Koszyk 0
Opis:
Miłość od nienawiści dzieli tylko krok... On jest bogaty, doświadczony, nieufny. Ona – wrażliwa, introwertyczna, pełna kompleksów. Oboje niosą bagaż trudnego dzieciństwa. Po raz pierwszy spotkali się w parku. Wtedy też po raz pierwszy od niego uciekła... Zafascynował ją i przeraził jednocześnie. Zawsze bała się takich mężczyzn: silnych, pewnych siebie do granic arogancji, mrocznych i skomplikowanych. Był zły i przestraszył ją, ale nie mogła o nim zapomnieć. Irracjonalny lęk ... jaki w niej wzbudził, przekonał ją, jak pozorny był jej spokój i ćwiczone całymi latami opanowanie. Bezpieczeństwo, którego szukała w swoim cichym, uporządkowanym świecie, okazało się złudne i kruche... Nieznajomi z parku to w równym stopniu opowieść o miłości, jak i o nienawiści. To historia mężczyzny, który nie potrafi ufać, i kobiety, która nie umie walczyć o to, w co wierzy. Debiut prozatorski autorki, wydany pod pseudonimem Joan Bowen. Książkę opublikowało wydawnictwo Almapress w 1994 roku. Prezentujemy nową, odświeżoną wersję. To zdecydowany bestseller Oficyny wydawniczej RW2010. W ciągu 18 miesięcy dystrybucji sprzedaliśmy blisko 3 000 licencji. Ebook znalazł się na piątym miejscu rankingu księgarni Empik.com wśród wszystkich tytułów sprzedawanych w roku 2013. Czytaj dalej >> << Zwiń
Mniej Więcej
  • Joanna Łukowska
  • 2014
  • 1
  • 426
  • 195
  • 130
  • 978-83-64756-00-9
  • 9788364756009
  • ZBHS0

Recenzje czytelników

Nuda

Ocena:
Autor:
Data:
Książka mnie rozczarowała, po lekturze kilku recenzji miałam nadzieję na coś więcej niż na dość banalną historię z męczącymi egzaltowanym językiem dialogami. I te pretensjonalne imiona? Literatura oczywiście nie zawsze musi być wielce ambitna i tego rodzaju książki są bardzo pożądane, ale przy tylu wspaniałych powieściach szkoda tracić czasu na pozycje średnie.
Czy ta recenzja była przydatna?

Miłość za murem nienawiści

Ocena:
Autor:
Data:
Dawno lektura nie wprowadziła mnie w stan takiej melancholii. Miłość schowana za murem nienawiści. Jak tak można? Kochać i jednocześnie nienawidzić? Książka jakby przeniesiona z innego, równoległego świata. Bardzo niebanalna historia, którą czyta się jednym tchem.
"Kochała go. Ich nitki splotły się i poplątały(....)
Kochała go. Czułość jego gniewu, ciepło milczenia i troskliwość wymyślnej kary. Węzeł sprzeczności. Supeł nieporozumienia i błąd nieufności ... To wszystko stanowiło wzór miłości, którą odnalazła.
Kochała go. dał jej miłość, tylko nie umiała jej dostrzec ani w zranionych słowach, ani w przykrytej plastrem milczenia rozpaczy.
Bandaż gniewu, antybiotyk ironii- nie pomogły na chorobę, która go dręczyła. To ona była tym tajemniczym wirusem, z którym jego system obronny nie umiał sobie poradzić.
Kochała go, zarażona tym samym bakcylem miłosnej gorączki.
Kochała go i wierzyła. "
Ten cytat oddaje całe przesłanie książki. Upór Kena, uległość Julii i jej głupota?! Zamknięta w swoim małym świecie samotności walczy z koszmarami...
Próbowałam utożsamić się z Julią, nie dałam rady- Nie będę Julią. Nie umiałabym tak żyć, nawet dla Kena...
Gdybym powiedziała że dobrze czytało mi się tę książkę skłamałabym- określenie dobrze to za mało!
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena