Koszyk 0
Opis:
Przepięknie napisana, pełna nadziei opowieść o dziecku, które musi zmierzyć się z dorosłym smutkiem, żalem i stratą. Beztroski świat pięcioletniej Pea zmienia się w jednym momencie. Dziewczynka nie zamierza ulec ciemności i zawzięcie poszukuje światła. Magiczna historia prosto z gorącego serca południowej Francji, w której bohaterowie jedzą dobroć, ale nie potrafią przeł ... knąć niegrzeczności i płaczą, aż łzy im się skończą. Pachnąca latem magiczna opowieść o urokach dzieciństwa, w której czas się zatrzymał. Teresa/Goodreads Mogę mieć osiemdziesiąt lat, ale nadal będę płakał jak dziecko, czytając tę cudowną historię. Czuję się o wiele bogatszy po jej lekturze. Ben/Amazon Czytaj dalej >> << Zwiń
  • Pascal
  • miękka
Mniej Więcej
  • Claire King
  • 2016
  • 336
  • 200
  • 130
  • 978837642-801-7
  • 9788376428017
  • ZDCRF

Recenzje czytelników

Nocna tęcza

Ocena:
Autor:
Data:
O Nocnej tęczy nie można mówić zbyt wiele, choć po skończonej lekturze chciałoby się wyrzucić z siebie milion myśli. Nie zdradzę Wam więc nic wychodzącego poza opis z tyłu książki. Tu ważną rolę odgrywa odkrywanie prawdy na temat życia głównej bohaterki. Małe zaskoczenia, ogromne wzruszenia i rodząca się sympatia - wszystko to tworzy niepowtarzalny klimat oraz sprawia, że książka jest tak wyjątkowa. Jednak szczegóły trzeba odkryć samemu, wtedy przygoda z tą lekturą jest jeszcze piękniejsza ...

Sięgając po Nocną tęczę otrzymujemy historię przedstawioną z perspektywy pięcioletniej dziewczynki, która mierzy się ze stratą z jaką ciężko poradzić sobie nawet dorosłej osobie. Pea próbuje przebić się przez ciemność, robi wszystko, by zstąpiło ją szczęście. Główna bohaterka zostałaby zupełnie sama na placu boju gdyby nie Margot, jej młodsza siostra - niejednokrotnie głos rozsądku oraz pocieszenie w ciężkich chwilach. I chociaż może się wydawać, że tak młoda narratorka nie jest w stanie przekazać nic wartościowego okazuje się być zupełnie odwrotnie. Pea kierując się dziecięcą naiwnością i szczerością opowiada o smutku, samotności ale też prozaicznych codziennych sprawach w sposób, jakiego nie powstydziłby się żaden dorosły. Całokształt postaci Pea'y to połączenie cech dziecka i dojrzałej osoby. Nie ma w tym ani krzty przesady, zwłaszcza kiedy poznamy podstawowe informacje na temat sytuacji w domu dziewczynki. Sam wątek problemów z jakimi zmaga się główna bohaterka wzbudza wiele emocji. Z jednej strony pojawia się oburzenie, zaraz obok niego zrozumienie i współczucie. To feeria sprzecznych stanów emocjonalnych w przeuroczej oprawie w postaci przemyśleń dziecka, które skłaniają do refleksji, wzruszają a zarazem sprawiają, że na twarzy pojawia się uśmiech.

Nocna tęcza to poruszająca książka o której długo nie zapomnicie. Powieść przepełniona smutkiem, tęsknotą i samotnością jednocześnie dająca nadzieję i rozgrzewająca serce. To historia, która pozostawia wiele wyobraźni i jeśli uda Wam się ją w sobie znaleźć będziecie w stanie. razem z Peą i jej siostrą Margot podziwiać tęczę na nocnym niebie. Magiczna, piękna i wzruszająca powieść dla tych, którzy pomiędzy prostymi słowami potrafią dostrzec więcej. Przeczytajcie, bo naprawdę warto.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Magiczny świat dziecięcych fantazji

Ocena:
Data:
Nocna tęcza to bardzo niecodzienna książka, która zajrzała mi głęboko w serce i obudziła wspomnienia z wczesnego, beztroskiego dzieciństwa. Niestety – dzieciństwo głównej bohaterki książki nie było aż tak beztroskie i szczęśliwe, jak moje własne.

Narratorką jest prawie sześcioletnia dziewczynka - Pea. Każdy z nas wie, że dziecięcy świat jest niesamowity i pełen magii i właśnie to Pivonia nam pokazuje. Autorce udało się uchwycić dziecięcą wrażliwość i kreatywność ... a przy tym opisać to właściwym dla maluchów językiem. Jestem pedagogiem logopedą właśnie dlatego, że kocham dzieci i ich bezkresną wyobraźnię - tutaj to wszystko widziałam dokładnie i z przyjemnością zanurzałam się w ten świat.

Kiedy czytałam Nocną tęczę, przypomniało mi się moje własne dzieciństwo, kiedy bawiłam się ze starszą siostrą i wymyślałam cuda - dokładnie tak, jak Pea i jej młodsza siostra Margot. Hamak był wtedy latającym smokiem, piasek z liśćmi zupą, a zjedzone pestki arbuza kiełkowały w brzuchu, by w końcu wypuścić listki przez nos i usta. Bardzo trudno jest wcielić się w dziecko, jednak autorce się to udało, dzięki czemu książkę czyta się lekko, przyjemnie i z uśmiechem na ustach.

Prócz przyjemnych i typowo dziecięcych chwil są również te przykre... Dziewczynki są zaniedbane przez matkę w zaawansowanej ciąży i muszą dbać o siebie same. Na szczęście poznają wielu przyjaznych sąsiadów, którzy je wspierają. Ich problemy są jednak chwytające za serce.

Minusem jest niestety przewidywalność fabuły. Niespodzianka z zakończenia była dla mnie oczywista prawie od samego początku lektury, a w książce nie znalazłam żadnego zwrotu akcji czy zaskakującego wydarzenia - głównie dziecięcy świat i nieco smutnych problemów dorosłych.

Nocną tęczę przeczytałam w ciągu jednego dnia i serdecznie ją polecam wszystkim matkom lub kobietom planującym dzieci. Na pewno sporo się tutaj pouśmiechacie, a nawet trochę zamyślicie, co wrażliwsze z Was uronią pewnie łezkę czy dwie...
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena