Koszyk 0
Opis:
To miała być wyprawa aklimatyzacyjna przed próbą wytyczenia nowej drogi na Manaslu. Los okazał się okrutny. 8 kwietnia 2009 r. podczas zejścia do bazy, po założeniu obozu II na ośmiotysięczniku Dhaulagiri Piotr Morawski spadł w 25-metrową szczelinę. Gdy udało się go wydostać, nie dawał już oznak życia. Miał zaledwie 32 lata. Był znakomitym himalaistą, zdobywcą sześciu ośmiotysięczników, jednym z najbardziej rokujących na przyszłość wspinaczy i dobrym, szlachetnym człowiekiem ... Kochał wysokie góry, a wspinaczka była pasją, dla której gotów był poświęcić doskonale zapowiadającą się karierę naukową na Politechnice. Piotr na zawsze został w Himalajach. W Warszawie została jego żona Olga i dwaj mali synowie. Ta książka opowiada o miłości i o śmiertelnie zaborczych górach, które tę miłość wystawiały na próbę. I choć wydaje się, że góry zwyciężyły, to tak naprawdę zwyciężyła miłość. To ona jest najważniejsza w tej opowiedzianej na dwa głosy historii. Piotr przemawia w niej słowami ze swego dziennika, który prowadził podczas wypraw. Olga wspomina swoje życie u boku męża ? sławnego himalaisty a także wyprawę w Himalaje, od której musiała to życie zacząć od nowa. To wzruszająca opowieść o miłości, nadziei i pokonywaniu szczytów. Tych pokrytych śniegiem i tych, które przed nami stawia życie. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • G+J RBA
 • miękka
Mniej Więcej
 • Olga Morawska, Piotr Morawski
 • 2011
 • 350
 • kieszonkowe
 • 190
 • 120
 • 978-83-7596-172-0
 • 9788375961720
 • ZA785

Recenzje czytelników

Bardzo dobra książka:)

Ocena:
Data:
Książka "Od początku do końca" to piękna, a zarazem smutna historia. Pokazuje nam miłość do gór. Jest to forma pamiętnika, który po śmierci wspaniałego Himalaisty poprowadziła jego żona. Czytając tą pozycję nieraz w naszych oczach pojawią się łzy wzruszenia. Piękna historia o jednej z najwspanialszych pasji świata. Jeśli kto się wspina i kocha góry - powinien ją przeczytać:)
Czy ta recenzja była przydatna?

Wzruszająca historia

Ocena:
Autor:
Data:
Towarzysząca mi podczas czytania świadomość tego jak zakończyła się opowiadana historia sprawiła, że książka ta stała się niejako przesłaniem i przypomnieniem tego, by walczyć o marzenia oraz cieszyć się każdą chwilą z bliskimi nam ludźmi.

Dziennik cenionego himalaisty zawiera wiele ciekawych informacji dotyczących przebiegu wypraw i szczytów obranych za cel. Zapiski te mogą być szczególnie interesujące dla osób fascynujących się turystyką wysokogórską ... W dzienniku pojawiają się również ciepłe słowa kierowane do żony. Notatki żony himalaisty są bardzo szczere i wzruszające. Przedstawiają wiarę w realizację marzeń ukochanego, radość z jego sukcesów, ale również tęsknotę i samotność podczas jego nieobecności. Stabilna i pewna miłość zamienia się w trudne relacje, których utrzymanie i pielęgnowanie wymaga wielu wyrzeczeń.

To prawdziwa, poruszająca historia.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena