Koszyk 0
Opis:
Bohater powieści wciągnięty w wir robienia kariery zapomina o tym, co w życiu najważniejsze. Dopiero znaczące zdarzenie uruchamia lawinę, która przywraca mu właściwe spojrzenie na własną egzystencję.
Mniej Więcej
  • Krzysztof Czarnota
  • 2003
  • 1
  • 168
  • 83-7298-407-7
  • 9788372984074
  • E8978

Recenzje czytelników

Lektura obowiązkowa.

Ocena:
Autor:
Data:
Wojtek jest 35- letnim singlem. Pracuje w telewizji. Zajmuje się pisaniem tekstów, scenariuszy, czasami też reżyseruje. Jego przyjaciółmi są ludzi sławni , zajęci robieniem kariery i pieniędzy . Pewnego dnia Wojtek jedzie zbyt szybko i potrąca psa. W pierwszej chwili chce uciec z miejsca zdarzenia . Błagalne spojrzenie zwierzaka budzi jednak w Wojtku litość i odwozi do pobliskiej lecznicy. Tam mężczyzna poznaje sympatyczną panią weterynarz Marię . Wojtek podejmuje decyzję ... że zabiera psa do domu . Psa obdarza imieniem Pointa, choć podejrzewa, że Indianie nazwaliby tę suczkę "Niosąca radość". Miłość i przywiązanie okazywane przez Pointę na każdym kroku sprawiają, że Wojtek inaczej patrzy na świat. Dzięki niemu odkrywa piękno przyrody i wartość odpoczynku po pracy, zdrowego trybu życia. Maria zabiera Wojtka do stadniny koni i opowiada o swojej fascynacji tymi zwierzętami . Pojawia sie kolejne ważne dla Wojtka zwierze - koń Mąciwoda, skrzywdzony przez złego człowieka.
Książka "Niosąca radość" to historia czlowieka , który zaczyna swoje życie od nowa . Wojtek zmienia swoją hierarchię wartości , uczy się żyć zgodnie z naturą. W książce autor zwraca nasza uwagę na ponadczasowe wartości , jak szacunek dla przyrody , miłość do ludzi , zwierząt , przyjaźń.
Podoba mi sie styl pisania powieści , prosty , a przez to prawdziwy . Autora cechuje ciekawe poczucie humoru. Historia wprawdzie banalna , ale przez to prawdziwa. W dzisiejszym świecie , gdzie dla wielu z nas robienie kariery i pieniędzy staje sie priorytetem a troska o drugiego , słabszego schodzi na plan drugi takie powieści sa wręćz niezbędne . Ja polecam jako lekture obowiązkową .

Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

magiczna przemiana

Ocena:
Autor:
Data:
coś magicznego w sam raz na świąteczne wieczory . Piękna przemiana człowieka nastawionego na sukces, na człowieka z wielkim sercem. Dzięki tej książce można zobaczyć na nowo , otaczający nas świat i .... zwolnić . Dosłownie i w przenośni , zbyt dużo nas omija . Piękna książka na piękny prezent pod choinkę <3
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena