Koszyk 0
Opis:
Naukowcy co i rusz ogłaszają, że mają pomysł na nową, przełomową terapię, która już za kilka lat może uratować życie i zdrowie setek czy tysięcy ludzi. Wiele z tych pomysłów nigdy nie doczeka się realizacji, inne stopniowo zmieniają oblicze medycyny. Warto jednak pamiętać, że ludzie - lekarze, pielęgniarki, technicy medyczni itd. - są w niej co najmniej równie ważni, jak lekarstwa i najnowsze technologie. Bo nawet najbardziej wymyślny wynalazek nie zda się na nic, gdy zabraknie tego ... co jest podstawą sztuki medycznej - dobrego kontaktu między leczącym a leczonym. W tej książce przeczytasz m.in.: -o najsilniejszych truciznach znanych nauce, które służą do ratowania zdrowia, - jak daleko można przesunąć granicę między życiem a śmiercią, - dlaczego nieśmiertelność ma zapach zepsutych jajek, - kiedy lekarze będą nas badać przez internet i wypisywać recepty mailem, - o "inteligentnych" lekach i robotach patrolujących nasze ciała i o kierunku, w jakim zmierza współczesna medycyna. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Praca Zbiorowa
  • 2011
  • 150
  • 190
  • 120
  • 978-83-7778-045-9
  • 9788377780459
  • ZACZ1

Recenzje czytelników

Warta przeczytania i godna polecenia.

Ocena:
Autor:
Data:
Kiedyś nasi przodkowie nie mieli pojęcia jak sobie radzić z niektórymi chorobami. Nie wiedzieli skąd się biorą, czym są, a co dopiero jak się ich pozbyć. Wiele chorób, które dzisiaj są prawie niczym, kiedyś było śmiertelnych. Na szczęście medycyna z dnia na dzień idzie do przodu i w dzisiejszych czasach potrafimy sobie poradzić z coraz to większą liczbą chorób.

„Nowe terapie: Przyszłość medycyny” to książka, która wprowadza nas w świat różnorakich chorób oraz widoków na to ... jak będzie je można kiedyś leczyć. Ale to nie wszystko. Można się z niej dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy, o których nie słyszy się na co dzień. Dodatkowo myślę, że między wierszami niektórzy znajdą pewne porady i wskazówki jak żyć lepiej i nie narażać za bardzo swojego zdrowia.

Tematyka teoretycznie tyczy się tylko jednej sprawy – medycyny. Jednakże jest to przecież bardzo obszerna dziedzina, w której można poruszyć wiele kwestii. I tak oto poznajmy historie ludzi, którzy mieli przeszczep narządów i organów, poznajemy mnóstwo trucizn, dowiadujemy się jak zwierzęta przyczyniają się do leczenia chorób i polepszania naszego samopoczucia. A to dopiero początek, ponieważ czytając dalej widzimy, że medycyna posuwa się znacznie do przodu. Niedługo niewyobrażalne sceny z filmów science-fiction, gdzie programuje się tylko maszynę, żeby nas zoperowała, będą na porządku dziennym.

Nie chcę tutaj przywoływać każdej rzeczy, która zostaje poruszona w tej książce, ponieważ jest tego naprawdę sporo. Niby nie jest to pozycja obszerna, no ale w końcu nie ma to być podręcznik dla studentów medycyny. Jak i pozostałe książki z tej serii jest napisana bardzo przyjemnym i zrozumiałym dla każdego językiem, co uważam, za ogromny plus. Dzięki temu może być ona idealna dla osób, które znają temat lepiej, jak i dla tych, które znają go mniej. Znajdziemy tutaj także dwa wywiady oraz bardzo ciekawą dyskusję na temat życia i śmierci.

Książkę z chęcią mogłabym polecić osobom ciekawym świata, które lubią lekką literaturę popularno-naukową. Dzięki niej można poznać wiele ciekawostek, a czasami nawet zabłysnąć wiedzą w towarzystwie! Poza tym myślę, że naprawdę warto czytać takie książki, ponieważ dzięki nim mamy jakiś obraz na wiele spraw, które w sumie są elementem naszego życia i są dla nas dosyć istotne. Zawsze lepiej wiedzieć cokolwiek niż nic. Osobiście jestem bardzo zadowolona z lektury.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena