Koszyk 0
Opis:
Niewidoma nastolatka próbuje odnaleźć tatę, który zaginął, a jego notes wpadł w niepowołane ręce. Czy życiem naprawdę rządzą tajemnicze zbiegi okoliczności? Na to pytanie odpowiedzi szuka 16-letnia Laureth, która udaje się w podróż z Wielkiej Brytanii do Stanów Zjednoczonych, by odnaleźć ojca. Wyprawa bez przygotowania i bez udziału dorosłych nosi znamiona szaleń ... stwa – tym bardziej że niewidoma Laureth angażuje w tę eskapadę 7-letniego brata Benjamina, który ma być jej przewodnikiem. Kim jest tajemniczy Mr. Walker, w ręce którego wpadł notes jej ojca? I jaką rolę w tej szalonej układance odgrywa powtarzająca się liczba 354?  Nastolatka zobaczy więcej, niż zdołałby dostrzec niejeden widzący. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • YA!
 • miękka
Mniej Więcej
 • Marcus Sedgwick
 • 2015
 • 1
 • 254
 • 195
 • 123
 • 97883280-2102-0
 • 9788328021020
 • ZCKYO
 • 14-16 lat, 17-99 lat

Recenzje czytelników

Kiedy człowiek staje się niezauważalny ...

Ocena:
Autor:
Data:
Szesnastoletnia Laureth już od urodzenia ma uszkodzony wzrok. Wiadomość że dziewczyna jest niewidoma zasmuciła całą rodzinę, jednak wszyscy starają się ją wspierać bez względu na wszystko. Dziewczyna nie wie co to są kolory, ani nigdy nie była w stanie pojąć jaką rolę pełnią one w naszym życiu. Laureth nigdy nie skarży się na swój los i w pełni zaakceptowała swoją sytuację ... Jednak nie wszyscy potrafią postawić się na miejscu kogoś innego i dziewczyna wiele razy doświadcza braku tolerancji ze strony innych osób. Zawsze się zastanawiałam jak osoby niewidome odbierają świat? W jaki sposób potrafią poradzić sobie z wieloma wyzwaniami oraz co jest w ich życiu najtrudniejsze do zaakceptowania?

"Boję się przez większość czasu. Ale nigdy nikomu tego nie mówię. Nie mogę sobie na to pozwolić. Muszę udawać pewność siebie, bo inaczej, kiedy milknę, staję się niezauważalna."

Ojciec Laureth jest znanym pisarzem i miał przebywać w Szwajcarii, w celu zdobywania informacji do swojej nowej książki. Jednak kiedy dziewczyna odbiera jeden dziwny i podejrzany e-mail, to zaczyna nabierać coraz więcej wątpliwości. Czy to możliwe, że jej ojciec ją oszukał i jakimś cudem znajduje się teraz w Stanach Zjednoczonych? Co go tam sprowadziło i dlaczego ukrył ten fakt przed całą swoją rodziną? W dodatku mężczyzna nie odbiera telefonów i nie daje żadnych znaków życia. Laureth jest coraz bardziej zaniepokojona o życie swojego ojca. Czy to możliwe, że ktoś go uprowadził? A jeśli tak, to czy dziewczyna ma jeszcze jakieś szanse, żeby go jeszcze kiedykolwiek zobaczyć?

"[...] wszyscy chyba pragniemy czasem być kimś, kim nie jesteśmy."

Dziewczyna postanawia odnaleźć swojego ojca za wszelką cenę, nawet jeśli oznaczałoby to ucieczkę z domu. W podróż do Stanów Zjednoczonych Laureth zabiera swojego siedmioletniego brata Benjamina, bez którego cała wyprawa nie miałaby sensu. To właśnie chłopak będzie jej przewodnikiem w tym nie do końca zrozumianym przez nią świecie. Czeka ich niezwykle trudna i pełna niewiadomych droga, która być może doprowadzi ich do ojca. Jednak zanim to nastąpi Laureth musi sama odpowiedzieć sobie na kilka znaczących pytań. Czy tak naprawdę zna swojego tatę? Oraz o czym tak naprawdę jej ojciec pisze swoją książkę?

Nigdy nie czytałam żadnej pozycji, w której główną bohaterką byłaby osoba niewidoma. Z całą pewnością było to dla mnie bardzo ciekawe doświadczenie, które zmieniło nieco moje spojrzenie na świat. Jak to jest nie móc widzieć osób z którymi rozmawiamy? Jak wielkie trudności sprawia osobom niewidomym poruszanie się, czy choćby korzystanie z najprostszych urządzeń, takich jak komputer, czy telefon. Bardzo polubiłam Laureth, chociaż czasami wydawała mi się lekkomyślna. Największą sympatią zapałałam do jej młodszego braciszka, który pomimo swojego młodego wieku pomagał swojej siostrze w poruszaniu się, czytał jej to, o co go poprosiła oraz był jej oczami wtedy, gdy tego najbardziej potrzebowała.

Bardzo żałowałam, że książka jest tak krótka oraz że nie zostało poruszone wiele problemów, z jakimi musi poradzić sobie osoba niewidoma. Liczyłam na to, że ten wątek będzie nieco bardziej rozbudowany, jednak i tak ta książka bardzo mi się podobała. Akcja może nie pędzi z zawrotnym tempem, ale ma zdecydowanie swój nieodparty urok. A okładka jest jak dla mnie zjawiskowa! Mam nadzieję, że nie jest to moje ostatnie spotkanie z twórczością tego autora :))
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena