Koszyk 0
Opis:
Trzecia część bestsellerowej serii thrillerów psychologicznych dla młodzieży NUMERY. Książka nominowana do Waterstone's Children's Book Prize 2009. Rok 2029. Po dniach Chaosu nastała anarchia. Adam, Sarah i mała Mia są wreszcie razem, ale ciągle uciekają. Wyczuwają wokół siebie rosnące zagrożenie. Adam widzi w oczach ludzi numery - daty śmierci. Czy Mia także ma taki dar? A do tego podczas pożaru zmieniła swój numer. Czy zabrała go babci?Czy to znaczy, że może każdemu ukraść jego numer i życie ... Jej dar jest też przekleństwem. Przecież zawsze znajdzie się ktoś, kto chciałby żyć wiecznie? W nieskończoność. Seria "Numery" to niesamowita historia nastolatków, którzy widzą w oczach ludzi datę ich śmierci - opanowała wyobraźnię młodych (i nie tylko) czytelników na świecie. Te książki nie są właściwie o śmierci - są o tym, jak z taką wiedzą żyć. To jest tajemnica, która w trzecim tomie przybiera dość nieoczekiwaną i przerażającą formę. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Wilga
 • miękka
Mniej Więcej
 • Rachel Ward
 • 2012
 • 280
 • 200
 • 130
 • 978-83-259-0424-1
 • 9788325904241
 • ZAG96
 • 17-99 lat

Recenzje czytelników

Wybitna!

Ocena:
Autor:
Data:
Któż to wie, co przyniesie nam przyszłość?

Oni wiedzą. Adam, Sara i Mała Mia. Na pozór normalne osoby. Można by powiedzieć nawet, że rodzina. Ale czy aby na pewno?

Po dniach Chaosu ludzie żyją w nędzy i rozproszeniu. Mamy rok 2029, a wszystkie wcześniejsze wydarzenia odcisnęły na ludziach ogromne piętno. Wielu straciło bliskich. Wielu groziło ogromne niebezpieczeństwo, a mimo to wyszli cało z opresji. A wszystko to zasługa jednej osoby…

Adam, Sara i Mia mogą powiedzieć ... ze są nareszcie razem. Mimo to musza uciekać, a zagrożenie wokół nich wzrasta na sile. Każde z nich posiada dar. Adam widzi numery. Numery, które jak się okazuje są dokładną datą śmierci. A widzi je za każdym razem, gdy spojrzy danej osobie w oczy. Sara w swoich pracach przewiduje najbliższe wydarzenia. A Mia? Ona również ma swoją tajemnicę. I dar. Podczas pożaru, w którym miała zginąć potrafiła zmienić swój numer, ale czy to oznacza, że może tak zrobić z każdym? Dlatego też cała trójka jest w wielkim niebezpieczeństwie…

Rachel Ward stworzyła serię „Numery” sądząc, że będzie to coś nowego, różniącego się od dotychczasowych powieści dla młodzieży. Nie sądziła pewnie, że tych kilka książek znajdzie tak wielkie uznanie wśród czytelników. Autorka „Numerów” zadebiutowała w roli pisarki w 2005r, gdy otrzymała lokalną nagrodą dla pisarzy na Festiwalu Frome w Anglii za krótkie opowiadanie, które jak się później okazało stało się pierwszym rozdziałem owej trylogii.

W porównaniu do poprzednich tomów, muszę przyznać, że ta część urzekła mnie najbardziej. Akcja jest tutaj bardziej wartka i szybciej się rozkręca, a niektóre wydarzenia zaskakują jak mało co. Całą powieść czytałam z drżeniem w sercu i napięciem oczekując co będzie dalej. Książka jest naprawdę fantastyczna, chociaż mniej realistyczna niż poprzednie części. Momentami przeraża, momentami doprowadza do płaczu, a nawet śmiechu.

„Dowiedziałam się, do czego oni są zdolni. Tutaj nie ma żadnych reguł. Nie ma praw człowieka. Tu chodzi tylko o przeżycie.”

Niebezpieczeństwo aż z niej kipi i nie daje człowiekowi spać, ani się skupić za każdym razem po odłożeniu książki na półkę. Z jednej strony chciałoby się wszystko przeczytać za jednym zamachem, z drugiej zaś ma się ochotę dozować tą przyjemność i czytać jak najdłużej. Mimo to książkę skończyłam bardzo szybko, chociaż z bólem, że to już koniec. Czyta się niezmiernie szybko i lekko, zapominając o bożym świecie. Momentami miałam wrażenie, jakbym sama brała udział w tym wszystkim, a wszystkie zachowania i odczucia bohaterów brały nade mną górę, przez co odczuwałam je podwójnie.

Naprawdę przykro mi, że „Numery 3. Przyszłość” to już ostatnia część mojej podróży w przyszłość z Adamem, Sarą i malutka Mią, która przyznam najbardziej podbiła moje serce. Przykro mi, że muszę się pożegnać z tymi bohaterami, zwłaszcza że szczerze ich polubiłam. Z każdym tomem moje uznanie i pozytywne nastawienie rosło i już teraz wiem, że trylogia „Numery” na pewno stanie na półce wyróżnionych. Jednocześnie mam nadzieję, że pani Ward jeszcze nie Az nas zaskoczy jakąś ciekawą powieścią, w której będziemy mogli popłynąć z naszą wyobraźnią i przeżyć wiele wspólnych i jakże szalonych przygód. Książkę mogę polecić każdemu, nie tylko fanom młodzieżówek, ale wszystkim, którzy oczekują po książce czegoś innego, lekkiego a zarazem porywającego i odrywającego od codziennego życia na długie godziny.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

W kierunku przyszłości

Ocena:
Data:
Adam i Sara są parą nastolatków ale ich życie nie jest zwyczajne i beztroskie. Oboje obdarzeni są magicznymi mocami a czasy w których żyją są trudne. Chłopak widzi w oczach ludzi numery które są datą ich śmieci, natomiast dziewczyna rysując potrafi przewidzieć przyszłość . Adam dzięki swoim umiejętnością przewidział wielką katastrofę która zniszczyła Londyn. Udało mu się ostrzec ludzi, dzięki czemu wielu z nich przeżyło ... jednak zwrócić na siebie uwagę ludzi którzy nie powinni dowiedzieć się o jego umiejętnościach. Para wraz z małą Mia( córka Sary) oraz braćmi Sary podróżuję ciągle z miejsca na miejsce pobytu, starają się ukryć ponieważ muszą uważać na swoje bezpieczeństwo.
Dwa lata po Chaosie, nie udało się odbudować miast, wrócić do poprzedniej jakości życia. Ludzie mieszają w lasach, polują na zwierzęta, nie mają dostępu do bieżącej wody, ogrzewania, normalnych domów, jednym słowem zwykłego życia. Sarze i Adamowi coraz ciężej jest się ukrywać ponieważ dziewczyna jest w zaawansowanej ciąży. Ona chce zostać w jednym z obozowisk, które napotkali po drodze, gdzie mieszka lekarz. On boi się osiedlać w jednym miejscu, tym bardziej, że rozpytują o niego trzej mężczyźni jeżdżący na motorach.
Rachel Ward stworzyła skomplikowaną wizje przyszłości. Przedstawiła świat jako miejsce chaosu, zagubienia i niepewności. Gdzie ludzie muszą walczyć o przetrwanie, zdobywać jedzenie, mieszkać pod gołym niebem. Bohaterowie są ciekawie opisani, ich charaktery są złożone i skomplikowane a ,,misje” które mają wykonać trudne i wymagające dużych pokładów wysiłku i energii. Jeśli chodzi o tempo akcji jest ono bardzo szybkie, wiele jest zwrotów akcji, ciekawych sytuacji. Język powieści jest łatwy co gwarantuje szybkie i bezproblemowe czytania.
Bardzo podobała mi się narracja pierwszoosobowa. Narratorami była zarówno Sara jak i Adam. Dzięki temu można dokładnie poznać punkt widzenia głównych bohaterów, dowiedzieć się o ich uczuciach i wątpliwościach. Autorka opisała również co ludzie mogą zrobić dla władzy i spełnienia własnych kaprysów/ zachcianek . Jest to dobry morał, dający dużo do myślenia.
,,Numery” są ciekawą pozycją, obfitująca w wiele interesujących wątków. Polecam.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena