Koszyk 0
Opis:
Poznaj kolejną część magicznego Świata Dysku - miliony czytelników nie mogą się mylić! Powszechnie uznawana prawda głosi, że kiedy policjant wyjeżdża na urlop, znajduje pierwsze zwłoki, zanim jeszcze zdąży otworzyć walizkę. Komendant Sam Vimes ze Straży Miejskiej Ankh-Morpork jest właśnie na urlopie na wsi - niewinnej i wesołej, ale nie dla niego są zwykłe trupy w szafie. Trupów jest więcej, bardzo wiele, a także pradawna zbrodnia, straszniejsza niż morderstwo ... Vimes znalazł się poza swoją jurysdykcją, poza kompetencją, niekiedy zagubiony i poza granicami zrozumienia, pozbawiony kanapek z bekonem, ale nie przebiegłości. Podobno w końcu wszystkie grzechy zostają wybaczone. Ale chyba nie całkiem wszystkie... Tylko Pratchett potrafi napisać 39. tom serii i sprawić, że jest równie błyskotliwy i świeży jak pierwszy. Królestwo za taki talent (i poczucie humoru). "Sunday Express" Kolejna brawurowa część znakomitej serii. Wspaniałe, niesamowite i fantastyczne! "Daily Mail" Wyobraźnia Pratchetta nie zna granic. Jest mistrzem wymyślnych, makabrycznych żartów. Posiada wszechstronną wiedzę na temat ludzkiej natury (a także natury innych pozaziemskich istot). Jego mózg pracuje non-stop, a od jego pomysłów my ? czytelnicy ? dostajemy zawrotów głowy. "The Guardian" Terry Pratchett (ur. 1948) jako autor opowiadań zadebiutował w wieku 13 lat, w 1971 r. wydana została jego pierwsza powieść "Dywan". W 1983 r. ukazała się pierwsza część cyklu Świat Dysku - "Kolor magii". W 1998 r. został uhonorowany przez królową Elżbietę II Orderem Imperium Brytyjskiego za zasługi dla literatury. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Terry Pratchett
  • 2012
  • 1
  • 356
  • 202
  • 142
  • 9788378391050
  • 9788378391050
  • ZAIFA

Recenzje czytelników

Dlaczego bycie ojcem zmienia priorytety?

Ocena:
Autor:
Data:
Komendant Vimes, diuk Ankh-Morpork, a także klasowy dyżurny, musi zmierzyć się z jednym z najtrudniejszych zadań w swoim życiu - jedzie z rodziną na URLOP. Do tego, żeby było bardziej groźnie, NA WIEŚ. Jak na przykładnego mieszkańca Ankh-Morpork przystało, ma blade pojęcie o tym, co go tam czeka, ale jako że jest również prawdziwym mężczyzną, bierze przysłowiowego byka za równie przysłowiowe rogi. A jeśli do tego dołożymy Lady Sybil, małego Sama, garść miejscowych możnych i tą-panią-od-kupek ... akcja potoczy się wartko i w kierunku, którego na pewno życzyłby sobie lord Vetinari.
"Niuch" to kolejna książka Pratchetta, na którą warto wydać każdą złotówkę. Będziemy mogli wyśledzić razem z Vimesem zbrodnie i postarać się o karę. Przekonamy się, że "wsi spokojna, wsi wesoła", na której znalazł się bohater, nie do końca wpisuje się w sielankowy krajobraz. Ach, należy pamiętać też o niesamowitej podróży "Piękną Pipką", bo przecież gdzie Vetinari nie może, tam Vimesa pośle.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Jak zwykle dobre :)

Ocena:
Autor:
Data:
Jak zwykle zabawna i pouczająca opowieść Pratchetta . Z jednej strony wydaje nam się, że nic nowego się nie zdarzy a jednak Pratchett jak zwykle zaskakuje i to w nim lubię :) Dla kogoś czytającego tą książkę, jako pierwszą z cyklu Świata Dysku będzie fajnym kryminałem z podtekstem komediowym, dla znawcy tematu filozoficzną podróżą.
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena