Koszyk 0
Opis:
Jarosław Fischbach zaprasza do podróży przez pustynie, puszcze, góry, morza i rzeki. W ciągu trzydziestu czterech lat wędrówek razem z rodziną i znajomymi przemierzał szlaki Ameryki Południowej, Afryki, Azji i Europy. Nierzadko odwiedzał miejsca nieznane, nieatrakcyjne dla innych podróżników albo takie, do których trudno dotrzeć. W książce opisuje między innymi swoje przygody w Andach, Himalajach ... na Kilimandżaro, w Pantanalu, na Ziemi Ognistej, jeziorze Titicaca, a także na nieistniejących już rozlewiskach Tygrysu i Eufratu. Jedną z najbardziej fascynujących historii przeżył jednak tuż obok własnego domu, płynąc Skrwą Lewą, rzeką, która oddziela Mazowsze od Kujaw. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Jarosław Fischbach
  • 2015
  • 1
  • 368
  • 200
  • 128
  • 9788377059029
  • 9788377059029
  • ZCU0Q

Recenzje czytelników

cenię sobie tę podróż i polecam.

Ocena:
Autor:
Data:
bardzo fajna ksiązka z takich powiedzmy "turystycznych". Autor zabrał mnie we wspaniałą przygodę. W odległe miejsca do których raczej się nie wybiorę. dlatego cenię sobie tę podróż i polecam.
Czy ta recenzja była przydatna?

Bardzo dobra, polecam.

Ocena:
Autor:
Data:
Bardzo dobra lektura, która można czytać fragmentami, dawkując sobie, w dowolnie wybranym czasie. Fischbach używa ciekawego języka, opisuje wiele niesamowitych miejsc, wplata w opowieści ciekawostki, anegdoty, różne dane. Swoistym ubarwieniem są opisy przyrody, kuchni danego regionu, miejsca, kontaktów z tubylcami.
A swoistą wisienką na tym podróżniczym torcie są liczne zdjęcia obrazujące piękno i niezwykłość miejsc, jakie miał okazję odwiedzić podróżnik ... Niezwykle cennym jest także wplatanie w opowieści losów Polaków, których mniejsze lub większe skupiska rozsiane są po całym globie.
Książka podzielona jest na części, ale nie wg. krajów czy kontynentów (a taki podział nasuwa się większości czytelników automatycznie), a zgodnie z rodzajem odwiedzanych miejsc - pustynia, puszcza, woda i góry.
Książka dla każdego, książka, która ukazuje, jak w najmniej sprzyjających okolicznościach, czasach, okresie, gdy dana rzecz wydaje się niemożliwa do spełnienia (podróżowanie Fischbacha rozpoczęło się w PRLU-u) spełniać swoje marzenia.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena