Koszyk 0
Opis:
Tom 1 trylogii Niezgodna - największego przeboju literatury młodzieżowej ostatnich lat 27 milionów sprzedanych na świecie egzemplarzy Numer 1 „New York Timesa” Jeden wybór może cię zmienić... Altruizm (bezinteresowność), Nieustraszoność (odwaga), Erudycja (inteligencja), Prawość (uczciwość), Serdeczność (życzliwość) to pięć frakcji, na któ ... re podzielone jest społeczeństwo zbudowane na ruinach Chicago. Każdy szesnastolatek przechodzi test predyspozycji, a potem w krwawej ceremonii musi wybrać frakcję. Ten, kto nie pasuje do żadnej, zostaje uznany za bezfrakcyjnego i wykluczony. Ten, kto łączy cechy charakteru kilku frakcji, jest Niezgodny – i musi być wyeliminowany... Szesnastoletnia Beatrice dokonuje wyboru, który zaskoczy wszystkich, nawet ją samą. Porzuca Altruizm i swoją rodzinę, by jako Tris stać się twardą, niebezpieczną Nieustraszoną. Będzie musiała przejść brutalne szkolenie, zmierzyć się ze swoimi najgłębszymi lękami, nauczyć się ufać innym nowicjuszom i przekonać się, czy w nowym życiu, jakie wybrała, jest miejsce na miłość. Tymczasem wybucha krwawa walka między frakcjami. A Tris ma tajemnicę, której musi strzec przed wszystkimi, bo wie, że jej odkrycie oznacza dla niej śmierć. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Amber
 • miękka
Mniej Więcej
 • Veronica Roth
 • 2015
 • 3
 • 352
 • 205
 • 130
 • *, 9788324153718
 • 9788324153718
 • ZCLCO
 • 17-99 lat

Recenzje czytelników

Polecam

Ocena:
Autor:
Data:
Świat "Niezgodnej" to dawne ruiny Chicago, na których powstało nowe miasto podzielone na pięć frakcji. Miało to zapobiegać konfliktom i innym niebezpieczeństwom.
Główna bohaterka to Beatrice Prior. Szesnastolatka musi zmierzyć się z jej najważniejszym momentem życia. Musi podjąć decyzję do której frakcji przynależy. Jest rozdarta, gdyż sama do końca nie wie jak chce dalej żyć. test też jej tego nie ułatwia. Test który miał jej ułatwić wybór, dla Beatrice okazał się bezużyteczny ... wykazał że może przynależeć do trzech frakcji, co nie powinno się zdarzyć. Takich jak ona nazywają NIEZGODNYCH. Wybiera nieustraszoność i przeobraża się w Tris. Zakochuje się w silnym i przystojnym chłopaku, którego wszyscy nazywają Cztery.

Pani Roth przeniosła mnie w niesamowity świat "Niezgodnej". Muszę się przyznać, że całkiem przypadkiem zabrałam się za czytanie tej właśnie książki. Strasznie się z tego cieszę, że kiedyś sięgnęłam po nią w bibliotece. Dzięki temu mogłam się zagłębić w tej fantastycznej lekturze. Główna bohaterka - Tris, która początkowo wydaje słaba, wcale taka nie jest, czytelnik odkrywa jak silna jest duchowo a po wyszkoleniu także fizycznie. Ta książka jest zniewalająca ze względu na postać Cztery. Po prostu jest cudowny. Ideał mężczyzny, inaczej tego nie można nazwać. Pomimo swojej siły fizycznej i psychicznej, ma także tajemnice i wspomnienia, z którymi ciężko jest mu sobie poradzić. Tris i Cztery pomagają sobie nawzajem. Fabuła także jest świetna. Szybko przebiegająca akcja i masa ciekawych przygód zaprowadzi czytelnika w przyszłość, gdzie może zagłębić się w świat "Niezgodnej".
Według mnie to jedna z najlepszych książek jakie czytałam. Bohaterowie i ciekawa akcja, dzięki temu książka jest skazana na sukces. "Niezgodna" może pochłonąć każdego. Polecam.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Niezgodna

Ocena:
Autor:
Data:
Miałam bardzo mieszane uczucia, co do tej książki. Na szczęście efekt końcowy nie okazał się tak straszny, jak mi się wydawało, że będzie.

Główna bohaterka, Beatrice, staje przed trudnym wyborem, który zadecyduje o całym jej przyszłym życiu. Musi zdecydować, czy pozostać sobą i zmienić całe swoje dotychczasowe, poukładane życie, czy też wybrać to, co dla niej bezpieczne, stabilne i niezgodne z jej prawdziwą naturą.

Przyznam się bez bicia, że pierwsze 30 stron to była droga przez mękę ... Byłam przekonana, że tej książki nie dokończę i rzucę ją w kąt, jak najdalej ode mnie. Nic mi w niej nie odpowiadało, zaczynając od bohaterów, przez język aż po fabułę. Dzięki niebiosom, pewnym momencie zaczęło się robić interesująco.

Godny pochwały jest opis świata. Podział na frakcje przypadł mi do gustu i mimo woli zaczęłam się zastanawiać nad sensem takiego podziału w realnym świecie. Wydawało mi się to absurdalne, bo przecież większość ludzi składa się z wielu różnych cech. A tutaj mamy ścisłe przyporządkowanie do określonych frakcji, nie ma nic pośrodku, co było dla mnie ciekawym pomysłem ze strony autorki.

Sama fabuła trochę oklepana, motyw miłości w powieściach fantasy jest wszędzie i zawsze, bo komercyjny, bo fajny, bo wszyscy to kupią. Ok, niech sobie będzie. Nie zepsuło mi to odbioru książki aż tak mocno, choć czasami mam dosyć tych miłostek.

Bohaterowie tacy sobie, najbardziej wyraziści są mężczyźni i to dla nich czytałam dalej. Kobiety są przedstawione niestety w sposób nudny, kompletnie bez charakteru, mimo, że główna bohaterka stara się uchodzić za Nieustraszoną do szpiku kości. Nie do końca jej się to udaje, przynajmniej w mojej opinii.

Czy poleciłabym książkę? Myślę, że jest odpowiednia, żeby się zrelaksować po ciężkim dniu. Coś lekkiego, z przyjemnym motywem miłosnym w tle. Ale nie jest to powalająca literatura i tego też się nie spodziewałam. I żaden czytelnik nie powinien się tego spodziewać.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena