Koszyk 0
Opis:
Jest sierpień 1813 roku. Gdańsk Kończy się przerwa w oblężeniu miasta przez wojska rosyjskie i pruskie, ale za murami wcale nie jest spokojnie. Upadek twierdzy próbują przyspieszyć szpiedzy. Naprzeciw nich staje kapitan Savigny, znany z bezwzględności oficer gubernatora Gdańska, generała Jeana Rappa. Ścigając wrogów, Savigny musi uważać nie tylko na skrytobójców, ale też zmagać się z własną przeszłością. Tymczasem ofiar przybywa... „ ... Znakomity warsztat gdańskiego prozaika zaowocował kryminałem historycznym, jakich próżno szukać na półkach księgarskich. To jędrna, barwna opowieść o losach francuskiego garnizonu, zmagającego się nie tylko z wrogiem zewnętrznym, ale także z własnymi słabościami, wycieńczeniem i wszechobecnymi spiskami. Świetny kryminał i błyskotliwa powieść historyczno-przygodowa w jednym”. Zbrodnia w Bibliotece Marek Adamkowicz – z urodzenia gdańszczanin. Dziennikarz, publicysta, prozaik. W latach 2005–2008 sekretarz miesięcznika „Pomerania”, obecnie redaktor „Polski. Dziennika Bałtyckiego” i miesięcznika „Nasza Historia”. Dwukrotny laureat Ogólnopolskiego Konkursu Prozatorskiego im. Jana Drzeżdżona, zwycięzca konkursu na najlepsze opowiadanie kryminalne o Gdańsku, stypendysta Funduszu im. Izabelli Trojanowskiej dla dziennikarzy zajmujących się tematyką regionalną. Publikował między innymi w „Pomeranii”, „Latarni Morskiej” oraz w zbiorze Tajemnica Neptuna. Jest autorem książki Szepty. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Marek Adamkowicz
  • 2014
  • 1
  • 396
  • 194
  • 121
  • 978-83-64307-23-2
  • 9788364307232
  • ZCAIC

Recenzje czytelników

Wojna szpiegów w oblężonej twierdzy

Ocena:
Autor:
Data:
Świetna powieść historyczno-przygodowa z wątkiem kryminalnym. Jest rok 1813,twierdza Gdańska jest otoczona przez wojska rosyjskie i pruskie,kończy się przerwa w oblężeniu miasta.Kapitan Savigny odpowiedzialny za bezpieczeństwo gubernatora miasta generała Jeana Roppa oraz twierdzy walczy z armią szpiegów i zamachowców na terenie miasta oraz poza jego murami.Zasadzki pojedynki oraz zamachy skrytobójcze to teren na którym toczy się akcja tej książki,polecam do przeczytania.
Czy ta recenzja była przydatna?

oblężenie

Ocena:
Autor:
Data:
Każda wojna niesie spustoszenie, zachęca do przestępstw i spisków. Liczne szybkie sukcesy Francuzów w 1813 roku zmieniają się w pasmo klęsk. Wszystko przez zbyt wielkie pragnienie zwycięstwa i rządzę władzy Napoleona Bonapartego. Resztki francuskich wojsk bardzo szybko wycofują się ze skutej lodem Rosji. Uciekające przez wrogiem i głodem żołnierze chronią się w kolejnych miastach, które po wykorzystaniu ich osłabienia są oblegane przez ich przeciwników. Jedną z wielu takich twierdz jest Gdańsk ... w którego granicach dochodzi do serii zabójstw. Zadaniem kapitana Savigny będzie zdemaskowanie spisku oraz odnalezienie zabójców, których trzeba zatrzymać w mieście i ukarać. Zadanie utrudniają mu liczne przeszkody, brak współpracy Polaków, Żydów i Niemców, którzy przestali wierzyć we wspaniałomyślność Francuzów.
Marek Adamkowicz w „Oblężeniu” przedstawił ciekawy obraz Francuza, który przez brak znajomości języków obcych jest – mimo propagowanej postępowości – zacofany. Na szczęście jego otwartość oraz umiłowanie do poznawania książek sprawią, że będzie się on rozwijał i dzielnie rozwiąże całą zagadkę.
W książce nie zabraknie opisów uświadamiających nas, w jakich realiach żyli wówczas ludzie, jak bardzo zanieczyszczone było otoczenie oraz jak wielki głód wówczas panował.
„Oblężenie” to świetna lektura dla miłośników kryminałów, których akcja jest osadzona w czasach na odległych. Akcja jest tu wolna, a odkrywanie zagadki przypomina śledztwa Sherlocka Holmesa. Autor bardzo umiejętnie wprowadza nas w czasy, o których uczymy się z podręczników historii.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena