Koszyk 0
Opis:
Pełna subtelnej erotyki, literackich odniesień i mrocznej magii gotycka trylogia dla wielbicielek miłosnych opowieści z dreszczykiem. Życie siedemnastoletniej Kelley kręci się wokół teatru. Już niebawem premiera "Snu nocy letniej" Szekspira, w którym dziewczyna, zrządzeniem losu, dostała rolę Tytanii, władczyni elfów... Nim jednak uniesie się kurtyna, Kelley pozna kogoś, kto na zawsze zmieni jej życie. Sonny Flannery jest podrzutkiem, śmiertelnym dzieckiem wychowanym przez Faerie ... Wraz dwunastoma podobnymi sobie istotami, Sonny czuwa nad bezpieczeństwem bramy łączącej światy śmiertelników i elfów. W niektóre noce w roku granice między rzeczywistościami zacierają się w niebezpieczny sposób... Dwie rasy nieśmiertelnych nieustająco balansują na krawędzi wojny, a dwór Unseelie, posunie się do każdego podstępu, by tylko wedrzeć się do świata ludzi. Z recenzji: Czarująca powieść - magia ożywia każdą jej stronę. Melissa de la Cruz, autorka serii "Błękitnokrwiści" Czarująca - od początku aż do samego końca. To zdecydowanie mój gatunek powieści i mój typ bohaterki! L. J. Smith, autorka "Pamiętników wampirów?" Kelley i Sonny to wspaniali bohaterowie - należą do mojej ścisłej czołówki. Kelley, obdarzona silnym charakterem i godną pozazdroszczenia determinacją, reaguje na informacje o istnieniu elfów dokładnie tak, jak zareagowałby każdy normalny człowiek i to odróżnia ją od całej masy innych książkowych postaci. R. Crump, Amazon.co.uk Kocham, KOCHAM, naprawdę kocham tę książkę. Najchętniej wzięłabym z nią ślub! Nawet jeśli dotąd nie lubiłeś książek o faerie, ta ci się spodoba (...) Tym, co najbardziej mnie ujęło w "Wondrous Stragne", to postać głównej bohaterki. Dumna, szczera do bólu, daleka od doskonałości... Kiedy fantastyczny facet mówi jej, że faerie istnieją, Kelley wykazuje się rozsądkiem i parska mu śmiechem w twarz. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Jaguar
 • miękka
Mniej Więcej
 • Lesley Livingstone
 • 2011
 • 1
 • 296
 • 205
 • 145
 • *, 9788376860718
 • 9788376860718
 • ZA6DW

Recenzje czytelników

Oddech nocy

Ocena:
Autor:
Data:
„Oddech nocy” to bardzo prosta, lekka lektura, którą pochłania się w jedno popołudnie. Bardzo sympatyczna okładka przyciąga wzrok i zachęca do przeczytania.

Pani Livingston napisała współczesna bajkę dla młodzieży o elfach, ale starsi też mogą ją spokojnie przeczytać. Świat bajkowy łączy się z rzeczywistością, postacie realne mieszają się z fantastycznymi, a wszystko w tle ma „Sen nocy letniej” Szekspira.
Nie ma może porywającej akcji, ale nudna też nie jest ... Dla mnie jest za mało rozbudowana i dopracowana – mam nadzieję, że to zaledwie zapowiedź do kolejnych tomów, które będą głębsze i bardziej porywające.

Główną bohaterkę, siedemnastoletnią Kelley Winslow, poznajemy na próbie w teatrze, gdzie po szkole dostała posadę dublerki. Jest bardzo samodzielna, niezależna i samotnie mieszka w Nowym Jorku, jest sierotą. W teatrze spada na nią niespodziewana wiadomość, że odtwórczyni głównej roli jest kontuzjowana i Kelley ma zagrać Tytanię w sztuce „Sen nocy letniej” – spełnia się jej wielkie marzenie… jednak próba wypada tak sobie.
Kelley idzie odreagować do parku, gdzie ćwiczy swoją rolę – tam spotyka Sonny’ego. To podmieniec, śmiertelne dziecko porwane w dzieciństwie i wychowane przez elfy. Sonny jest strażnikiem Bramy pomiędzy światem ludzi a światem elfów. Ma za zadanie pilnować, aby bajkowe istoty nie przedostały się do świata ludzi przez Bramę umiejscowioną w parku, która jest nieszczelna – a zbliża się Samhain. Jednak nie tylko Sonny’ego spotyka Kelley w parku – ratuje zaplątanego wodne rośliny … konia, który wędruje za nią aż do domu i znajduje sobie miejsce…w jej wannie. To nie koniec dziwnych zdarzeń w życiu Kelley – to dopiero początek!

Znajomość z Sonny’m z czasem zacieśnia się i przy jego pomocy zaczynają się również rozjaśniać sprawy z życia Kelley – jej pochodzenie, rodzina….
Kim okaże się nasza bohaterka? Jak potoczą się dalsze losy naszej dwójki bohaterów?

Wydarzenia obserwujemy dwutorowo z pozycji Sonny’ego i Kelley. Fabuła książki jest niestety dość przewidywalna, jednak zdarzają się sytuacje bardzo ciekawe.

„Oddech nocy” to na pewno odprężająca lektura, lekka i przyjemna, ale bez dreszczyka emocji. Stanowi bardziej zarys opowieści niż samodzielną historię, jest za mało dopracowana – mam nadzieję, że kolejne tomy sprawia mi miłą niespodziankę.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Nawet dość interesująca

Ocena:
Autor:
Data:
Lesley Livingston jest nie tylko pisarką, ale również aktorką. Już, jako mała dziewczynka zainteresowała się mitologią i legendami z każdego z kontynentów. Jej zamiłowanie odzwierciedla się nie tylko w jej książkach, ale również w doborze kierunku studiów, jakie ukończyła. Z wykształcenia jest, bowiem magistrem anglistyki specjalizującym się w literaturze arturiańskiej oraz w dziełach Szekspira. „Oddech nocy” to debiutancka powieść autorki, która rozpoczyna również trylogie o tym samym tytule ...

Kelley Winslow ukończyła niedawno szkołę aktorską i na stałe przeniosła się do Nowego Jorku. Od tamtej pory jej życie ciągle kręci się wokół teatru, w którym pracuje. Właśnie tam stanie przed ogromną szansa, ponieważ aktora grająca główną rolę w sztuce „Sen nocy letniej” złamała nogę w kostce, a Kelley, jako dublerka ma ją zastąpić. Dziewczyna nie zdaje sobie jednak sprawy, że także jej życie ulegnie całkowitej zmianie. Okaże się także, iż jej całe dotychczasowe życie w większości było kłamstwem. Wszystko zaczyna się w momencie, gdy w Central Parku dziewczyna poznaje tajemniczego Sonnego. Co jeszcze wydarzy się w życiu Kelley? Tego trzeba dowiedzieć się samemu.

Całą historię poznajemy po przez narrację pierwszoosobową, gdzie narratorami jest dwójka głównych bohaterów – Kelley i Sonny. Autorka starała się, aby każde z nich relacjonowało wydarzenia w osobnych rozdziałach, chociaż nie zawsze się to udaje. Szkoda tylko, że każda zmiana narratora jest robiona skokowo i nie ma pomiędzy nimi żadnej płynności, po za tym autorka bardzo często nie kończy jednego wątku i przeskakuje do następnego, aby później znowu wrócić do poprzedniego. Jest to bardzo irytujące i wybijające z rytmu czytania. Jedna dzięki takiemu podziałowi na dwóch narratorów mamy możliwość lepszego poznania wszystkich wydarzeń w dużo szerszej „panoramie”.

Sam pomysł na powieść jest nader interesujący, szkoda tylko, że samo wykonanie już nie bardzo. Chwilami miałam wrażenie, iż autorka nie wiedziała jak rozwiązać daną sytuację i po prostu „szła po najmniejszej linii oporu”. Także kreacja postaci nie nastraja dobrze. Są one raczej „płaskie” i bezbarwne. Całe szczęście, że książka napisana jest prostym i zrozumiałym językiem, więc czyta się ją naprawdę szybko. Po za tym Lesley Livingston zasiała ziarenko ciekawości jak rozwinie się dalej ta historia.

Podsumowując. Pomimo, że „Oddech nocy” ma sporo wad, to jednak cała historia jest na tyle ciekawa, że na pewno sięgnę po kontynuację.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena