Koszyk 0
Opis:
Ciąg dalszy Odcienia fioletu - niebezpiecznej i seksownej historii dziewczyny rozdartej pomiędzy dwoma chłopakami: żywym i martwym. Szesnaście lat temu nastąpiła Przemiana. Każdy, kto urodził się po niej, widzi i słyszy duchy. Jak Aura. Teraz dzięki temu darowi wciąż może być z Loganem - słodkim Loganem, który skradł jej serce, który śpiewał dla niej piosenki i który umarł w dniu swoich urodzin... Logan zniknął. Aura rozpaczliwie pragnie, by powrócił jako duch. I wciąż go wspomina: Logana ... który mówi, że wszystkim, czego pragnie, jest ona. Logana, którego fioletowy blask oświetla jej nagą skórę... Lecz potem nadchodzą gorsze wspomnienia. Logan zazdrosny o jej przyjaźń z Zacharym. Logan wściekły, kiedy z nim zerwała. Logan przemieniający się w cień... Czy ta przemiana będzie drogą w jedną stronę - do piekła? Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Amber
 • miękka
Mniej Więcej
 • Jeri Smith-Ready
 • 2012
 • 1
 • 304
 • 205
 • 130
 • 9788324140718
 • 9788324140718
 • ZAKPI

Recenzje czytelników

„Wszystko, co nas łączy jest częścią tajemnicy”*

Ocena:
Autor:
Data:
W poprzednim tomie serii, zatytułowanym „Odcień fioletu” poznaliśmy Aurę Salvatore- nastolatkę urodzoną po przemianie, za sprawą której widzi duchy i może się z nimi porozumiewać. Świat Aury legł w gruzach, kiedy jej chłopak Logan przypadkowo doprowadza do własnej śmierci. Jako medium, Aura może wciąż go widzieć, co wbrew pozorom okazuje się tyle darem, co przekleństwem. Sprawy dodatkowo komplikują się kiedy na horyzoncie pojawia się Zachary- przystojny Szkot ... który podobnie jak Aura ma pewien tajemniczy związek z przemianą. Tom I kończy się w momencie, kiedy Logan decyduje, że już czas przejść na drugą stronę. Sprawy przyjmują jednak zupełnie nieoczekiwany obrót. Logan zamiast odejść na zawsze zamienia się w cień…

Od tego momentu mija 10 tygodni. Tygodni pełnych bólu i ciągłego wołania by powrócił. I właśnie wtedy, gdy Aura jest gotowa się poddać, gdy wykrzyczy ostatni akord swej desperacji- on wreszcie powraca. Okrutny, zimny, zły. Lecz wtedy, przecząc wszelkiej logice dokonuje się cud. Logan znów jest duchem. Na chwilę staje się nawet kimś więcej. Co to może oznaczać? Na pewno kolejną niezwykłą zagadkę, którą bohaterowie będą musieli rozwikłać zanim zrobią to ich wrogowie.

Również w życiu miłosnym Aury nie jest wcale różowo. Dziewczyna była pewna, że jest gotowa by zostawić przeszłość za sobą i wreszcie spojrzeć w przyszłość gdzie widzi siebie u boku Zacharego. Jednak czy nie zmieni zdania, gdy w jej życiu znów pojawi się Logan? Czy w obliczu nowych faktów będzie potrafiła podążyć właściwą ścieżką? I kogo tak naprawdę pragnie jej serce?

Dodatkowo dzięki projektowi dotyczącemu astronomii, tworzonemu wraz z Zacharym, Aura dokona niezwykłych odkryć rzucających zupełnie nowe światło na całą historię przemiany. Jaki związek z tym wydarzeniem ma mama Aury i tata Zacha? Co wydarzyło się podczas przesilenia w Newgrange? Co znajduje się na zaginionych kartach pamiętnika mamy Aury? Kto jest jej ojcem? Czego od nastolatków chce DCM? Masa pytań prawda? Ten tom zdradza dużo tajemnic. Większość jednak wciąż czeka w cieniu na swój wielki debiut, który będzie miał miejsce w tomie trzecim. Miejmy nadzieję, że wydawca postanowi nie porzucać serii.

Jeśli chodzi o emocje, którymi tak zachwycałam się w tomie pierwszym, muszę przyznać, że autorka jak najbardziej trzyma poziom. Tak samo jak poprzednio targała moim sercem na wszystkie strony i nie dała ani chwili wytchnienia. Działo się wiele i nie mam tu na myśli tylko akcji (która nawiasem mówiąc była dawkowana perfekcyjnie!), wewnątrz działo się bowiem równie wiele a wewnętrzne rozterki bohaterów oddziałują silnie na czytelnika czyniąc go niemal częścią tej historii.

Na pytanie, który tom uważam za lepszy nie mogę udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Oba są równie udane i ciekawe. Choć do jedynki mam większy sentyment, to w dwójce działo się więcej i intensywniej. Potraktuję więc serię ogólnie i mogę z czystym sumieniem stwierdzić, że jeśli chodzi o młodzieżowe romanse paranormalne, ta opowieść jest u mnie w czołówce. Wzruszająca, dowcipna, pikantna, dobrze opowiedziana, z masą tajemnic i emocji. Naprawdę warto przeczytać!

Ocena:
9/10
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena