Koszyk 0
Opis:
Powieść autorki bestsellerowej serii "Lux". Jest arogancki, apodyktyczny i… to facet DLA KTÓREGO MOŻNA UMRZEĆ. Hunter to bezlitosny zabójca. Ministerstwo Obrony trzyma go w garści, co nie jest do końca złe, ponieważ zabija złych gości. W większości przypadków lubi swoją robotę. Do czasu, kiedy trafia mu się zlecenie, jakiego do tej pory nie miał - chronić ... Serena Cross nie uwierzyła swojej przyjaciółce, że widziała, jak syn potężnego senatora zmienia się w coś... nieludzkiego. Kto by uwierzył? Ale kiedy staje się świadkiem morderstwa, dokonanego przez obcego, zostaje równocześnie wciągnięta do świata, w którym się morduje by zachować jego sekrety. Hunter wkrótce złamie wszystkie zasady według których żył, przeciwstawi się swoim mocodawcom, tylko po to by była bezpieczna. Ale czy to obcy i rząd są największym zagrożeniem? A może to on sam? Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Filia
 • miękka
Mniej Więcej
 • Jennifer L. Armentrout
 • 2016
 • 400
 • 197
 • 130
 • *, 978838075-075-3
 • 9788380750753
 • ZD5CD
 • 17-99 lat

Recenzje czytelników

Super

Ocena:
Autor:
Data:
Oj jak ja uwielbiam tych kosmitów!!! Ciekawa historia, może nie tak emocjonująca jak w serii Lux, ale również dobrze się czyta.
Czy ta recenzja była przydatna?

Obsesja

Ocena:
Autor:
Data:
Serena, główna bohaterka powieści, jest świadkiem zdarzeń, których normalny człowiek nie powinien nigdy zobaczyć. Przez to znajduje się na pierwszym miejscu na liście do „odstrzału”. Ministerstwo Obrony przydziela jej ochroniarza, Huntera, który jest bardziej zmuszony do wykonania tego zadania, bo dla niego jeden człowiek mniej na Ziemi nie robi różnicy. Nieziemsko przystojny, bezgranicznie arogancki i jak nikt inny działa na zmysły Sereny ... Tych dwoje w połączeniu ze sobą tworzy mieszankę wybuchową. Co rusz skaczą sobie do gardeł, ale równie mocno na siebie oddziałują, bo jak od dawien dawna wiadomo – przeciwieństwa lubią się przyciągać.

W Obsesji dostajemy opowieść, którą można zaliczyć do serii Lux, jednak jest to zupełnie oddzielna historia z nowymi postaciami, w której jedno pozostaje bez zmian, są Luksjanie i Arumianie, a walka między tymi gatunkami nadal trwa. Z tym że w tym przypadku role się odwracają, bo to Luksjanie są ci „źli”, a Hunter – Arumianin, chociaż nie chciał, to stał się tym „dobrym” bohaterem.

Co prawda w niektórych momentach pojawiają się postaci drugoplanowe z poprzednich książek autorki, tak by nawiązać, że ta powieść, mimo iż odgórnie nie jest przypisana do serii Lux w jakimś stopniu się z nią łączy – jest swego rodzaju dodatkiem do cyklu. Toteż moim zdaniem czytelnicy nie powinni sięgać po Obsesję, zanim nie zapoznają się z Luxem, a dlaczego? Otóż jest kilka wtrąceń, które łączą się z poprzednimi książkami i osoba, która wcześniej nie czytała historii Katy i Deamona nie będzie wiedziała, o co tak naprawdę chodzi w tej powieści, ale przede wszystkim może stracić element zaskoczenia, a tym samym może to powodować niezadowolenie z calutkiego cyklu Lux – a tego przecież nie chcemy.

Seria Lux kierowana jest do młodszego odbiorcy (ale nie tylko!), natomiast Obsesja zdecydowanie adresowana jest do starszego czytelnika. Jest mocniejsza, więcej tutaj brutalności, a jeszcze więcej pożądania i miłosnych uniesień, które działają na wyobraźnię czytelnika, przy czym nie są to subtelne igraszki w łóżku, a sceny, przy których niejednokrotnie się rumieniłam.

Mnie osobiście książka przypadła do gustu (jak również inne powieści autorki), wywołała uśmiech na twarzy, ale też szybsze bicie serca. Powieść czyta się sama, dosłownie, nie zauważyłam, a już dotarłam do ostatnich stron. Jennifer L. Armentrout z niezwykłą lekkością opowiada historie, której motywem przewodnim jest miłość oraz ciągłe przekomarzania się bohaterów, co bardzo trafia w mój gust czytelniczy. Obsesję polecam przede wszystkim fanom serii Lux.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena