Koszyk 0
Opis:
Vanessa "Michael" Munroe - tajemnicza i nieustraszona bohaterka bestsellera Informacjonistka - przyjmuje nowe wyzwanie.. Sekta - niszczy, zniewala, izoluje i nigdy nie zapomina... Przed ośmioma laty małą Hannę uprowadzono ze szkoły prosto do zamkniętego świata Wybranych. Od tamtej pory sprzymierzeńcy ich przywódcy - Proroka - ukrywają dziewczynkę i chronią jej porywacza. Grupa młodych ludzi, którym udało się wyrwać z sekty, dowiaduje się, gdzie jest Hanna, i zwraca do Vanessy Munroe o pomoc ... Munroe podejmuje się zadania. Wyrusza do Buenos Aires, aby przeniknąć do sekty i wydostać stamtąd dziewczynkę. Wprowadzona w świat, jakiego wcześniej nie znała, musi znaleźć sposób na nieprzewidywalnych Wybranych i ich niebezpiecznych popleczników, zmagając się jednocześnie z własną naturą, która coraz gwałtowniej daje o sobie znać. Nie może dopuścić do tego, by szansa na uratowanie Hanny przepadła na zawsze. Po raz kolejny Taylor Stevens po mistrzowsku tka akcję błyskotliwego, pełnego napięcia thrillera, który czyta się jednym tchem. Taylor Stevens urodziła się i wychowywała w sekcie religijnej Dzieci Boga, zerwała z nią i wybrała własną drogę. Po wielu podróżach ostatecznie osiadła w Dallas, gdzie mieszka z dwiema córkami. REBIS opublikował jej debiut literacki * Informacjonistkę. Prawa do jej wydania sprzedano do kilkunastu krajów, a słynny reżyser James Cameron Planuje przenieść ją na ekran. Czytaj dalej >> << Zwiń
 • Rebis
 • miękka
Mniej Więcej
 • Taylor Stevens
 • 2013
 • 1
 • 320
 • 215
 • 135
 • 978-837510963-4
 • 9788375109634
 • ZAW2O

Recenzje czytelników

Niewinna

Ocena:
Autor:
Data:
„Niewinna” to kawał dobrego thrillera! Świetnie napisany, oryginalny i trzymający w napięciu. Taylor Stevens napisała kolejną książkę, w której nie znalazłam żadnych uchybień – bardzo dobry pomysł na fabułę, doskonałe tłumaczenie, wszystko spójne i logiczne, bez męczących literówek czy błędów korektorskich. Autorka wykorzystała swoje doświadczenia z życia w sekcie i przeniosła je na grunt literacki. Wyszła z tego doskonała lektura dla wielbicieli mocnych wrażeń ...

Vanessa „Michael” Munroe przypomina mi Lisbeth Salander z powieści Stiega Larssona. To kobieta, która wiele w życiu przeszła i teraz wykorzystuje swoje doświadczenia w walce z innymi. To outsiderka, żyjąca na krawędzi, dla której zabijanie nie jest problemem.
Vanessa pochodzi z rodziny misjonarzy, wychowała się w Afryce. W młodości wiele czasu spędziła wśród przemytników i najemników, wiele tam wycierpiała, ale i wiele się nauczyła. W końcu opuściła Afrykę, zdobyła dyplom, lecz jej styl życia wiele się nie zmienił. Monroe żyje ze zdobywania informacji i odpowiednim ich wykorzystaniu, chętnych nie brakuje – kobieta może sama decydować o przyjmowanych zleceniach. Jest silna i nieustraszona, lecz prześladujące ją sny są straszniejsze niż rzeczywistość. Czasem Munroe potrzebuje „znieczulenia”, aby odpocząć i nie śnić.
Kobieta mieszka z Noahem, ale jej partner nie wie o niej wielu rzeczy. Z czasem związek się rozpada. Vanessa chętnie korzysta z możliwości ucieczki, jaką jest przyjęcie sprawy od przyjaciela, Logana. Mężczyzna prosi ją o porwanie z sekty jego córki, Hanny. Istnieją podejrzenia, że dzieci w Przystani są wykorzystywane seksualnie - dla Munroe to kolejna prywatna wojna. Do pomocy kobiecie przybywa Miles Bradford, razem planują całą akcję, nie chcą w nią wciągać zaangażowanego emocjonalnie Logana. Logan i Bradford to dwie osoby, którym Vanessa ufa.
Rozpoczyna się inwigilacja, obserwowane są trzy lokalizacje sekty. Munroe zdobywa zaufanie jej członków i swobodnie porusza się wewnątrz. Z czasem udaje się jej zlokalizować Hannę, jednak w dniu planowanej akcji dziewczynka znika…
Czy kobiecie uda się ja odnaleźć? Jakie sekrety kryje Przystań?

Zawrotne tempo akcji, problem wykorzystywania seksualnego dzieci i sytuację życia w sektach znajdziecie w „Niewinnej”. W książce wiele się dzieje, akcja goni akcję, a kreacja głównej bohaterki zasługuje na uznanie. To niezwykła kobieta, mocna, odważna, inteligentna, ale również posiadająca słabości i walcząca z własnymi demonami. Całość opowiedziana jest bardzo barwnie i realnie. To doskonała pozycja dla wielbicieli książek akcji, rządnych mocnych wrażeń, ale również psychologiczne studium życia w sektach, które na pewno zainteresuje osoby gustujące w powieściach psychologicznych.

http://markietanka-mojeksiazki.blogspot.com/2013/04/niewinna-taylor-stevens.html
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Doskonały thriller, polecam.

Ocena:
Autor:
Data:
Niewinna całkowicie mnie zaskoczyła. Nie czytałam poprzedniej książki Taylor Stevens, ale koniecznie muszę po nią sięgnąć. Jeżeli jednak będziecie mieli okazję zacznijcie od Informacjonistki, czyli I części przygód Vanessy. Bez znajomości tego tomu, na początku lektury Niewinnej byłam odrobinę (jakby to ładnie określić) zagubiona, nie bardzo wiedziałam, kim jest Munroe, dlaczego taka jest. Jednak gdy już zorientowałam się kto, co i dlaczego, lektura była niesamowitą przyjemnością ... od której trudno było się oderwać.
To co charakteryzuje Niewinną, to przede wszystkim zawrotne tempo akcji i niebanalny pomysł. Jeżeli dodamy do tego niezwykle zręczne pióro autorki i niebanalną osobowość Munroe, czyli głównej bohaterki, to mamy doskonały thriller, od którego nie sposób się oderwać.
Bardzo zaintrygowała mnie postać Vanessy, kobiety niesamowitej, będącej w stanie zrobić wszystko, z pozoru twardej, nieustępliwej, a jednocześnie kruchej i wewnętrznie bezbronnej. Rzadko w literaturze sensacyjnej czy kryminalnej spotyka się takie postacie kobiece.
Atutem książki są także bardzo realistyczne opisy życia w sekcie, zagrożenia jakie ono niesie i wyniszczonej psychiki ofiar sekt. Przy tych opisach Taylor Stevens korzystała z własnych przeżyć, bowiem dzieciństwo spędziła w sekcie. Być może dlatego książka jest tak realna, przejmująca, świetna po prostu.
Chociażby dla poznania Vanessy Munroe i wewnętrznego świata sekt warto sięgnąć po książki Taylor Stevens.
Polecam miłośnikom thrillerów, ale także doskonałych książek z silnym wątkiem psychologicznym.
Czytaj dalej >> << Zwiń
Czy ta recenzja była przydatna?

Dodaj recenzję

Dołącz do grona naszych recenzentów. Dziel się z innymi miłośnikami książek wrażeniami z lektury. Cenimy wszystkie opinie naszych czytelników, stąd też w podziękowaniu za każdą opublikowaną recenzję proponujemy rabat - 5% na kolejne zakupy ...

Jak to działa?

Wyszukujesz książkę, którą chcesz się podzielić z innymi czytelnikami.
Piszesz recenzję. Logujesz się.
Możesz napisać kilka słów o sobie i wgrać swoje zdjęcie albo wybrać ilustrację z bazy awatarów.
Twoja recenzja czeka na akceptacje i publikację.
Po jej zatwierdzeniu:
a) otrzymasz w ciągu 24 godzin 5% kod rabatowy na kolejne zakupy.
- Rabat nie obejmuje podręczników.
- Kod rabatowy jest ważny miesiąc. Należy użyć go w czasie składania zamówienia.
b) dołączasz do grona recenzentów.

Więcej Zwiń

Twoja ocena