Koszyk 0
Opis:
Płyta kompaktowa z nagraniami muzycznymi. "Night In Calisia" to pierwsza polska płyta jazzowa, która otrzymała prestiżową nagrodę muzyczną "Grammy Awards 2014". To sześcioczęściowa suita skomponowana przez Włodka Pawlika w wykonaniu kaliskiej orkiestry symfonicznej pod dyrekcją Adama Klocka , tria jazzowego w składzie: Włodek Pawlik-Fortepian, Paweł Pańta-Kontrabas, Cezary Konrad-perkusja z udziałem legendarnego amerykańskiego trębacza-Randy''ego Breckera. Muzyka wielobarwna, porywająca ... niezwykle "energetyczna" ale także nostalgiczna i nastrojowa, nawiązująca do najlepszych tradycji jazzu amerykańskiego. Na uwagę zasługuje fakt , że płyta została wydana na złotym nośniku co sprawia , że jej brzmienie jest unikalne .W 2013 roku nakładem prestiżowej firmy fonograficznej "summit records" płyta została wydana w stanach zjednoczonych i jest dostępna w sprzedaży na całym świecie. Spis utworów: 1. Night in Calisia 2. Amber Road 3. Orienthology 4. Follow the Stars 5. Quarrel of the Roman Merchants 6. Forgotten Song Czytaj dalej >> << Zwiń
Kategorie:
Mniej Więcej
  • Włodek Pawlik
  • 5901289325028
  • ZBBW0

Recenzje czytelników

Night in Calisia

Ocena:
Autor:
Data:
Świetny album! Takimi słowami śmiało mogę zacząć pisać recenzję... Zaznaczam, że to są moje osobiste odczucia i doznania dotyczące tego albumu.
Pierwszy utwór 'Night in Calisia' - dynamiczny, energiczny by przejść do drugiego utworu bardziej spokojnego 'Amber Road', świetnie brzmi trąbka, momentami miałem wrażenie jakby Chris Botti za tym stał... Utwór trzeci 'Orienthology' dramatyczny ale zarazem przyjemny, świetny bass.
'Follow the Stars' melancholijny, wydaje się być standardem jazz'owym ...
Pozostałe dwa utwory pozostawiam do własnych wrażeń.
Album tłoczony na złotym nośniku, polecam odsłuchać wieczorem we dwoje na dobrym sprzęcie a odnajdziemy świetne brzmienie i wiele smaczków.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

świetna płyta

Ocena:
Autor:
Data:
Świetna płyta regularnie słucham w samochodzie na długiej trasie. Wyśmienite kompozycje fenomenalny trębacz i pianista.
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena