Koszyk 0
Opis:
Każdy z nas jako dziecko lubił jeździć palcem po mapie. Teraz mamy możliwość sprawdzenia swojej wiedzy o położeniu geograficznym najatrakcyjniejszych miejsc w Polsce. Gracze wcielają się w rolę podróżników, którzy mają na celu określenie położenia miast i atrakcyjnych obiektów względem siebie. Znasz kierunki świata? Wiesz, które z miast jest bardziej wysunię ... te na wschód, północ lub zachód? Sprawdź swoją znajomość mapy Polski, kontroluj czy nie zabłądziłeś i wyrusz w niezwykłą podróż z GRANNĄ. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • 205
  • 205
  • 5900221002676
  • ZD9NB

Recenzje czytelników

Genialny sposób na naukę polskiej geografii

Ocena:
Data:
Aby zachęcić dzieci do poznawania naszego kraju warto zainwestować w najnowszą grę od Wydawnictwa Granna - Od Helu do Wawelu. Każdy z graczy wciela się w niej w podróżników i próbuje wygrać grę. Ważnym elementem jest tutaj właśnie rywalizacja, bo wiadomo, że każdy chce być najlepszy, więc gracze zapamiętale uczą się geografii Polski, nawet tego nie zauważając.

Zasady gry są dziecinnie proste, ale już sama gra wymaga od graczy wspaniałej pamięci i skupienia. Odkrywamy pierwszą kartę ... kładąc ją na środku podkładki, a później kolejno ustawiamy następne 14 kart tak, aby były w odpowiednim miejscu na naszej prowizorycznej mapie. Po tych 15 kartach możemy odwrócić karty i sprawdzić ich współrzędne, jednocześnie upewniając się, czy dobrze położono dane miasto. Dodatkowo gracze mogą ze sobą współzawodniczyć i zwracać uwagę na źle położoną kartę zyskując lub tracąc przy tym punkty. Emocji jest sporo, choć na początku gra się dosyć trudno... Niektóre miasta są bowiem zupełnie nieznane. Dzięki temu jednak możemy lepiej poznać nasz kraj, jednocześnie bawiąc się i sprawdzając wiedzę geograficzną najbliższych.

Gra posiada karty z nazwami miast i ich współrzędnymi na odwrocie, żetony punktów, kartonik z kierunkami i miejscem na początkową kartę oraz wielką mapę Polski z zaznaczonymi miastami występującymi w grze. Przed rozgrywką można się zatem spróbować przygotować, co będzie świetnym ćwiczeniem na koncentrację i pamięć wzrokową.


Bardzo lubię gry, które łączą w sobie zabawę z nauką. Przystępne podanie dzieciom wiedzy, sprytne przemycenie jej w grze, jest wspaniałym czynnikiem prowadzącym do rozwoju zainteresowań. Dokładnie tak jest w tym przypadku! Po paru rozegranych partiach gracze nie tylko mają znacznie większą wiedzę geograficzną, ale również prawdopodobnie myślą o tym, aby odwiedzić część z wymienionych w grze miejsc i przekonać się, co jest w nich tak wyjątkowego. Gra jest dobra zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych, dzięki czemu gwarantuje rodzinną rywalizację.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena