka" to ciekawa i zabawna historyjka o Franku, który zapomniał o wieczornym szczotkowaniu zębów. Nie mógł zasnąć, a na dodatek odkrył, że ma wielkie zębiska. Jakby tego było mało jego pies i kot zaczęli z nim rozmawiać. W pewnym momencie chłopiec zorientował się, że zamienił się w smoka. A co było dalej? Przeczytajcie sami.

Książeczka rekomendowana jest dla dzieci, które opanowują naukę czytania. Nie obejdzie się oczywiście bez pomocy kogoś dorosłego ... który to czyta główny tekst narratorski. Zadaniem dziecka jest czytanie wyrazów zapisanych w dymkach. Zdania są krótkie, zbudowane zostały z wyrazów, w których nie występują zmiękczenia i dwuznaki. Śliczne i bardzo kolorowe ilustracje zajmują sporą część strony i są doskonałym uzupełnieniem czytanego tekstu. Czcionka jest duża, wyraźna, idealna przy pierwszych próbach czytania. Polecam. Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Przyjemna nauka czytania

Ocena:
Autor:
Data:
"Oddech smoka" to książka zakwalifikowana do drugiego poziomu trudności w serii "Pierwsze czytanki" wydawnictwa Skrzat. Zawiera ona proste wyrazy, bez zmiękczeń i dwuznaków oraz tekst podzielony na narratorski i ten w dymkach. Tekst z chmurek zapisany jest sylabami, żeby ułatwić dziecku trudne początki czytania. Tekst narratorski nie jest trudny, ale z założenia początkowo czytać go mają rodzice. Całość składa się na ciekawą i wciągającą opowieść.

Franek pewnego wieczoru ... z przerażeniem odkrył, że zamiast zębów z jego buzi wystają wielkie kły. Lusterko w łazience ujawniło, jeszcze straszniejsze zmiany. Na głowie zielone włosy, na twarzy łuska, a z tyłu ogon! Przerażające, prawda? Jak to w ogóle jest możliwe, żeby chłopiec zaczął się zmieniać w smoka!? I do tego jeszcze zwierzęta zaczęły do niego przemawiać!
Czy Frankowi udało się wrócić do swojego naturalnego wizerunku? a tak właściwie, to czy to wszystko przypadkiem się mu nie przyśniło? Hmm nieświeży oddech z pewnością nie był snem, a cała reszta? przekonajcie się sami.

Literatury dla początkujących czytelników jest wiele, więc na brak wyboru rodzice narzekać nie mogą. Jednak zamawiając przez internet, kierując się tylko opisem z okładki, ciężko jest kupić książkę idealną dla naszego dziecka w danym momencie. Dlatego zapraszam na mojego bloga, zobaczcie "Oddech smoka" Mariusza Niemyckiego, zajrzyjcie do środka, przeczytajcie fragment i oceńcie, czy ta książka jest odpowiednia dla Waszego dziecka.

http://yllla-cowgowiepiszczy.blogspot.com/2016/02/oddech-smoka-m-niemycki-recenzja-skrzat.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena