Koszyk 0
Opis:
Kategorie:
Mniej Więcej
  • Maria Dąbrowska
  • 1996
  • 83-10-09939-8
  • 51983

Recenzje czytelników

Zwykłe życie

Ocena:
Autor:
Data:
Kiedy rozpoczyna się powieść, poznajemy młodziutką Basię Ostrzeńską. Dziewczyna uwielbia spędzać czas z przyjaciółmi swojego rodzeństwa, pasjonuje ją wiedza, poznawanie świata. Basia jest również zakochana w Józefie, jednakże ten poślubia inną kobietę, co jest ciosem dla bohaterki. Wkrótce potem o względy Barbary zaczyna starać się Bogumił Niechcic. Mimo braku miłości do adoratora, Osttrzeńska zgadza się zostać żoną mężczyzny. Po ślubie małżonkowie zamieszkują na wsi. Parze rodzą się dzieci ... spotykają ich troski codziennego życia.
,,Noce i dnie” to powieść o życiu, które nie układa się tak, jakby człowiek tego chciał. To powieść o tym, jak trudno wskrzesić w sobie miłość do drugiego człowieka. Barbara Niechcic jest kobietą niespełnioną, nie potrafi odnaleźć się na wsi, ciągle pragnie przenieść się do miasta, gdzie miałaby więcej kontaktu z kulturą, nauką, wiedzą. Bohaterka nieustannie martwi się czymś, ciągle znajduje sobie nowe powody do zmartwień. Denerwuje ją mąż, kobieta nie potrafi wskrzesić w sobie uczuć do mężczyzny. Zupełnie inny jest Bogumił Niechcic. Jest to były powstaniec, który posiada w sobie ogromną siłę do życia, energię. Jest to bohater, który przeżywa smutki, ale i który potrafi nad nimi zapanować. Bogumił z optymizmem patrzy na przyszłość. Kocha swoją żonę, ale zdaje sobie sprawę z tego, że kobieta nie odwzajemnia jego uczuć. Niechcic jest zadowolony ze swojej pracy, lubi spędzać czas w gospodarstwie.
,,Noce i dnie” jest opowieścią o codziennym życiu. Bardzo podobała mi się w niej postawa Bogumiła, skromnego człowieka. Inaczej odbieram Barbarę, która, moim zdaniem, sama nie wie, czego chce od życia. To kobieta, która nie budzi mojej sympatii, jej zachowanie wydaje mi się nieuzasadnione. Jest osobą wyniosłą, egzaltowaną, kapryszącą i marudną. Powieść opowiada o zwykłym życiu zwykłych ludzi. Polecam. Na pewno sięgnę po następną część.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena