Koszyk 0
Opis:
Pierwszy tom sensacyjne serii z Willem Robiem! Rząd U.S.A. angażuje Willa Robiego, zawodowego mordercę, który nie zadaje pytań i jeszcze nigdy nie zawiódł. Niestety, okazuje się, że Will popełnia pierwszy - i być może ostatni - błąd w swojej karierze. Robie został wysłany, aby usunąć cel znajdujący się blisko jego domu w Washington, D.C. Coś w tej misji było bardzo podejrzane, więc Will odrzucił zlecenie - i wówczas sam stał się celem...
Mniej Więcej
  • David Baldacci
  • 2014
  • 1
  • 496
  • 195
  • 120
  • 978-83-280-0971-4
  • 9788328009714
  • ZBJV1

Recenzje czytelników

Niewinny - David Baldacci

Ocena:
Autor:
Data:
To moje drugie spotkanie z twórczością Davida Baldacciego i musze powiedzieć, że wydaje mi się nawet bardziej udane.

„Niewinny” to pierwszy tom nowego cyklu o zawodowym mordercy, który zostaje wplątany w bardzo dziwny spisek. W jednej chwili jego zadanie wydaje się mu niemalże rutynowe, w drugiej stoi przed matką i jej małym dzieckiem, ale nie potrafi nacisnąć spustu. A jednak ci i tak giną tyle, że nie z jego ręki.

Muszę powiedzieć, że początek całej historii mnie nie porwał ... Jakoś nie potrafiłam się wczuć. Ale to bardzo szybko się zmieniło, a ja przypomniałam sobie, że dokładnie tak było z „Dniem Zero”. Najwidoczniej książki tego autora wymagają od czytelnika odrobiny cierpliwości.

Ta pozycja to kolejne spotkanie z tajemniczym i małomównym bohaterem, który pod twardą maską skrywa nieco bardziej wrażliwe serce niż można by podejrzewać. A można jedynie podejrzewać, bo narrator nie bawi się w żadne większe analizy jego myśli/uczuć/podejmowanych decyzji. W większości przypadków rzuca zaledwie proste fakty i stwierdzenia nakazując nam samodzielnie ocenić Willa.

„- Byłabym wdzięczna, gdybyś nie wspominał o tym, że nocowałeś u mnie. […]
- Nie rozmawiam z ludźmi o pogodzie, a co dopiero o tym, gdzie spędziłem noc.” To chyba najlepiej obrazuje Willa Robiego.

W całą akcje wplątana zostaje Julie, czternastoletnia dziewczynka będąca świadkiem morderstwa swoich rodziców. Prawdę mówiąc kiedy przeczytałam o tym w opisie wydawcy, wcale nie byłam przekonana. A jednak relacja pomiędzy nią, a Willem od samego początku kipi od nienazwanych emocji. Nie mogę też nie wspomnieć, że kilka dialogów pomiędzy nimi doprowadziło mnie do śmiechu.

Rozgrywająca się akcja tak szybko zmienia kierunki swojego szaleńczego biegu, że nie sposób się nudzić i niemal do samego końca nie ma się pojęcia, o co właściwie chodzi i co jest grane.

Tak naprawdę jest tylko jedna rzecz, która wywołuje u mnie mieszane uczucia, a mianowicie dialogi, które same w sobie są świetne, ale brakuje w nich czasem komentarzy narratora. Rozmowy często lecą z minimalną jego ingerencją, co pozostawia duże pole dla wyobraźni czytelnika i niekiedy mi to przeszkadzało. Nie dlatego, że nie potrafiłam sobie dopisać w głowie kilku rzeczy, reakcji na słowa rozmówców Willa, czy jego samego, po prostu chciałabym o tym przeczytać. Ale może wtedy główny bohater nie byłby już dłużej taki tajemniczy? Ciężko powiedzieć.

Tak czy inaczej, z całą pewnością jeszcze nie raz sięgnę po twórczość Davida Baldacciego, bo choć jego styl potrafi mnie irytować, to o wiele mocniej intryguje.

----
http://vegaczyta.blogspot.com/
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Warto przeczytać

Ocena:
Autor:
Data:
Kolejna powieść Baldacciego, która nie powinna zawieść nikogo, kto wcześniej czytał jego powieści. Teraz nowy bohater- zawodowy morderca, który nie wykonuje jednego zadania -zlecenia zabicia kobiety i jej dzieci, w wyniku czego sam staje się celem, ucieka i wówczas los stawia mu na drodze innego uciekiniera- nastoletnią dziewczynę...Błyskawiczna akcja i zmiany kierunków akcji, to wszystko można znaleźć w tej powieści. Czekam na kolejne części przygód Robiego
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena