Koszyk 0
Opis:
Czy wszystkie dzieci lubią się kąpać? Tak twierdzi tata. Ale Nusia, która właśnie wyjechała z rodzicami na wakacje, wcale nie chce się kąpać. Najchętniej pobawiłaby się w piasku, ale przy hotelowym basenie nie ma ani ziarnka.Nusia wymyka się za hotel, gdzie oprócz piasku znajduje wyspę, a na niej kilka strasznie spoconych, wygłodniałych owieczek. Kto jak kto, ale Nusia potrafi się ... nimi zaopiekować! A nawet - nauczyć je pływać...Pełna humoru opowieść wnikająca w świat dziecka i jego wyobraźni. Opowieść tym, jak dzieci świetnie sobie radzą, kiedy mogą poczuć się za kogoś odpowiedzialne. Potrafią wpaść na mnóstwo świetnych pomysłów, a nawet - pokonać własne słabości. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Pija Lindenbaum
  • 2011
  • 1
  • 36
  • 268
  • 221
  • 97883-60963-272
  • 9788360963272
  • ZBLY5
  • 4-6 lat, 7-10 lat

Recenzje czytelników

Oj, wy baranie łby!

Ocena:
Autor:
Data:
Nusia i baranie łby, to naprawdę świetna książeczka, do której bardzo często chce wracać moja czterolatka. Zna ją prawie na pamięć i często cytuje fragmenty, np.: "...oj, wy baranie łbiątka!"
Lubi też bardzo długo studiować ilustracje, i cicho pod nosem "czytać z pamięci", to co zapamiętała.

Jest to opowieść o dziewczynce w wieku przedszkolnym, która doskonale potrafi odnaleźć się w każdej sytuacji, choć jest nieco bojaźliwa i trochę różni się od innych dzieci ... Dzięki bujnej wyobraźni może bawić się w co tylko zechce.
Na plaży znajduje owce, którymi musi się natychmiast zająć. Biedactwa są dość sflaczałe, bo jest im gorąco od grubej warstwy wełny, więc Nusia musi je ostrzyc. Później okazuje się, że stworzonka są jeszcze bardziej zaniedbane- pełne mleka nie potrafią chodzić, ciągle się chwieją i wywracają i dziewczynka natychmiast musi je wydoić.
Ale to nie koniec zajęć naszej bohaterki. Baranie łby są dość niezaradne i ciągle trzeba nimi się zajmować, ciągle coś im tłumaczyć i uczyć.
Gdy okazuje się, że na wyspie brakuje już ich ulubionego pożywienia- zużytych plasterków, trzeba owce przeprawić z wyspy na plażę, gdzie będą miały mnóstwo przysmaków. Jednak te boją się płynąć, bo w wodzie mogą ich dotknąć ryby. Nusia na wszystko znajduje sposób i świetnie się bawi w troskliwego opiekuna. A gdy nadchodzi pora wyjazdu, martwi się o wełnianych przyjaciół, którymi przecież cały czas trzeba się zajmować.
Czytając o Nusi, dla mojej córki, miałam wrażenie, że książeczka jest jakby o niej. Sądzę, że właśnie dlatego, dla mojej małej, jak i dla mnie, książeczka bardzo przypadła do gustu. Z tej serii uwielbiamy jeszcze "Nusię i wilki"
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena