Koszyk 0
Opis:
Gdy trzy przyjaciółki: Rachel, Mariel i Jenny równocześnie zachodzą w ciążę, obiecują sobie, że każda z nich będzie kochać pozostałe dzieci jak własne. Jednak gdy córka Rachel umiera, kobieta pakuje się i przeprowadza na odległą grecką wyspę, by odnaleźć spokój ducha i odbudować swój świat na nowo. Mimo to nie może zapomnieć o złoż ... onej przed laty obietnicy. Wynajmuje prywatnego detektywa, tajemniczego Johnny’ego Palmera, by na bieżąco informował ją o losach pozostałych dziewcząt. W ten sposób może roztoczyć nad nimi dyskretną opiekę. Ale kto zaopiekuje się samą Rachel w jej nowym życiu z dala od domu? Czytaj dalej >> << Zwiń
  • WAB
  • miękka
Mniej Więcej
  • Louise Candlish
  • 2015
  • 404
  • 194
  • 123
  • 9788328015807
  • 9788328015807
  • ZCHQ8

Recenzje czytelników

"OD KIEDY CIĘ NIE MA" - LOUISE CANDLISH

Ocena:
Autor:
Data:
W życiu, gdzieś daleko od nas dzieje się wiele rzeczy, których nie jesteśmy w stanie ujrzeć i dostrzec na własne oczy. Czasami sięgamy po powieści, które mogą właśnie uświadomić nam pewne sytuacje i sprawić, że inaczej będziemy postrzegać niektóre sprawy. Wtedy możemy docenić jak wiele już w życiu osiągnęliśmy i z jak trudną rzeczywistością muszą zmierzyć się inni. Gdy tylko przeczytałam tytuł powieści, którą dzisiaj recenzuję - wiedziałam ... że będzie to książka niezwykle wzruszająca i wywoła we mnie mnóstwo emocji. Czy rzeczywiście tak się stało? Tego z pewnością dowiecie się z dzisiejszej recenzji.

Trzy przyjaciółki: Rachel, Mariel i Jenny zachodzą równocześnie w ciąże i łączą się w pewnej obietnicy, że każda z nich będzie kochać dzieci pozostałych jak własne. Jeden dzień zmienia życie Rachel w koszmar - jej córka Emma ginie w wypadku, a kobieta nie potrafi pozbierać się po tej tragedii. Pomimo wsparcia przyjaciółek i rodziny Rachel pakuje swoje rzeczy i opuszcza Wielką Brytanię, aby poukładać swoje życie na nowo. Czy uda jej się zapomnieć o przerażających wspomnieniach, które codziennie dają o sobie znać?

Autorka doskonale wykreowała główną postać uwzględniając nawet najmniejsze szczegóły w jej charakterze. Rachel jest rozważną, pewną siebie kobietą, która nie potrafi się odnaleźć po stracie ukochanego dziecka. Pomimo bólu stara się nadal dotrzymywać obietnicy złożonej przyjaciółkom i troszczy się o dziewczynki. Również pozostali bohaterowie są dobrze przedstawieni, dzięki czemu możemy świetnie poznać każdego z nich. Muszę przyznać, że mimo wszystko najbardziej polubiłam Rachel choć pozostałe przyjaciółki również wzbudziły moją sympatię.

Język jakim operuje autorka jest prosty, ale bardzo przyjemny w odbiorze. Powieść czyta się naprawdę szybko i nie można się od niej oderwać. Emocje jakie wywołuje Louise Candlish sprawiają, że nawet na moment nikt z Was nie pomyśli o nudzie czy monotonii. Autorka jak najbardziej sprostała moim oczekiwaniom, które były dosyć wysokie i zapewniła mi wiele miłych chwil podczas poznawania wykreowanej przez nią historii.

Po zaistniałej tragedii cała akcja jest dosyć mocno rozłożona w czasie jednak nie jest to nużące ani tym bardziej monotonne. Autorka idealnie podkreśla emocje, rozterki i uczucia głównej bohaterki, której ciężko jest pogodzić się z życiem. Cieszę się, że Louise Candlish zagłębiła się w psychice Rachel, dzięki czemu mogłam lepiej zrozumieć co czuje osoba, która w takich tragicznych okolicznościach traci ukochane dziecko.

Podsumowanie tej powieści będzie bardzo proste i krótkie. Książka świetnie ukazuje prawdziwy świat - zarówno jego pozytywne jak i negatywne strony. Od kiedy cię nie ma poleciłabym raczej starszym czytelnikom, którzy będą w stanie zrozumieć wszystko co autorka chciała przekazać w swojej opowieści. Jest to lektura zdecydowanie warta uwagi, która może wnieść do waszego życia coś bardzo wartościowego.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena