Koszyk 0
Opis:
Imardin to miasto ponurych intryg i niebezpiecznej polityki, gdzie władzę sprawują ci, którzy obdarzeni są magią. W ten ustalony porządek wtargnęła uboga dziewczyna o niezwykłym talencie magicznym. Odkąd wstąpiła do Gildii Magów, jej życie zmieniło się nieodwracalnie - na lepsze czy gorsze? Sonea wiedziała, że nauka w Gildii Magów nie będzie łatwa, ale nie przewidziała niechęci, jakiej dozna ze strony innych nowicjuszy ... Jej szkolnymi kolegami są synowie i córki najpotężniejszych rodów w królestwie, którzy zrobią wszystko, żeby poniosła klęskę - nie licząc się z kosztami. Niemniej przyjęcie opieki Wielkiego Mistrza może dla Sonei oznaczać jeszcze marniejszy los. Albowiem Wielki Mistrz Akkarin skrywa sekret znacznie czarniejszy niż barwa jego szaty. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Trudi Canavan
  • 2012
  • 3
  • 588
  • kieszonkowe
  • 175
  • 110
  • *, 97883-6217-0548
  • 9788362170548
  • ZAO0C

Recenzje czytelników

Polecam

Ocena:
Autor:
Data:
Trudi Canavan jak zawsze świetna. Opisy rozległe, a historia wciągająca. Przed polecam "uczennicę maga". Za taką cenę naprawdę warto. Nie zawiodłam się ani wydaniem książki, ani zawartością :)
Czy ta recenzja była przydatna?

Świetna tak, jak i pierwsza część

Ocena:
Autor:
Data:
"Nowicjuszka" to drugi tom Trylogii Czarnego Maga. Wciąga jeszcze bardziej niż pierwszy tom, a strony pochłania się w błyskawicznym tempie z wypiekami na twarzy. Książka ta trzyma w napięciu już od samego początku. Ukazuje konflikty między magami, dyskryminacje, brak tolerancji wobec osób z niższych sfer, a także stosunek do homoseksualizmu.
Sonea, jak sam tytuł wskazuje zostaje nowicjuszką w Gildii i rozpoczyna nauke. Jej mentorem zostaje Rothen. Nie ma dziewczyna lekko ... ponieważ inni nowicjusze, a zwłaszcza Regin, który zostaje ich przywódcą nie pozwalają jej zapomnieć skąd pochodzi i gdzie jest jej miejsce. Wyraźnie dają jej do zrozumienia, że Gildia nie jest miejscem dla takich jak ona - dla slumsiary, złodziejki, żebraczki. Na każdym kroku uprzykrzają jej życie, dokuczają, dręczą, ale Sonea nie poddaje się tak łatwo.
Po tym, jak Akkarin dowiaduje się, że Sonea, Rothen i Lorlen znają jego sekret bierze ja pod swoją opiekę. Praktycznie nie widują się, nie rozmawiają. Wydawało by się, że to poprawi sytuacje Sonei, że juz Regin i jego banda przestaną jej dokuczać, a jest zupełnie na odwrót. Wręcz się pogorszyla. Co z tego, że Magowie są dla niej milsi, jak Regin nadal uprzykrza jej życie, jest coraz gorzej, ma przewage, bo wie, że Sonea nic nie powie bo zwyczajnie boi sie swojego nowego mentora.
Dannyl zostaje Ambasadorem w Elyne. Administrator Lorlen powierza mu zadanie - ma odwiedzić te miejsca, w których był Akkarin i dowiedzieć sie jak najwięcej o starożytnej magii. Razem z Dannylem zwiedzamy biblioteki, ruiny, Krainy sprzymierzone, poznajemy ich zwyczaje obyczaje, sytuacje spoleczne i stosunek do plci.
Administrator Lorlen po tym jak poznał sekret swojego najlepszego przyjaciela strasznie cierpi, nie wychdzi, unika go. czy sprawiedliwie go osądził?, czy aby nie za szybko zmienil zdanie o swoim przyjacielu? W tym wątku bardzo dokladnie pokazane jest jak ważna jest przyjaźń i zaufanie. Jak łatwo jest je stracić i co się dzieje, jak tak sie stanie.
Wielki Mistrz Akkarin jak zwykle intryguje. Bardzo go polubilam mimo tego jego sekretu. Na poczatku bylam zla, ze nie interweniowal w sprawie Sonei, jak dowiedzial sie co Regin i jego banda robia jej. Jak sam wyznał robil to dla jej dobra. chcial zeby sama o siebie zadbala, zaczela sie bronic, postawila sie im.
Wkoncu nadchodzi taki dzień. Sonea za namowa przyjaciela Dorriena (syna Rothena) wyzywa Regina na pojedynek, po którym pokazała, ze nie jest slumsiara tylko kims, ze jest godna nosic szaty maga. No i poznalismy tez jej moc. Jaka jest silna.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena