Koszyk 0
Opis:
Może wyda Ci się to dziwne albo naciągane, ale szczęście naprawdę jest stanem umysłu. W dużym stopniu od Ciebie samej zależy, czy patrzysz z optymizmem na świat, ludzi i siebie. Nie wierzysz? A gdybyś wyobraziła sobie, że doskonała stylistka zamienia wszystkie Twoje sztywne garsonki na piękne, kolorowe sukienki, uczy Cię, jak zrobić delikatny makijaż, w którym wyglądasz doskonale? Był ... oby Ci wreszcie wygodnie, a wszyscy wokół byliby zachwyceni Twoim nowym wizerunkiem. A teraz wyobraź sobie, że podobną rzecz robisz sama dla siebie — ale nie w sferze wyglądu zewnętrznego, tylko w sferze przekonań, wewnętrznych ograniczeń, lęków czy zahamowań. Jakby to wtedy było? Mogłabyś w końcu zobaczyć, jak piękny może być świat, gdy czujesz się szczęśliwa. To właśnie może Ci zapewnić NLP!Trzymasz w rękach mistrzowski poradnik neurolingwistycznego programowania życia... Ta nazwa może wydawać się skomplikowana, ale sama metoda jest prosta i bardzo skuteczna: pozwala zobaczyć, co takiego przeszkadza Ci w rozwinięciu skrzydeł, co utrudnia nawiązywanie kontaktów i niszczy Twoje związki. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zmienić na lepsze swoją mapę myśli, dotrzeć do innych i zacząć żyć pełnią życia, sięgnij po książkę Agnieszki Ornatowskiej, genialnej trenerki, która przekaże Ci swoją wiedzę z kobiecej perspektywy i... nauczy Cię, jak zrezygnować z życia na szpilkach i odnaleźć własne szczęście. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Sensus
 • miękka
Mniej Więcej
 • Agnieszka Ornatowska
 • 2016
 • 1
 • 136
 • 208
 • 140
 • 97883283-1881-6
 • 9788328318816
 • ZD658

Recenzje czytelników

NLP w balerinkach - książka idealna dla każdej świadomej kobiety

Ocena:
Autor:
Data:
Na rynku wydawniczym jest sporo książek, które zachęcają nas do zmiany swojego życia. Duża część z nich zawiera powtarzające się slogany, które tak naprawdę trudno wcielić w życie. Ale są też takie tytuły jak np. „NLP w balerinkach, czyli jak szybko, łatwo i przyjemnie stać się szczęśliwą kobietą”, które w praktyczny sposób podchodzą do sprawy :-) Bo jak się okazuje, opierając się na technikach NLP i stosując je na co dzień, możemy osiągnąć więcej niż nam się wydaje.

A czym w ogóle jest NLP ... To tzw. programowane neurolingwistyczne, które jest sztuką komunikacji z samym sobą i innymi. Nazwa została wymyślona przez Johna Grindera i Richarda Bandlera, aby podkreślić powiązanie między procesami neurologicznymi, językiem i wzorcem zachowań, którymi ludzie się kierują.

A jaki wpływ NLP może mieć na codzienne życie? Otóż spory, jeśli tylko zechcemy :-) Książka o której dzisiaj piszę skierowana jest do kobiet, które mają dość stresu, szpilek i sztywnych uniformów (i nie mam tu na myśli dosłownego znaczenia). Tak jak buty można zmienić na wygodne balerinki, tak samo można odmienić swój los. Ale przejdźmy do konkretów :-)

Każdy człowiek tworzy sobie wewnętrzną „mapę” rzeczywistości. Jest ona naszym punktem odniesienia, sumą przeżyć i doświadczeń. Nie jest ona jednak obiektywna. Sztuką jest dotarcie do map innych ludzi i akceptowanie rzeczywistości. Za pomocą technik NLP możemy zrozumieć pewne procesy i dostosować je do swojego życia. Poniżej wypiszę kilka ciekawych wątków, o których możecie przeczytać w książce i przy których znajdują się praktyczne rady, co do ich zastosowania:

- to, o czym myślimy wpływa na nasze emocje i ciało

- pozbycie się wszystkich negatywnych emocji, spojrzenie na świat z odpowiedniej perspektywy, odsuwanie myśli czy pożegnanie się z wewnętrznym krytykiem pomoże w pozytywnym nastawieniu

- to, co stoi na przeszkodzie do naszego szczęścia to lęk, porównywanie się do innych i wpływ otoczenia

- siła śmiechu i korzyści z ruchu są nieocenione

- przyjaźń z naszą podświadomością jest naprawdę możliwa i bardzo przydatna

- kontakt z innymi i „sposoby” na dopasowanie się do rozmówcy zaskoczą nie jedną osobę

- moc skojarzeń czy prawo przyciągania to bardzo ciekawe tematy

- bardzo interesujący jest rozdział o półkulach mózgu i ich aktywowaniu zwłaszcza w momentach złości (bardzo praktyczne wskazówki)

Te i kilka innych tematów zostały w bardzo ciekawy sposób opisane w książce i w każdy rozdziale znajdziemy praktyczne wskazówki. Przy okazji dowiemy się wiele na temat funkcjonowania naszego mózgu i przekonamy się, że szczęście to stan umysłu. I takiego pozytywnego stanu Wam życzę ;-)
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

NLP w balerinkach

Ocena:
Autor:
Data:
NLP w balerinkach czyli jak szybko, łatwo i przyjemnie stać się szczęśliwą kobietą, to nowa pozycja wydawnictwa Helion skierowana do kobiet, które poszukują szczęścia. Autorka książki jest kobietą, Agnieszka Ornatowska, która stara się spojrzeć na problem szczęścia z perspektywy kobiety. Myślą przewodnią książki jest przemiana kobiety z osoby zestresowanej, nerwowej, zamartwiającej się opiniami innych i ich oczekiwaniami, którą autorka opisuje ... jako kobietę chodzącą „w szpilkach” w osobę działającą w swoim rytmie, na luzie, z prawdziwym uśmiechem na ustach która stara się elegancko i swobodnie wyrażać swoje myśli- czyli kobietę chodzącą „w balerinkach”. Wykorzystanie tych dwóch rodzajów obuwia w sposób sytuacyjny jest genialne, pozwala każdej kobiecie w różnym wieku utożsamiać się z bohaterkami książki i odczuwać to, co ma na myśli autorka.
Książka podzielona jest na kilka części. W pierwszej oprócz wstępu o sugestywnym tytule: Zatrzymaj się. Dlaczego warto przeczytać te książkę? jest także krótka część teoretyczna opisująca, czym tak naprawdę jest NLP i jak mózg, umysł oraz emocje wpływają nam twoje życie. Kolejne części to rozdziały, w których autorka uczy jak zdjąć szpilki i pozbyć się negatywnych emocji, zachęca nas do założenia balerinek, czyli wzmocnienia pozytywnych emocji. W tej części dowiadujemy się jak pozbyć się nawyków negatywnych, jak je rozpoznawać i z nimi walczyć oraz zostajemy przekonani, że mamy zasoby, które należy wykorzystać do budowania swojej siły i pozytywnych emocji a ważnymi uczuciami, które nam w tym pomogą jest wdzięczność i miłość. Rozdział trzeci, to kilka technik, które pozwolą nam przyjąć postawę pozytywną i jak zapewnia autorka, stosując je będziemy mogli przejść tanecznym krokiem przez życie, czyli nauczymy się, jak z wdziękiem i skutecznie przekonywać innych. W ostatnim rozdziale możemy się dowiedzieć jak znaleźć swoje szczęście we wszystkich wymiarach życia. Jako podsumowanie autorka proponuje zastosowanie techniki myślenia przez pryzmat przekonań pozytywnych, z których trzy są najważniejsze: być kochanym (bezwarunkowo przez Wszechświat), być wolnym od lęku i obaw oraz…
dla tego ostatniego elementu warto sięgnąć po tę książkę…
Milej lektury!
Ocena:9/10
Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena