Koszyk 0
Opis:
Judith Revendoune od dzieciństwa była przygotowywana do klasztornego życia, nie może się więc pogodzić z niespodziewaną decyzją ojca, który oferuje jej rękę możnemu Gavinowi Montgomery’emu. Gavin przyjmuje tę ofertę w odruchu zemsty, dowiaduje się bowiem, że jego piękna, złotowłosa kochanka Alice przyjęła oświadczyny innego mężczyzny. Czy młoda Judith, któ ... ra traktuje swe małżeństwo jak nieszczęście, zdoła wyprzeć złotowłosą Alice z myśli Gavina i czy obudzą się w niej cieplejsze uczucia dla niezwykle męskiego małżonka? I czy Gavin dostrzeże w swej młodej coś więcej niż ponętne ciało?   Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Bis
 • miękka
Mniej Więcej
 • Jude Deveraux
 • 2015
 • 1
 • 480
 • 195
 • 123
 • 978837551-442-1
 • 9788375514421
 • ZCSXR

Recenzje czytelników

Czy można dotrzymać obietnic?

Ocena:
Autor:
Data:
"Kobiety zostały stworzone na pokuszenie mężczyzny. Niewątpliwie diabeł maczał w tym palce."

Sięgając po powieść romantyczną, oczekuję, że pozwoli ona mi się zrelaksować i wyciszyć po ciężkim dniu. Czytając książkę śledzę akcję i zawirowania miłosne bohaterów, jednocześnie pozwalam moim myślom odpocząć, porządkuje je i nastawiam się pozytywnie. "Obietnicę" czyta się lekko, przyjemnie, sympatycznie. Język książki przyjemny i ciepły. Wartka, ciekawe zwroty wydarzeń ... nowe wątki, które urozmaicają perypetie miłosne postaci. Polubiłam głównych bohaterów - Judith i Gavina - z ich wadami i zaletami. Wątek miłosny rozwija się burzliwie, jednak przewidująco. Postaci drugoplanowe - Alice, Raine, Miles i Stephen - są wyraziste i często wzbudzają skrajne emocje. Czasami razi mnie ich naiwność i infantylność w zachowaniu, ale to specyficzny urok tego gatunku literatury. Mnogość bohaterów, poplątane losy i barwne charaktery, urozmaicają powieść. Mnóstwo namiętności, przyjaźni, miłości, oddania, upartości, nieporozumień, wrogości, zemsty, niezbędnych elementów, aby romans podobał się. Dobrze przemyślane wątki poboczne, na część z nich w tym tomie nie znajdujemy odpowiedzi. Zapowiada się interesująca saga. Czy gorąca namiętność przeobrazi się w miłość? A ród Montgomerych zdoła odzyskać utraconą wielkość i majątek?
bookendorfina.blogspot.com
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Obietnica

Ocena:
Autor:
Data:
"Obietnica" Jude Deveraux to pierwszy tom Sagi o Rodzie Montogomerych. Osobiście uwielbiam romanse historyczne, więc z wielką chęcią zabrałam się za lekturę tejże powieści. Czy zostałam usatysfakcjonowana "Obietnicą"? O tym poniżej w mojej krótkiej recenzji.

Piękna Judith Revodourne całe swoje życie była przygotowywana do życia w klasztorze. Jakie jest więc jej zdziwienie gdy ojciec informuje ją, że ofiarował jej rękę Gavinowi Montgomery'emu ... Gavin jest niechętny do zawarcia związku małżeńskiego z Judith, ale gdy dowiaduje się, że jego ukochana Alice przyjęła oświadczyny innego mężczyzny i na dodatek bogatego mężczyzny, zgadza się na ślub by ratować swój majątek.
Judith będzie miała ciężki orzech do zgryzienia, bo choć Gavin będzie okazywał swojej żonie ciepłe uczucia, to w jego myślach i tak będzie krążyć niespełniona miłość, czyli Alice.
Czy aranżowane małżeństwo ma szanse być szczęśliwe?Czy Judith uda się usunąć rywalkę z myśli męża? Odpowiedzi na te pytania oraz wiele innych odnajdziecie w "Obietnicy".

"Obietnica" spełniła wszystkie me oczekiwania. Autorka stworzyła fajny romans historyczny, w którym nie zabraknie miłości, namiętności, przyjaźni, intryg, zemsty. Deveraux świetnie wykreowała dwójkę głównych bohaterów, których szczerze polubiłam. Postacie drugoplanowe również są bardzo wyraziste i wiele wnoszą do całej powieści. Mnogość wątków oraz bohaterów jest bardzo dużym plusem tej książki, gdyż właśnie to powinien zawierać dobry romans historyczny. Powieść ta zawiera również wiele wątków pobocznych, na które musimy szukać odpowiedzi już w kolejnych częściach tej sagi.
I choć nie jest to literatura wysokich lotów i wiem, że nie każdemu może się spodobać, to ja tę książkę gorąco polecam.

Styl Jude Deveraux jest lekki oraz bardzo przyjemny, jej książki czyta się bardzo szybko, wie to każdy kto już wcześniej spotkał się z jej twórczością. Tym razem oczywiście nie było inaczej bo książka choć sporych gabarytów to przeczytana została w dwa dni. "Obietnica" to książka rozpoczynająca sagę o rodzie Montomerych, więc zapowiada się dłuższe spotkanie z tą autorką i z tego ogromnie się cieszę, gdyż uwielbiam takie książki, które przenoszą mnie w odległe czasy, ociekają namiętnością oraz zawierają wiele zawirowań pomiędzy bohaterami.

Książka bardzo mi się podobała i polecam ją fanom romansów.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena