Koszyk 0
Opis:
Hanka osiągnęła w życiu bardzo dużo: ładne mieszkanie, dobrze prosperujące biuro podróży, grupa przyjaciół. Nie czuje się jednak szczęśliwa - ma za sobą kilka nieudanych związków i wciąż szuka mężczyzny, z którym będzie mogła mieć dziecko. Kiedy na portalu randkowym poznaje mieszkającego w Ameryce romantycznego mężczyznę, któ ... ry pisze fantastyczne maile, nie waha się ani chwili. Mimo ostrzeżeń przyjaciółek, decyduje się zostawić wszystko swoim braciom i wyjechać na stałe do USA. Na miejscu pojawiają się pierwsze rysy w idealnym obrazie ukochanego i z każdym miesiącem jest coraz gorzej. Gdy Hanka postanawia wracać do Polski, stwierdza że mimo porażki, jej cel został osiągnięty: jest w ciąży! Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Jolanta Król
  • 2015
  • 1
  • 260
  • 210
  • 135
  • 978-83-7835-428-4
  • 9788378354284
  • ZCV6M

Recenzje czytelników

Notorycznie panna, niekoniecznie młoda ;)

Ocena:
Autor:
Data:
Hanka osiągnęła w życiu prawie wszystko, acz prawie czyni tu ogromną różnicę. Ma ponad czterdzieści lat, piękne mieszkanie, własne biuro podróży. Kilka nieudanych związków za sobą oraz ogromną potrzebę posiadania mężczyzny, by móc mieć dziecko. Nie może być to pierwszy lepszy mężczyzna. W Hani główce urodził się plan, że mężczyzna musi być na poziomie, może nie tyle intelektualnym, co finansowym. Zdesperowana, bo lata lecą poznaje w końcu przez internet Jacka, mieszkającego w USA ... według oceny Hanki romantycznego, wręcz fantastycznego. Mimo ostrzeżeń swoich przyjaciółek i rodziny postanawia wyjechać do Jacka i by nic nie ciągnęło ją z powrotem do Polski, przepisuje mieszkanie oraz firmę na braci. Na miejscu okazuje się, że książę z bajki księciem nie jest. By dowiedzieć się, co było dalej, czy Hance udało się zajść w swoją wymarzoną ciążę, musicie sięgnąć po tę książkę.
Czyta się ją lekko, szybko i przyjemnie. Nastraja do pewnych refleksji, nad życiem, nad priorytetami, które stawiamy sobie w życiu, a przede wszystkim nad tym, jak ważne są uczucia. Bohaterka nie skradła mego serca, jak dla mnie jest zbyt kontrowersyjna i zapewne dlatego dodaje uroku tej powieści. Ocenę pozostawiam Wam :)

Dziękuję za udostępnienie książki Wydawnictwu Videograf.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

http://ktoczytaksiazki-zyjepodwojnie.blogspot.com/

Ocena:
Autor:
Data:
Każdy z nas układał w przeszłości plany na własne życie. Nie obyło się bez marzeń o nieustającym szczęściu, o krainie płynącej miodem i mlekiem, w której miłość, pieniądze i brak obowiązków wiodły prym, spychając na bok trudy i problemy. Wielu z nas przekonało się jednak o tym, że rzeczywistość niewiele ma wspólnego z obrazem namalowanym w naszej głowie. Los miesza szyki, a nieznana przyszłość lubi oferować niespodzianki, niestety nie tylko te dobre ... Czasami nie mamy wpływu na nieszczęścia zsyłane nam przez życie. Niekiedy jednak, naiwni i ślepi, nie wyciągając wniosków z przeżytych doświadczeń sami barykadujemy sobie drogę do prawdziwego szczęścia. Jak było w przypadku Hanki, która goniąc za miłością notorycznie ufała tym, którzy wystawiali jej łatwowierność na próbę? Jeżeli jesteście ciekawi, zapraszam na recenzję powieści Jolanty Król – „Notoryczna panna młoda”.

Hanka, kobieta w średnim wieku, ma niezawodne grono przyjaciółek. Nierozłączne od czasów szkolnych stawiają czoła wyzwaniom, jakie kładzie przed nimi przyszłość. Każda niesie ze sobą mniej, lub też i bardziej przyjemne doświadczenia, z których wyjęte wnioski stają się dla nich lekcją na kolejne dni. Nie byłoby więc tak źle, gdyby nie naiwność Hanki, z powodu której planowała już ślub z wieloma mężczyznami. Łatwowierna, w każdym partnerze dopatruje się idealnego kandydata na męża, jednakże za każdym razem bańka mydlana pęka, rozczarowując i boleśnie raniąc, aż do kolejnego razu. Teraz na horyzoncie pojawił się przystojny Jacek. Stabilny finansowo, niezwykle miły i poukładany, mieszka niestety w Stanach Zjednoczonych. Ale szybko okazuje się, że dla Hanki nie jest to wielkim problemem. Ufając człowiekowi poznanemu przez Internet, decyduje się na wyjazd za granicę. Rzeczywistość w nowym otoczeniu, z dala od rodzimej Polski, wydaje się jednak nie tak kolorowa, jak dotąd przypuszczała. A Jacek, niegdyś sprawiający wrażenie wzorcowego mężczyzny, to człowiek, u boku którego żyjąc można nabawić się nałogu. Czy tak miało wyglądać idealne życie Hanki?

Główna bohaterka to kobieta, która niejednokrotnie sparzyła się na mężczyznach. A jednak jej uraz za każdym razem dość szybko mijał, toteż zregenerowana, wkraczając w kolejne związki nie potrafiła uczyć się na błędach, naiwnie ufając każdemu, kto choć trochę zabiegał o jej względy. Tym sposobem w swojej niechlubnej „kolekcji” Hanka doliczyła się żonatego oszusta czy nieszczęśliwego impotenta, kończąc na Jacku, który już na samym początku wydawał się być nie do końca szczerym. Jednakże idąc za głosem serca, całkowicie wyłączając swój umysł i zdolność inteligentnego myślenia, kobieta zostawiła całe swoje życie, pakując się w związek z ojcem dwóch dziewczynek, znanym jej wyłącznie z internetowych, przyjemnych dotąd rozmów. Czy Stany Zjednoczone okazały się sielanką, na którą tak bardzo liczyła? Czy kobieta będzie miała upragnione dziecko, które stanowiło dla niej priorytet? Czy po raz kolejny zaufała niewłaściwej osobie? Czy zabójcze procenty, po które ostatnio coraz częściej sięga, staną się gwoździem do trumny?

„Notoryczna panna młoda” to pouczająca powieść o kobietach, ich marzeniach i planach, które jednak w realnym życiu nie do końca odnajdują swoje miejsce. Każda młoda dziewczyna wierzy we własną wewnętrzną moc ziszczania najpiękniejszych snów. Jednakże przyszłość dość szybko je weryfikuje, toteż zniekształcone nie zawsze wyglądają tak, jakbyśmy tego chcieli. Ważne, by umieć uczyć się na błędach, a Hanka, główna bohaterka książki, takiej zdolności niestety nie posiada. Mając u swojego boku szansę na szczęście, kobieta szuka go tam, gdzie niestety czeka ją wielkie rozczarowanie. Nie zawsze jednak można naprawić popełnione błędy. Czy tym razem los okaże się dla niej łaskaw?

Joanna Król wykreowała powieść dla kobiet – niezdecydowanych, niepotrafiących cieszyć się z własnego szczęścia, ślepych na szanse dawane przez los. Być może utworzona przez nią historia otworzy oczy tym, którzy brną w bezcelowe uliczki dokładnie tak, jak główna bohaterka książki. „Notoryczna panna młoda” to lektura, z której z całą pewnością wypływa morał dający do myślenia. Czym jest nasze szczęście? Czy ziszczeniem marzeń? A może wytworem danej chwili - ofertą złożoną przez życie?

Moja przygoda spędzona u boku tej historii to właśnie stos licznych refleksji. Jolanta Król podaje na tacy przykład bohaterów, którzy niosąc na barkach ciężar wielu przykrości w dużej mierze odpowiadają za niego sami. Ciekawa opowieść, wzbogacona wspomnieniami z przeszłości, płynie niespiesznym rytmem, co prawda nie wprawiając w osłupienie, ale potrafiąc zaskoczyć. To jedna z tych książek, która nie porywa, ale zostaje w pamięci na wskutek dobrego i pożądanego, a jednak nie do końca przewidywalnego happy endu.

„Notoryczna panna młoda” to pełna przekazu i sympatycznych bohaterek propozycja dla kobiet, w szczególności tych nieco starszych. Uważam, że to całkiem przyjemna historia, chociaż jak dla mnie, nieco zbyt anemiczna. Brakowało mi tego żywiołu, którego poszukuję pośród zapisanych na kartach liter, ale nie żałuję czasu spędzonego u boku wyjątkowych postaci. Świat Hanki polecę więc płci pięknej, niekoniecznie w wieku nastoletnim, ale tym paniom, które mają już swój własny, nielekki bagaż doświadczeń. Być może książka stanie się dla Was inspiracją na przyszłość i pomoże Wam w dokonywaniu słusznych wyborów.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena