Koszyk 0
Opis:
Począwszy od wstąpienia w szeregi Metropolitan Police, Chris Plowman marzył o byciu tajnym agentem. Wytrwale piął się po szczeblach kariery, aż ostatecznie dołączył do grona najbardziej elitarnych oficerów policji. Gdy osiągnął to, o czym marzył od zawsze, jego życie niemal natychmiast zamieniło się w koszmar.
 • Muza
 • miękka
Mniej Więcej
 • Christian Plowman
 • 2015
 • 1
 • 320
 • 206
 • 146
 • 9788377588239
 • 9788377588239
 • ZCF4B

Recenzje czytelników

Szczera spowiedź policjanta

Ocena:
Autor:
Data:
Bardzo lubię książki, filmy i seriale, które opowiadają o życiu policjantów, agentów federalnych i wyspecjalizowanych tajniaków. Lubię śledzić ich dochodzenia, patrzeć jak rozwiązują zagadki morderstw, tropią przestępców i ściągają z ulic handlarzy narkotyków. Dlatego nie zastanawiałam się ani chwili, gdy dostałam propozycję zrecenzowania „O krok za daleko”, w której Christian Plowman – wielokrotnie odznaczany policjant – opowiada o swojej karierze, a także wiążących się z nią problemach ...

Christian Plowman ukończył dobrą szkołę, świetnie posługuje się obcymi językami. Wstąpił do Metropolitan Police, marząc o tym, aby pewnego dnia zostać tajnym agentem. Nie ustępował w swoim dążeniu do rozwoju, wytrwale piął się w górę, zdobywając uznanie szefów. Kiedy po latach spełniło się jego pragnienie, całe jego życie zmieniło się diametralnie, stając się istnym koszmarem. Brał udział w zakupach kontrolowanych narkotyków, udając ćpuna na głodzie. Był wielokrotnie poniżany, a także aresztowany przez policjantów, którzy nie wiedzieli, że jest jednym z nich.

Nie mogę oceniać wyborów życiowych Plowmana. Nie zawsze je rozumiałam, on sam patrząc z perspektywy czasu uważał, iż postąpił źle. Muszę jednak wyznać, że zaimponował mi swoją zaciętością, ambicją, zaangażowaniem w pracę. Uparcie dążył do celu, który sobie wyznaczył. Pracował jako szary funkcjonariusz, jako TPO (gdzie przeprowadzał zakupy narkotyków bądź broni), w policji rzecznej, hotelowej, łapał dilerów narkotyków, szkolił informatorów, był tajniakiem w najbardziej elitarnej grupie SO10. Zdobył sporo doświadczenia, którym dzieli się w „O krok za daleko”. Wielokrotnie doceniano jego ciężką pracę, chwaląc go za liczne aresztowania. Sukces w pracy, nie przekuł się jednak na sukces w życiu rodzinnym. Zbyt wiele godzin spędzał na ulicy, a za mało w domu z żoną i dwójką dzieci. Opuścił rodzinę, poświęcił się pracy, aby wkrótce związać się z nową kobietą. Niespodziewana ciąża, która groziła życiu jego ukochanej, pogłębiała tylko jego depresję. Tak, Christian Plowman, w momencie gdy został tajnym agentem i spełnił swoje marzenie, popadł w depresję. Praca nie spełniała jego oczekiwań, nie mógł poradzić sobie z robotą papierkową oraz nastawieniem współpracowników do życia. Nie wiedział kim jest, gdy ciągle żonglował tożsamościami. Posiadał kilka fałszywych paszportów, a przy sobie nosił jedenaście telefonów komórkowych, każdy do innej sprawy, innego „Christiana”. W najgorszym momencie podjął decyzję o samobójstwie... Powstrzymała go jedynie troska o ciężarną partnerkę.

Podobał mi się sposób, w jaki została opowiedziana ta historia. Christian pisał w prosty sposób, nie koloryzując swoich dokonań, nie fałszując rzeczywistości. Nie dodawał sobie zdolności, aby oczarować czytelnika. Pisał o swoich słabościach, chwilach strachu, błędach, które popełnił. „O krok za daleko” czytało mi się bardzo szybko, ponieważ wciągnęła mnie opowieść doświadczonego policjanta. To niezwykle szczere wyznanie o tym, że ślepe dążenie do sukcesu nie jest dobre, nadmiar ambicji szkodzi. Czasem trzeba zatrzymać się w miejscu, wziąć głęboki oddech i zastanowić się, co w życiu jest najważniejsze. Wstydem też nie jest prosić o pomoc, a kiedy ją oferują – przyjąć. Plowmanowi udało się przeżyć, jednak ilu agentów czy policjantów nie wytrzymuje presji, pracy na ulicy, widoku stoczonych na dno ludzi, wkraczania w kręgi osób uzależnionych od narkotyków?
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena