Koszyk 0
Opis:
Firmy i organizacje na całym świecie inwestują ogromne ilości pieniędzy, by rozwinąć w ludziach kreatywność. Kreatywność i innowacja są kluczowymi wartościami dla nowych gospodarek, aby mogły dotrzymać kroku zmianom, które dokonują się w zawrotnym tempie. Dlaczego tak wielu dorosłych potrzebuje pomocy, by być kreatywnymi? Większość dzieci rozpiera wyobraźnia. Co się z nimi dzieje, kiedy dorastają? Dlaczego tak wielu dorosłych myśli, że sami nie są kreatywni (ani zbytnio inteligentni) ... podczas gdy inni ludzie są? Jaki jest prawdziwy problem i co można z nim zrobić? W tej przełomowej i inspirującej książce Ken Robinson przekonuje, że na całym świecie organizacje próbują naprawić problem, którego źródłem są szkoły i uniwersytety. Wielu ludzi kończy edukację nie mając pojęcia, jakie są ich prawdziwe twórcze zdolności. Wszyscy mamy wielkie naturalne zdolności, jednakże wszyscy mamy je na swój sposób. Nasze współczesne systemy edukacji nie zostały stworzone, żeby odkrywać i rozwijać w ludziach ich twórczy potencjał. W potężny i oryginalny sposób autor mówi, dlaczego tak jest i co organizacje i jednostki mogą natychmiast zrobić, żeby wydobyć swoje kreatywne talenty. Przekonuje także do radykalnych zmian w tym, jak myślimy o naszej własnej inteligencji i kreatywności oraz w tym, jak edukujemy nasze dzieci i nas samych, żeby sprostać nadzwyczajnym wyzwaniom życia i pracowania w XXI wieku. "Prawdziwa kreatywność pochodzi ze znalezienia swojego środka wyrazu, z bycia w swoim żywiole" - Ken Robinson. Czytaj dalej >> << Zwiń
  • Element
  • miękka
Mniej Więcej
  • Ken Robinson
  • 2010
  • 256
  • 210
  • 140
  • 978-83-929719-1-7
  • 9788392971917
  • ZA620

Recenzje czytelników

O kreatywności i o inteligencji

Ocena:
Autor:
Data:
Znakomita książka o kreatywności i o tym, że wszyscy naprawdę musimy zacząć uczyć się i pracować inaczej.
Żyjemy w czasach największej rewolucji w historii ludzkości. Systemy edukacji, stworzone w XIX w. na potrzeby rewolucji przemysłowej, już nie spełniają swojej funkcji. Kształcą tylko wąski wycinek ludzkiej inteligencji.
Wszyscy rodzimy się z ogromnymi pokładami kreatywności i uzdolnień. Dziś nikt nie wie, jak świat będzie wyglądał za 5 lat ... a jednak musimy się na nadchodzącą przyszłość przygotować.
Dlatego najlepszym sposobem jest, żeby każdy zrobił jak najlepszy użytek z tego, czym jest naturalnie obdarzony.
Takie główne wnioski wypłynęły dla mnie po przeczytaniu tej książki. I mogę uczciwie powiedzieć, że moje życie zmieniło się po tej lekturze.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena