Koszyk 0
Opis:
Dziewczyna w żałobie i lokalny playboy…. Czy uratują siebie nawzajem? Cage, pożeracz damskich serc, nigdy nie kochał naprawdę. Jego życie to ciągła zabawa, dziewczyny na jedną noc, alkohol… Nie mogło to skończyć się dobrze. Cage zostaje wysłany na wieś, by tam pomagać w gospodarstwie. Ma to być jego kara, za to że prowadził samochód pod wpływem alkoholu. Tam poznaje Evę ... Eva, córka właściciela gospodarstwa, już dawno zapomniała, co to znaczy cieszyć się życiem. Wcześnie straciła matkę, na wojnie zginął jej narzeczony. Jej życie się skończyło. Postanowiła już na zawsze pozostać sama. Poznanie Cage'a burzy jej spokój. Niestety Eva czuje, że zdradza zmarłego chłopaka. Rezygnuje z szansy na miłość, którą dał jej los. Czy szalony Cage, chłopak z innego świata, będzie umiał rozkochać ją w sobie? Czy wspólnie pomogą sobie zapomnieć o przeszłości? Czytaj dalej >> << Zwiń
  • Pascal
  • miękka
Mniej Więcej
  • Abbi Glines
  • 2016
  • 336
  • 200
  • 130
  • *, 978837642-845-1
  • 9788376428451
  • ZDD43

Recenzje czytelników

Ocal mnie

Ocena:
Autor:
Data:
Tragedie zmieniają ludzi. Niszczą starannie poukładany porządek. Zostawiają po sobie jedynie smutek i rozdzierającą serce pustkę. A wtedy życie traci barwy, stając się wszechobecną szarością. Nic nie ma sensu, dopóki nie nadejdzie ocalenie. Do chwili, gdy ktoś sprawi, że strata przestanie być tak bolesna. Ale jak to osiągnąć?
Już nie jeden raz słyszałam o twórczości Abbi Glines i byłam ciekawa jej książek, ale dopiero teraz nadarzyła się sposobność sięgnięcia po jedną z nich ... Pierwsze wrażenie? Dosyć przeciętne. Nie jest to literatura wysokich lotów, ale czyta się całkiem przyjemnie.
Z pewnością można zaliczyć ją do new adult. Każdy z bohaterów boryka się z poważnymi problemami takimi jak chociażby strata bliskiej osoby, żałoba, z której ciężko wyjść, czy zniszczone życie. Jedna wada – z wszystkich stron otaczała mnie schematyczność.
Tak samo było w przypadku postaci. Od razu muszę przyznać, że nie lubiłam Cage'a. Odstraszał mnie swoim zachowaniem, arogancją, a momentami nadmierną agresywnością. W przypadku Evy było nieco inaczej. Do niej czułam pewną sympatię. Zmagała się z utratą osoby, która nadawała sens jej egzystencji. Była w niej pewna niewinność i delikatność, która silnie kontrastowała z tożsamością Cage, który nie jedno miał na sumieniu.
Wątek romantyczny był jednym z najważniejszych elementów. Cała historia opierała się na relacjach pary głównych bohaterów. Miłość była ocaleniem dla obojga i sprawiała, że zaszły w nich ogromne zmiany. Autorka zastosowała pewne przeciwieństwa. Połączyła ze sobą osoby tak różne od siebie, jak tylko się da, ukazując, że miłość momentami potrafi zaskoczyć. Była jedna wspólna cecha: Zarówno Eva, jak i Cage byli piękni, młodzi i zagubieni.
Podsumowując, "Ocal mnie" to opowieść o trudnej miłości i walce z przeciwnościami losu. Jednak to dosyć przeciętna książka i nie brak w niej schematów wiele razy wałkowanych w literaturze. Mimo wszystko czyta się całkiem przyjemnie, oczywiście pomijając kilka zgrzytów z bohaterami. Może moje pierwsze spotkanie z twórczością Abbi Glines nie było tak udane, jak myślałam, ale myślę, że dam jej kiedyś kolejną szansę przy innej serii. Myślę, że powinna przypaść do gustu fanom romansów, ale nie radzę oczekiwać od niej zbyt dużo. To tylko lekka historia na jeden wieczór, nic innego.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Ocal mnie

Ocena:
Autor:
Data:
„Ona straciła swoją miłość. On pogubił się w życiu. Czy uratują siebie nawzajem?”

Cage'a Yorka poznaliśmy już w poprzednim tomie wciągającej serii Sea Breeze. To typowy playboy, a jego motto życiowe powinno brzmieć „PRZELECĘ WSZYSTKO CO MA PIERSI”. Jedno nocne przygody, alkohol oraz imprezy to jego styl życia. Czy przyjdzie dzień kiedy chłopak dojrzeje i się ustatkuje? Miarka się przebiera, gdy Cage zostaje złapany podczas jazdy pod wpływem alkoholu ... by nie wylecieć z drużyny i nie stracić stypendium, przystaje na warunki trenera i na wakacje wyjeżdża na farmę, by „odpokutować swoje grzechy”. Tam poznaję Evę córkę właściciela, dziewczynę wyniosłą oraz zimną jak lód. Jako, że żadna dziewczyna nigdy nie odrzuciła Cage'a Yorka, Eva staje się dla niego wyzwaniem. Tylko czy chłopak przebije się przez mur, jakim otoczyła się dziewczyna? I czy doprowadzi do tego, że jej serce, które osiemnaście miesięcy wcześniej umarło, znów zabije głośno i mocno? Ja Wam tego nie zdradzę.

„Ocal mnie” to powieść, która porusza już od pierwszych stron. Osobiście wzruszyłam się do łez, a to nie łatwe zadanie, by poruszyć mnie, w takim stopniu już na samym początku. Z tomu na tom, ta seria staje się coraz lepsza, coraz bardziej emocjonująca, pochłaniająca oraz wciągająca.

Abbi Glines potrafi niesamowicie zaciekawić czytelnika, jej styl jest prosty, lekki oraz niezmiernie przyjemny w odbiorze. I to właśnie przez tak lekki styl, jej książki są przeze mnie pochłaniane w kilka godzin. Tak również było w przypadku „Ocal mnie”, powieść została odłożona na półkę dopiero gdy dotarłam do ostatniej strony. I choć fabuła książki nie jest zbytnio skomplikowana i możemy przewidzieć zakończenie, to autorka z premedytacją co jakiś czas rzuca naszym bohaterom przysłowiowe kłody pod nogi, by nie zrobiło się zbyt słodko. W tej części wiele dzieje, jest wiele smutku, bólu, łez, ale także pojawia radość, śmiech oraz oczywiście miłość, która potrafi wyleczyć niejedną okaleczoną duszę, a obumarłe serce przywrócić do życia, by zabiło mocno dla tej jednej ukochanej osoby.

Bardzo mi się spodobała kreacja Cage oraz Evy. Są to bohaterowie, którzy na pierwszy rzut oka wydają się całkiem inni niż są naprawdę. Cage to młody mężczyzna, którego ukształtowało dzieciństwo niegodne żadnego dziecka. Jego życiem rządzi alkohol, imprezy oraz przypadkowy seks, ale to tylko fasada za którą skrywa się wspaniały, wrażliwy i uczuciowy chłopak. On sam nie zdaje sobie sprawy, że jego życie mogłoby wyglądać całkiem inaczej. Dopiero poznanie Evy, córki właściciela farmy, na której pracuje w czasie wakacji, uświadamia mu, że i on zdolny jest do miłości. Tylko, czy jakakolwiek dziewczyna poradziłaby sobie z jego przeszłością? Eva to młoda kobieta, której życie rozsypało się jak domek z kart. Narzeczony, wspólna przyszłość są już przeszłością, z którą dziewczyna nie może się pogodzić. Od osiemnastu miesięcy, żyje wspomnieniami o swojej młodzieńczej miłości oraz o marzeniach, które w bestialski sposób zostały jej odebrane. Gdy pozna Cage'a postanowi być dla niego oschła i wyniosła, tylko nie przewidzi tego, że na widok tego uwodziciela, pierwszy raz od osiemnastu miesięcy poczuje motyle w brzuchu... Jak potoczą się dalsze losy tej dwójki, musicie przekonać się sami.

„Ocal mnie” to piękna historia miłosna, dwójki młodych osób, których los niejednokrotnie wystawiał na ciężką próbę. Autorka w bardzo fajny sposób pokazuje, że trzeba pogodzić się z przeszłością, zachować miłe wspomnienia i iść na przód, nie zamykając się w sobie. Przecież nigdy nie wiemy gdzie czeka na nas nowa miłość... Może spotkamy ją tam, gdzie nigdy nie chcieliśmy się znaleźć?

Polecam!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena