Koszyk 0
Opis:
Są takie tajemnice, które nie powinny zostać odkryte. Nigdy… Marek, młody i obiecujący funkcjonariusz ABW, otrzymuje z pozoru rutynowe zadanie. Podczas jego wykonywania wpada na trop afery i sprowadza na siebie śmiertelne niebezpieczeństwo. W jednej chwili z myśliwego zmienia się w zwierzynę. Zapolują na niego przestępcy i zdrajcy, których łączą nie tylko ciemne interesy ... ale pewne tajemnicze wydarzenia grudniowej nocy sprzed piętnastu lat. Marek z przerażeniem uświadamia sobie, że może liczyć tylko na siebie, a klucz do nierozwikłanej zagadki spoczywa w jego rękach. Wie o tym jednak ktoś jeszcze... Rozpoczyna się dramatyczny wyścig z czasem.  Od plaż Bałtyku, poprzez Warszawę, aż po mazurskie bezdroża toczy się brutalna gra, której stawką jest ludzkie życie. W tym gronie nie ma przyjaciół, każdy może okazać się wrogiem. W świecie skorumpowanych polityków, bezlitosnych funkcjonariuszy służb specjalnych i ludzi mafii narkotykowej obowiązuje tylko jedna zasada: nikomu nie ufać. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Jerzy Wojciech Wójcik
  • 2016
  • 1
  • 508
  • 205
  • 140
  • *, 978837785-853-0
  • 9788377858530
  • ZD8ZN

Recenzje czytelników

Gorący debiut na upalne lato.

Ocena:
Autor:
Data:
Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Pora pomyśleć o lekturze na lato. Tylko jakie książki są najlepsze na tę porę roku? Na pewno lekkie niczym nasze ubranie, ale jednocześnie z gorącą, wciągającą fabułą, tak aby nie czuć za bardzo straty tym, że zamiast leżeć na plaży siedzimy w domu i czytamy książkę. Choć można też czytać na plaży, prawda?

„Nikomu nie ufaj”, to jeden z najlepszych debiutów z gatunku thriller/sensacja jaki ostatnio trafił w moje ręce ... Autor Wojciech Wójcik (nie mylić z reżyserem „Ekstradycji”) zaserwował nam ucztę godną najlepszych literackich „spiskowców”, bo to właśnie spisek napędza całą fabułę powieści. Głównym bohaterem jest Marek – biurkowy pracownik ABW, który nagle zostaje wciągnięty w sieć zakulisowych intryg, lewych interesów i morderstw. Wójcik rysuje przed czytelnikiem świat skorumpowanych polityków i agentów służb specjalnych, czeczeńskich gangsterów i społecznego marginesu. Świat wyjątkowo barwny, choć mało przyjemny. W tym świecie doskonale odnajdują się bohaterowie zarówno ci pozytywni, jak i negatywni. Główny aktor na scenie czyli Marek (jednocześnie narrator całej historii), to postać, którą od razu da się polubić. Sprawia wrażenie „swojego chłopa”, trochę nieśmiałego względem kobiet, z ciekawą przeszłością i niebanalną osobowością. Również Oliwka – była dziewczyna Marka, to postać ciekawa i intrygująca, jednocześnie twarda i czuła, opiekuńcza, uczynna, ale ze swoim zdaniem. Zresztą ciekawych, nietuzinkowych postaci w tej powieści nie brakuje.

Sama historia ma w sobie coś z powieści Tomasza Sekielskiego, coś z Lee Childa, a także szczyptę polskich filmów i seriali kryminalnych minionych lat. Całość robi pozytywne wrażenie. Książka jest ciekawa, narracja lekka, a jednocześnie dynamiczna, fabuła wciąga, że nie można się oderwać. Być może zakończenie jest zbyt przewidywalne i za wiele zbiegów okoliczności sprzyja Markowi, ale to w ostatecznym rozrachunku aż tak nie przeszkadza, ponieważ „Nikomu nie ufaj”, to bardzo dobra książka.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena