Koszyk 0
Opis:
Kiedy w królestwie Delain ginie dobry król Roland, o otrucie władcy zostaje oskarżony jego syn Peter, następca tronu. W rzeczywistości winny zbrodni jest królewski czarnoksiężnik Flagg, jeden z największych żyjących magów. Człowiek, który tysiąc lat swego życia spędził na studiowaniu Wielkiej Księgi Zaklęć. Flagg zrobi wszystko, by władzę objął Thomas, mł ... odszy syn Rolanda. Peter zostaje aresztowany, osądzony i skazany na dożywotnie więzienie w celi na szczycie Iglicy. Flagg obejmuje stanowisko doradcy nowego króla  Thomasa. Szepcząc młodzieńcowi na ucho, spiskując i knując, zły czarodziej przejmuje stopniowo władzę nad całym państwem. Z lubością oddaje się swoim ukochanym rozrywkom: prowokuje konflikty, przygląda się rozlewowi krwi... Do czasu, gdy prawowity następca tronu ucieka z wieży, by stawić mu czoła. Tylko Peter może ocalić Delain od horroru, jaki szykuje sadystyczny mag. Jeśli mu się nie uda, drugiej szansy nie będzie... Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Stephen King
  • 2015
  • 400
  • 205
  • 140
  • *, 978837885-904-8
  • 9788378859048
  • ZCXX4

Recenzje czytelników

W Oczach Smoka

Ocena:
Autor:
Data:
Kiedy w królestwie Delain ginie dobry król Roland, a o otrucie władcy zostaje oskarżony jego starszy syn, władzę obejmuje książę Thomas, który w niedługim czasie staje się marionetką w rękach podstępnego czarnoksiężnika, dążącego do obalenia monarchii w Delain.

Na tę książkę natknęłam się przypadkiem i cieszę się, ze jednak ją przeczytałam. Stephen King udowodnił w niej, że jest nie tylko twórcą horrorów, ale tez całkiem dobrze radzi sobie w roli bajkopisarza ...

Moim zdaniem na uwagę zasługuje postać młodego księcia, na którego barkach spoczęła odpowiedzialność za królestwo. Z pewnością nie chciał być złym władcą, ale bał się i wierzył, albo też - chciał wierzyć, że słuchając Flagga postępuje słusznie.

Uwielbiam powieści Stephena Kinga i wiem, że nie wszystkim może on przypaść do gustu. Głównym powodem są jego ciągnące się w nieskończoność opisy.

Gdy sięgałam po tę książkę byłam pewna, że tutaj też je znajdę... i właśnie to tak spodobało mi się w tej książce - ta zmiana. Opisy oczywiście były, ale nie tak długie i męczące jak czasami bywały.

Podsumowując książka bardzo mi się spodobała i myślę, że idealnie nadaje się, aby spędzić z nią leniwe letnie popołudnie.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena