Koszyk 0
Opis:
 Pierwszy tom emocjonującej trylogii, pełnej zakulisowych szeptów i salonowych zdrad!Czasem zwycięstwo może kosztować cię wszystko, co kochasz…Nigdy nie mieli być razem. 17-letnia Kestrel, córka generała, prowadzi ekstrawaganckie życie i cieszy się wieloma przywilejami. Arin nie ma nic poza koszulą na grzbiecie. Kestrel jednak, pod wpływem impulsu, podejmuje decyzję, która nieodwołalnie zwią ... zuje ich ze sobą. Chociaż oboje próbują z tym walczyć, nie mogą nic poradzić na to, że rodzi się między nimi miłość. W imię bycia razem muszą zdradzić swoich ludzi… a w imię lojalności krajowi muszą zdradzić siebie nawzajem.„Pojedynek” to zajadłe pojedynki, tańce w sali balowej, podłe plotki, brudne sekrety, nieczyste gierki i dzika rewolta w nowym, okrutnym świecie. Gdy stawką jest wszystko, czy wolałabyś zachować głowę… czy stracić serce? Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Marie Rutkoski
  • 2015
  • 1
  • 384
  • 204
  • 143
  • 978837229-520-0
  • 9788372295200
  • ZD171
  • 17-99 lat

Recenzje czytelników

Suspens obowiązkowy

Ocena:
Autor:
Data:
Ostatnia premiera książki wydawanej przez wydawnictwo Feeria Young już jutro. A ja z tego miejsca i dodatkowo dzień wcześniej mogę was zapewnić, że maci po co biec jutro do księgarni. Ponoć się mówi, że ostatni będą pierwszymi i w przypadku Pojedynku Marie Rutkoski to przysłowie się sprawdza. Pochłonęłam, przeżyłam i się zatraciłam.

Wymyślone uniwersum, a raczej świat przez Marie Rutkoski czerpie wiele z naszej historii. To świat pomiędzy średniowieczem ... gdzie miecze i niewolnictwo było na porządku dziennym, a dziejami antycznymi, które zainspirowały Autorkę. A w tym świecie jest Ona – córka generała i On – zwykły niewolnik. Kestrel i Arin splatają swoje losy całkowicie przypadkowo, ale czy tak naprawdę przypadek miał tu miejsce? Dwa zwaśnione rody będą musiały stanąć naprzeciw siebie i walczyć, lecz nie tylko wyciągając oręż, ale również wydobywając sztuczki dotyczące psychiki. I czy w takim świecie jest miejsce na szybsze bicie serca dwojga pozornie zakochanych w sobie ludzi?

Gdy czytałam tę historię, to do głowy wpadło mi pewne podobieństwo do Romea i Julii. Tak jakoś czułam tę całą aurę intryg i rodów, które nie potrafią zrozumieć swoich błędów i dzieci tych pokłóconych, które muszą walczyć nie tylko ze światem, ale ze swoimi przekonaniami. Ale pomimo podobieństw takich bardziej nostalgicznych, ta historia jest całkowicie inna i ja dobrze zdaję sobie z tego sprawę, że nudzi was te zdanie, które wypływa w moich recenzjach, że znów jest to coś innego. Jednak inaczej nie da się tej historii opisać, ponieważ pomimo tego, że historia została zainspirowana wieloma motywami i historiami, to jednak wrzucono je do wielkiego gara, zamieszano i wyszło coś niebywałego. Aż zazdroszczę tym osobom, które będą za niedługo możliwość czytać tę pozycję po raz pierwszy.

Osobiście lubię się pławić w historiach, które w wydarzeniach pokazują upozorowaną etykietę królewską, bale, ale przede wszystkim pojedynki na śmierć i życie i mocne charaktery. O tak, Kestrel i Arin, jako dwójka głównych bohaterów, są stworzeni na pozór bardzo prosto, ale posiadają w sobie takie cechy, że można ich oznaczyć mianem idealnych. Nie za sprawą wyglądu, a rozterek i nieprzeniknionego zachowania, który wskazuje na to, że są oni indywidualistami, którym ciężko odnaleźć się w danym świecie. To samo tyczy się ich mniemanej miłości. Nazwałam ją mniemaną z tego względu, że nie jest to historia oprószona brokatem, wielkimi wzniosłymi treściami, a nawet przyznam, że jest tragiczna. A ostatnie strony, które przeczytacie w tej książce spowodują, że będziecie łaknąć więcej i więcej. Och, Autorka potrafi stworzyć taki suspens, że mamy ochotę wykrzyczeć całemu światu: nie, to niemożliwe!

Bardzo wiele uczuć targało mną podczas czytania Pojedynku. Książka jest w każdym calu wyważona i jak już wspomniałam niezwykła. Niezwykłość objawia się również w zaskoczeniu, może nie również, a przede wszystkim. Gdyż takie uczucie czeka was nie tylko na zakończenie tomu pierwszego, ale również podczas całej tej treści. Mówię wam, nigdy nie wiecie co przydarzy się na kolejnej stronie. I właśnie to jest największa wartością dodaną w tej pozycji: zaskoczenie.

To nie jest jedna z tych książek, gdzie mamy głupio zakochanych nastolatków.
To nie jest jedna z tych książek, gdzie treść i pomysł pozostawia wiele do życzenia.
To nie jest jedna z tych książek, która zanudzi cię na śmierć.
To jedna z tych książek, którą musisz przeczytać.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Gdy odwrócą się role… zawsze jest wybór.

Ocena:
Data:
Istnieje takie powiedzenie „zawsze jest jakiś wybór”, zawsze można postąpić tak czy inaczej, zawsze można podjąć decyzję. Nigdy nie możemy przewidzieć w zupełności, co nasze wybory przyniosą w przyszłości, możemy jedynie zakładać, że dokonaliśmy słusznego wyboru. Każdy wybór wiąże się z postanowieniami i poświęceniami. Są to nieuniknione elementy podejmowanych decyzji. Takimi właśnie trudnymi wyborami, trudnymi decyzjami, pełnych poświęceń zostali obarczeni Kestrel i Arin – młodzi bohaterowie ... którzy należą do dwóch różnych światów.

„Szczęście zależy od tego, czy jesteś wolna a wolność zależy od odwagi.”

Kestrel to Valorianka, która dodatkowo jest córką generała. Cieszy się dogodnym życiem. Arin to herrański niewolnik. Jednak nie zawsze tak było. Przed wojną to Arin był kimś znaczącym, a teraz musi usługiwać Kestrel, która kupiła go na targu niewolników. Mijają tygodnie, a między tym dwojgiem zaczyna rodzić się uczucie, choć obydwoje nigdy się do tego nie przyznają. Niespodziewanie Herrańczycy, pragnąc wolności, odbijają Półwysep Herrański. Role się odwróciły – teraz to Valorianie muszą usługiwać swoim niewolnikom. Czy mimo to uczucie między Kestrel a Arinem jest na tyle silne by byli razem? Ich miłość oznacza, zdradę swoich pobratymców, jednak ich rozłąka oznacza zdradę siebie nawzajem. Co w takim przypadku jest mniejszym złem?

Zostałam bardzo mile zaskoczona. Spodziewałam się burzliwego romansu, zdrady kraju, zdrady miłości, złamanego serca, czyli tego co teraz jest aż nazbyt i co mógł sugerować opis. Dostałam książkę, która okazała się ciekawą lekturą. Śledząc losy bohaterów przepadłam do granic możliwości. Fabuła porwała mnie i odstawiła bezpiecznie na miejsce dopiero po przeczytaniu ostatniego zdania. Jeśli więc szukacie młodzieńczej miłości, zbuntowanych nastolatków i ogólnie oklepanej fabuły to w tej książce jej nie znajdziecie.

„Żaden ze snów nigdy cię nie skrzywdzi.”

„Niezwyciężona. Pojedynek” to książka, która rozpoczyna trylogię „Niezwyciężona” i jest to bardzo dobre wprowadzenie do świata fantasy. Bohaterowie są barwni i znakomicie wykreowani. Nie brakuje im charakteru i rozsądku. Znają swoje wartości i wiedzą czego chcą i dążą do tego. Mimo miłości, jaka się między nimi rodzi, są na tyle odpowiedzialni i lojalni swojemu ludowi, iż wiedzą, że nie mogą zdradzić najbliższych. Nie o to przecież walczyli. Jednak poświęcenie na jakie obydwoje muszą się odważyć oznacza ich oddanie sobie, ich miłość. Nie zdradzają swoich i nie zdradzają siebie. Jednak obydwoje cierpią. Autorka zadbała o każdy szczegół i wyszło jej to wprost genialnie.

Książka jest pełna emocji, jednak to zakończenie pozostawia po sobie największe piętno. Tyle emocji zebranych na kilku stronach, tyle uczuć moje serce nie jest w stanie wytrzymać i do tej pory dochodzi do siebie po zawale, jaki spowodowała końcówka powieści. Można się spodziewać, że nie dowiemy się nic konkretnego w stosunku do głównej pary bohaterów – czekają nas przecież jeszcze dwie części – jednak autorka zadbała o wyjątkowe napięcie, które towarzyszy nam na każdej stronie, ale w zakończeniu wybucha niczym petarda w sylwestra i omiata nas przepięknym blaskiem na tle ciemnego nieba. Właśnie tak się czujemy czytając ostatnie strony książki, jak ta petarda, która po nagrzaniu, unosi się wysoko, by tam rozpaść się na milion kawałków i zniknąć w ciemność. Zostawiając bohaterów zapadamy w ciemność, która swój koniec znajdzie w następnej części „Niezwyciężonej”.

Książkę mogę z czystym sumieniem polecić każdemu kto nie boi się emocji i wrażeń, bo tych nie brakuje w „Niezwyciężonej. Pojedynek”. Marie Rutkoski stworzyła powieść nie tylko dla młodzieży, choć to ta grupa powinna się uczyć honoru, wartości, a przede wszystkim zaufania samemu sobie. Po książkę powinien sięgnąć każdy i każdy powinien otworzyć swoje umysły na świat, który mimo, że jest fantastyczny, to znajdziemy w nim odpowiedniki do rzeczywistości.
http://ksiazkomania-recenzje.blogspot.com/
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena