Koszyk 0
Opis:
Mikołajowi udało się wepchnąć worek do komina. Po chwili znalazł się w salonie przy lśniącej złociście choince. Wokół unosił się mocny zapach kminku. Starając się zachowywać jak najciszej, Mikołaj włożył rękę do worka i wymacał coś miękkiego. Wprawdzie zdarzały się i miękkie prezenty, ale ten był w dodatku ciepły i? Aj! Drapał! Co Święty Mikołaj znalazł w środku? Czy można zapakować się samemu do świątecznego upominku? Do czego przydaje się komputer ... Jeśli chcecie znać odpowiedzi na powyższe pytania, koniecznie przeczytajcie tę książkę. Miłej lektury! Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Skrzat
 • miękka
Mniej Więcej
 • Barbara Wicher
 • 2014
 • 36
 • 190
 • 200
 • 978-83-7915-135-6
 • 9788379151356
 • ZBQPO
 • 4-6 lat, 7-10 lat

Recenzje czytelników

Nowe przygody Świętego Mikołaja

Ocena:
Autor:
Data:
Święta są super. To właśnie w te dni dzieją się najbardziej niezwykłe rzeczy, spełniają marzenia… W atmosferę świąt wprowadziła już moje maluchy pewna piękna książeczka pt. „Nowe przygody Świętego Mikołaja” będąca po części kontynuacją książki o podobnym tytule tj. „Niezwykłe przygody Świętego Mikołaja”, o której niedawno wspominałam.
Tym razem na czytelnika czekają dwie niesamowite historie. W pierwszej mały czarny kotek przysporzy Mikołajowi nie lada kłopotów ... z których ten jak zwykle wyjdzie zwycięsko, zyskując oddanego przyjaciela. W drugiej zaś niepostrzeżenie razem z prezentami zostaje spakowany mały sprytny skrzat trafiając w ten sposób do domu małej dziewczynki, jako gwiazdkowy prezent…
Obie bajki przepełnione są ciepłem i życzliwością. W święta nie może być przecież inaczej. Mikołaj doskonale to rozumie, a że niezmiernie kocha przygody to i takie małe niespodzianki potrafi rozwiązać tak by uszczęśliwić każdego. Nie chce by ktokolwiek w tym szczególnym czasie czuł się samotny i opuszczony.
Lekturę przepełniają też urocze, wielobarwne ilustracje, na które patrzy się bardzo przyjemnie, mimowolnie wywołujące również pogodny uśmiech na twarzy czytelnika. Tekst nie jest bardzo długi. Przeczytanie każdej z opowieści zajmuje niespełna jakieś 10 minut. Można więc z powodzeniem pokusić się o przybliżenie ich nawet maluchom 3 - 4 letnim. Temat przecież dla dzieci jest niezmiernie ciekawy. Co bowiem jeżeli nie Mikołaj, jego praca czy też praca jego niezastąpionych małych pomocników interesuje przed świętami maluchy bardziej?
Książeczka jest rewelacyjna, aż chciałoby się powiedzieć, że szkoda, że taka króciutka ;)
Gorąco polecam.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Mikołaj

Ocena:
Autor:
Data:
Święta to czas wielkim przygotowań. Z tej okazji zawsze pełno jest zamieszania. Najwięcej pracy mają jednak skrzaty, które przez cały rok uzupełniają listę prezentów dla dzieci i realizują zamówienia, by później je popakować i włożyć do wora Świętego Mikołaja, który przemierzając świat dostarczy podarki do wszystkich dzieci. Czasami przy tej pracy zdarzają się wypadki. Do jednego z wielu należy zapakowanie skrzata Kruszyny do pudła i wylądowanie w domu grzecznej dziewczynki ... która zakocha się w nim myśląc, ze jest lalką. Również Mikołaj miewa małe problemy z dostawą prezentów. Zdarza się, że w całej akcji pragnie „pomóc” kot, który utrudnia ciche dostarczenie paczek.

„Nowe przygody Świętego Mikołaja” zawierają dwie świąteczne bajki: „Przygoda z kotem w worku” oraz „Skrzat Kruszyna”. pełne akcji opowiadania pozwolą nam wprowadzić nasze pociechy w świąteczny nastrój. Niewielkich rozmiarów książka sprawi, że dzieci bez problemu mogą same ją oglądać. Duża czcionka, śliskie strony, ładne ilustracje zachęcą małych czytelników do samodzielnej przygody z książką. „Nowe przygody Świętego Mikołaja” polecam dzieciom od trzeciego do ósmego roku życia. Nam książka bardzo się podoba.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena